Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Stebuklinių pasakų rinkinys: ekspertai ir opozicija sukritikavo vyriausybės darbus

28
(atnaujinta 19:04 2019.04.07)
Kitą savaitę vyriausybė Seimui pristatys praėjusių metų darbų ataskaitą, kurioje pabrėžiama, kad jos reformos jau duoda rezultatų

VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Premjeras Saulius Skvernelis švietimo, sveikatos apsaugos, mokesčių ir pensijų pokyčius vadina reformomis ir kalba apie esminius lūžius šiose srityse, ekspertai ir opozicija turi kitokią nuomonę.

Kitą savaitę vyriausybė Seimui pristatys praėjusių metų darbų ataskaitą, kurioje pabrėžiama, kad šešios reformos jau duoda rezultatų, rašo LRT.

"Mums tikrai pavyko padaryti lūžį kalbant apie skurdo ir atskirties mažinimą ir tie sprendimai socialinėje politikoje ir su mokesčiais, vaiko pinigais yra esminiai dalykai — sumažinti mokesčiai, priimti sprendimai vaiko pinigams, jaunoms šeimoms skiriama parama įsigyti būstus regionuose", — darbus vertina premjeras.

Opozicijoje esantys socialdemokratai tokiu optimizmu netrykšta. Jų teigimu, vyriausybė nesugebėjo įgyvendinti daugelio pažadų, o reformos, apie kurias buvo garsiai kalbama (vaiko teisių, mokesčių, pensijų), sukėlė daugiau sumaišties, negu davė rezultatų. 

Pasak Algirdo Syso, vyriausybė šiek tiek sumažino skurdą, bet su atskirtimi kovą vis pralaimi.

"Vyriausybė nesiima ryžtingesnių žingsnių pinigų didesniame perskirstyme  per biudžetą, tai yra keisti iš esmės mokesčių sistemą ,surinkti daugiau į biudžetą. Tada spręsti ne pavienių, atskirų profesijų oresnį, geresnį gyvenimą, tai patrupina vieniems kitiems ir aišku tada tas susipriešinimas nepasitenkinimas tampa dar didesnis", — svarsto Algirdas Sysas.

Politikos apžvalgininkas Tadas Ignatavičius neabejoja — vykstant prezidento rinkimų kampanijai premjeras nepraleis progos vyriausybės ataskaitą pateikti kaip savo kampanijos dalį.

"Kai paimi vyriausybės veiklos ataskaitą už praėjusius metus ji panaši būna į stebuklinių pasakų rinkinį. Krenta į akis tai, kad iš esmės vyriausybė giriasi tuo, kas bene aštriausiai ir labiausiai pernai buvo kritikuojama, dėl ko ji daugiausiai sulaukė kritikos strėlių ir žiežirbų kildavo ir dėl tų darbų nuveiktų kildavo daugiausiai skandalų. Tarkime, giriamasi mokytojų atlyginimais, medikų atlyginimais", — sako Ignatavičius.

Politologė Rima Urbonaitė daugiausia pertvarkų mato sveikatos apsaugos sistemoje, tačiau teigia — tai ne reforma. Jos žodžiais, visos premjero minimos reformos tėra "tik daigeliai, o ne proveržis".

Anksčiau Skvernelis pašalino iš pareigų kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, taip pat aplinkos ministrą Kestutį Navicką. Pasak jo, tai buvo būtina, kad "būtų tęsiamos reformos".

Problemos kilo dėl aplinkos ministro paskyrimo, nes Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atmetė Skvernelio pasiūlytą kandidatūrą, dėl ko kilo skandalas. Vėliau Lietuvos kabineto vadovas apkaltino politologus noru "sukiršinti" jį su šalies vadove.

Skvernelis dalyvauja prezidento rinkimuose Lietuvoje. Rinkimų kampanijos metu jis padarė keletą radikalių pareiškimų, įskaitant pasiūlymą Baltarusijos vyriausybei sukurti dujų elektrinę pastatytos Baltarusijos AE infrastruktūros pagrindu.

28
Tegai:
Saulius Skvernelis