Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

100 paskutinių dienų: premjerai apie darbą su prezidente Grybauskaite

24
(atnaujinta 17:15 2019.04.08)
Iš dešimties Dalios Grybauskaitės prezidentavimo metų beliko tik 100 dienų, neginčijama tiesa, kad, mylima ar nekenčiama, bet šalies istorijoje ji jau paliko žymę

VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, kuriam pastaruoju metu prezidentė Dalia Grybauskaitė negaili kritikos, sako, kad santykiai su Lietuvos vadove tikrai nėra sugedę, o darbas kartu dinamiškas, bet konstruktyvus.

"Sunkiausia buvo požiūrių išsiskyrimas į esminius šalies raidos klausimus, reformas, ar jas reikia daryti, ar nereikia, nebuvo lengva. Manau, kad toliau ir 100 dienų bendrausime, ir net neabejoju, kad po to 100 dienų galėsim bendrauti", — LRT cituoja premjerą.

LRT televizijos laidoje "Savaitė" politikai pasidalino savo darbo su Lietuvos prezidente įspūdžiais. Be Skvernelio, per dvi savo kadencijas Grybauskaitei teko padirbėti su Andriumi Kubiliumi, kuris dabar negaili jai pagyrų, ir Algirdu Butkevičiumi, kuris iki šiol pamena patirtas nuoskaudas.

Politologas: Grybauskaitė nori "iškrėsti šunybę" Mogherini ir užimti postą ES >>

Butkevičius pusiau juokais sako, kad iš laikotarpio, kai kaip premjeras bendravo su Grybauskaite, galėtų ir knygą parašyti. Nors kartais dirbti konstruktyviai pavykdavo, vis dėlto Grybauskaitė politiką įskaudino vos šiam žengus į postą.

"Jai yra labiau būdingas, jei kalbėti apie valdymo stilių, autokratinis. Labai skaudu buvo 2012 metais, kai laimėjom rinkimus, išgirsti naujieną — kai dar vyriausybė tik formuojasi, o sako — iš tos vyriausybės nieko nebus. Elementari kultūra to neleidžia daryti net paprastam žmogui, o jei tu esi atsakingose pareigose, reikia pagalvoti apie leidžiamus žodžius į viešumą", — sakė Butkevičius.

Pirmasis premjeras, su kuriuo teko dirbti prezidentei, Andrius Kubilius, darbo kartu metus prisimena kitaip. Šiokių tokių nesutarimų buvo, bet prisiminimai liko tik geri.

"Prisimenu su didele pagarba bendrus darbus. Žinau, kad kai kurių dalykų nebūtų pavykę pasiekti, jei nebūtų prezidentės paramos. Jai tikrai nebuvo lengva, paprasta. Nei vidaus situacija, lygiai taip pat nebuvo paprasta ir išorės situacija", — sakė Kubilius.

Nusivylęs Grybauskaite liko jos buvęs patarėjas Linas Balsys. Dabar jos valdymą Balsys vadina prarastu dešimtmečiu. Anot jo, jis prezidentės pašonę net neįpusėjus pirmai kadencijai paliko, nes jautėsi apgautas — esą prieš rinkimus išsakytos idėjos virto šnipštu. 

"10 metų stagnacijos, baimės ir intrigų mezgimo", — kalbėjo Balsys.

Pasak knygą apie Grybauskaitę rašančio politologo Tomo Janeliūno, prezidentė ne veltui sulaukė kritikos būtent už nemokėjimą jos priimti.

"Kritika viena iš silpnųjų vietų, kurios taip ir nepakeitė prezidentė. Tai jautri jos vieta, nemėgdavo ir improvizacijų, žurnalistinių klausimų iš anksto nesuderintų su ja. Čia tokia charakterio savybė, kai bandoma kontroliuoti viską iki smulkmenų", — sako politologas.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) užregistravo šešis kandidatus. Prezidentės pareigas Grybauskaitė eina nuo 2009-ųjų liepos. Ji yra pirmoji moteris Lietuvos prezidento poste.

Lietuvos Respublikos prezidentai
© Sputnik /
Lietuvos Respublikos prezidentai
24
Tegai:
Dalia Grybauskaitė
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (136)
Dar šia tema
Universalus susitapatinimas su Lietuvos premjeru Skverneliu
Lietuvos premjeras apkaltino politologus noru sukiršinti jį su Grybauskaite
Kas bus kitas? Lietuva svarsto apie galimybę susitikti su Rusijos prezidentu