Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

Skvernelis: moterų vyriausybėje atsiras, išėjus Grybauskaitei

32
(atnaujinta 18:51 2019.04.09)
Skvernelio teigimu, situacija gali keistis, kai bus išrinktas naujas prezidentas ir vyriausybė "grąžins įgaliojimus"

VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas mano, kad moterų padėtis vyriausybėje gali keistis tik po to, kai išeis prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Anot Skvernelio, šioje vyriausybėje buvo trys moterys, kurių dėl įvairių priežasčių neliko, tačiau, jo teigimu, situacija po prezidento rinkimų gali keistis.

Premjeras priminė istoriją su tuometine teisingumo viceministre Milda Vainiute bei Jurgita Petrauskiene.

"Susiklostė tokia situacija, kitaip jau nebus iki prezidento rinkimų, o po prezidento rinkimų, kada vyriausybė grąžins įgaliojimus, tikėtina, kad gali būti ir pokyčiai", — LRT radijui sakė Skvernelis.

Premjero teigimu, Lietuvoje yra daug kompetentingų moterų, kurios galėtų darbuotis, tačiau po Irmos Gudžiūnaitės istorijos, daug potencialių kandidatų nenorėjo patekti į panašią į jos situaciją.

"Apskritai, kalbant apie valstybės tarnybą, galbūt ministrų kabineto net neliesčiau, žmonės gana sunkiai renkasi tas pozicijas, žinodami, į kokią mėsmalę gali patekti", — sakė premjeras.

Pasak jo, tai yra iššūkis, nes yra žmonių, kurie nori dirbti, bet negali, o tie, kurie galėtų, labai atsakingai vertina visus aspektus, ypač tai, kas susiję su padidėjusiu asmens, jo šeimos viešumu.

Šiuo metu visi Skvernelio vyriausybės ministrai yra vyrai. Taip įvyko po to, kai ministras pirmininkas nusprendė atleisti švietimo ministrę Jurgitą Petrauskienę ir kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, kurias atitinkamai pakeitė Algirdas Monkevičius ir Mindaugas Kvietkauskas.

Milda Vainiutė ėjo teisingumo ministrės pareigas iki 2018-ųjų kovo, ji atsistatydino savo noru kovo pradžioje po to, kai jos darbą iškritikavo prezidentė.

Prezidentė vasario pradžioje atmetė "socialdarbietės" Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrą į aplinkos ministrės postą. Reaguodamas į tai, premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad kandidatų į aplinkos ministrus nebeteiks iki prezidento rinkimų gegužę. Tačiau šiuo metu į šias pareigas jau paskirtas Kęstutis Mažeika.

Anksčiau Grybauskaitė kritikavo vyriausybę už jos vyrišką sudėtį. Ji pareiškė, kad moterims respublikoje neleidžiama aktyviau dalyvauti priimant politinius sprendimus. Prezidentė už tai primetė atsakomybę Skverneliui ir "valstiečių" partijai.

32
Tegai:
Dalia Grybauskaitė, Saulius Skvernelis
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (137)
Dar šia tema
100 paskutinių dienų: premjerai apie darbą su prezidente Grybauskaite
Kandidatai į Lietuvos prezidento postą įvertino Grybauskaitės dešimtmečio veiklą
Lietuvos premjeras apkaltino politologus noru sukiršinti jį su Grybauskaite