Tereza Mei, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: Britanijos ministrai planuoja pasiūlyti Terezai Mei atsistatydinti

68
(atnaujinta 10:00 2019.03.24)
Ne mažiau kaip 11 aukšto rango ministrų patvirtino, jog norėtų, kad dabartinė ministrė pirmininkė atsistatydintų, ir ketina to pareikalauti nuo pirmadienį vyksiančio vyriausybės posėdžio metu

VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministrų kabineto nariai planuoja nušalinti Terezą Mei iš ministrės pirmininkės pareigų ir paskirti laikiną vyriausybės vadovą, pranešė "Sunday Times".

Laikraštis praneša, kad ne mažiau kaip 11 aukšto rango ministrų patvirtino, jog norėtų, kad dabartinė ministrė pirmininkė atsistatydintų, ir ketina to pareikalauti nuo pirmadienį vyksiančio vyriausybės posėdžio metu. Priešingu atveju, "sąmokslininkai" ketina palikti ministrų postus.

"Pabaiga artėja. Po dešimties dienų ji nebebus premjerė", — paskelbė vienas iš kabineto narių.

Anot laikraščio, šeštadienį ministrai aptarė laikinojo vyriausybės vadovo kandidatūrą. Bent šeši iš jų pritaria, kad į šią poziciją būtų paskirtas ministras pirmininkas Deividas Lidingtonas. Galimi kandidatai taip pat yra aplinkos ministras Maiklas Govas (Michael Gove) ir užsienio reikalų ministras Jeremis Hantas (Jeremy Hunt).

"Brexit" iš pradžių buvo numatytas kovo 29 dieną. Mei trečiadienį paprašė ES, kad "Brexit" terminas būtų pratęstas iki birželio 30 dienos, be to, ji atsisakė laikytis Parlamento pirmininko rekomendacijų ir ketina pateikti Bendruomenių rūmams tą patį, anksčiau du kartus atmestą, pasiūlymą dėl susitarimo su ES tekstą.

Šeštadienį ministrė pirmininkė pažadėjo, kad artimiausiomis dienomis ji pateiks Parlamentui dokumentą, o balsuoti numatyta kitą savaitę. Mei ir toliau konsultuojasi su politinėmis partijomis dėl "Brexit" sandorio, tačiau visi tvirtina, kad šiuo klausimu nėra jokios pažangos. Leiboristai atsisakė dalyvauti konsultacijose.

68
Tegai:
ministrai
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (172)
Dar šia tema
Mei nemato alternatyvų savo "Brexit" planui
"Mano mieliausias": Golumo vaidmens atlikėjas parodijavo Teresą Mei
Britanijos parlamentui pateiktas siūlymas dėl nepasitikėjimo Mei votumo
Mei paprašė ES atidėti "Brexit" trims mėnesiams