Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Miuleris nerado Trampo sąmokslo su Rusija įrodymų

57
Miulerio tyrimas atskleidė, kad Trampo būstinė nebuvo susijusi su įsilaužimu į Demokratų partijos narių kompiuterius

VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Anot Jungtinių Valstijų teisingumo departamento, 2016 metų rinkimų kampanijos metu specialusis prokuroras Robertas Miuleris nerado įrodymų, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas ir jo komanda sudarė slaptą susitarimą su Rusija, praneša RIA Novosti.

Miulerio tyrimas atskleidė, kad Trampo būstinė nebuvo susijusi su įsilaužimu į Demokratų partijos narių kompiuterius. Specialusis prokuroras teigia, kad už tai atsakingi "įsilaužėliai, kuriuos kontroliuoja Rusijos valdžios institucijos".

Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Гунеев

Miuleris "nustatė" du būdus, kuriais Rusija neva bandė daryti įtaką rinkimams.

Specialusis prokuroras pridūrė, kad jo pranešime dėl "Rusijos bylos" nėra išvados, jog Trampas padarė nusikaltimą, bet nėra ir išteisinimo. Specialiajam prokurorui ypač sunku atsakyti, ar amerikiečių lyderis bandė trukdyti teisingumui.

Teisingumo ministerija priims sprendimą dėl naujos informacijos paskelbimo iš Miulerio ataskaitos, įsitikinusi, kad tai nepažeidžia įstatymo.

Rusijos lyderio atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pranešė, kad Kremlius dar nesusipažino su Miulerio tyrimo rezultatais.

Dvejų metų tyrimas

Tyrimas dėl galimo "Rusijos įsikišimo" per rinkimus truko daugiau nei dvejus metus. Pasak žiniasklaidos pranešimų, Miuleris nerekomendavo pateikti naujų kaltinimų.

Anksčiau jis pateikė daugybę kaltinimų buvusiems Trampo komandos darbuotojams dėl melagingų parodymų ir kitų pažeidimų. Šioje byloje buvęs Trampo personalo vadovas Paulas Manafortas buvo nuteistas už finansinius pažeidimus ir dėl to, kad be registracijos dirbo lobistu.

Miuleris taip pat apkaltino Rusijos piliečių grupę kišimusi į JAV prezidento rinkimus 2016 metais. Tačiau nė viena iš inicijuotų bylų nebuvo susijusi su "sąmokslu su Rusija".

Rusija ne kartą paneigė įtarimus dėl bandymų daryti įtaką rinkimams skirtingose ​​šalyse, sakydama, kad jie yra nepagrįsti ir neturintys įrodymų. Vladimiras Putinas pareiškė, kad "Rusijos įsikišimas" į Amerikos rinkimus yra vidiniai JAV nesklandumai, ir išreiškė viltį, kad tyrimas bus nutrauktas ir dvišaliai santykiai bus vystomi toliau.

57
Tegai:
Donaldas Trampas, Robertas Miuleris
Dar šia tema
Džimas Keris panaikino savo Facebook dėl "Rusijos kišimosi" į JAV rinkimus
Britanijos vyriausybė pripažino, kad neturi Rusijos "kišimosi" įrodymų