Linas Kukuraitis, archyvinė nuotrauka

Išvykusius į JK tautiečius Kukuraitis ragina bendrauti su Lietuvos institucijomis

57
(atnaujinta 17:36 2019.04.06)
Kukuraitis šeštadienį lankėsi Peterboro lituanistinėje mokykloje, jis teigia, kad Lietuvos piliečiams norima suteikti informaciją apie darbą, būstą, verslo galimybes Lietuvoje

VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Su lietuvių bendruomene Jungtinėje Karalystėje susitikinėjantis Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako norintis ne tik atsakyti į klausimus, kylančius artėjant "Brexit", bet ir paraginti žmones dalyvauti referendume dėl pilietybės išsaugojimo, rašo LRT.

"Siekiame, kad atsirastų tinkamas, teisingas santykis su šalimi įvairiais klausimais. Per komunikacinę prizmę: jei yra kvietimas sumokėti už privalomąjį sveikatos draudimą ar šaukimas į privalomąją tarnybą, tai pirmiausia reikėtų komunikuoti su tomis atsakingomis tarnybomis. Ir tikrai bus surasti tie sprendimo būdai, kaip susitvarkyti su esančia situacija", — teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras.

Pasak jo, tikrai nereikia slėptis ar bėgti, nes tada jau pradeda eiti tos kietosios priemonės, kurios numatytos įstatyme, o tada susikuria nebe adekvatus santykis su šalimi, pradedama pykti ant šalies, kad taip su jais elgiamasi.

Kukuraitis šeštadienį lankėsi Peterboro lituanistinėje mokykloje. Jis teigia, kad Lietuvos piliečiams norima suteikti informaciją apie darbą, būstą, verslo galimybes Lietuvoje, paskatinti žmones bendrauti su Lietuvos institucijomis. Daug klausimų iš Didžiosios Britanijos lietuvių sulaukiama apie vaikų švietimo galimybes.

Statistikos departamentas anksčiau pranešė, kad 2018 metais iš Lietuvos išvyko 32,2 tūkstančio žmonių. Nuo 1991 metų gyventojų skaičius sumažėjo pusantro karto. Vidutinis Lietuvos imigrantų amžius yra 26 metai.

Lietuvos vyriausybė jau seniai bando išspręsti demografinę problemą. Praėjusiais metais valdžia patvirtino 2019–2021 metų veiksmų planą, skirtą išspręsti sudėtingas demografines problemas. Planuojama, kad iki 2030 metų šalies gyventojų skaičius pasieks tris milijonus žmonių.

Didžioji Britanija turėjo išeiti iš Europos Sąjungos 2019 metų kovo 29 dieną, tačiau šalies ministrė pirmininkė Tereza Mei paprašė ES atidėti "Brexit" datą iki 2019 metų balandžio 10 dienos. Dabar JK turi pasiūlyti alternatyvų veiksmų planą arba išeiti iš Europos Sąjungos balandžio 12 dieną.

57
Tegai:
Lietuva, Linas Kukuraitis
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (82)
Dar šia tema
Lietuviai gali netekti prieigos prie britų medicinos įrangos dėl "Brexit"
ES leis atidėti "Brexit" iki gegužės 22-osios, jei bus patvirtintas susitarimas
Makronas: Europa ėmėsi apsaugos priemonių "kietojo Brexit" atveju