Brexit

Seimas pritarė naujiems pasirengimo "Brexit" projektams

56
(atnaujinta 10:06 2019.04.10)
Įstatymo pakeitimai susiję su socialiniu draudimu, sveikatos draudimu bei pelno mokesčiais

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Seimas po svarstymo pritarė antrai daliai projektų, kurie reglamentuos Jungtinės Karalystės ir Lietuvos piliečių teisinę padėtį po "Brexit", praneša Seimo spaudos tarnyba.

Svarstomomis pataisomis siūloma nustatyti, kad asmenys, kurie iki JK išstojimo iš ES dienos buvo komandiruoti iš šios valstybės į Lietuvos Respubliką ir kuriems buvo nustatyta JK taikytina teisė, išlaikytų savo statusą iki nustatyto komandiravimo termino pabaigos.

Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimais siekiama JK piliečiams, kurie iki šios šalies išstojimo iš ES datos buvo įgiję teisę gyventi Lietuvoje, sudaryti kiek įmanoma palankesnes sąlygas Lietuvoje gauti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) apsaugą, o Lietuvos gyventojams, studijuojantiems JK aukštosiose mokyklose, pereinamuoju laikotarpiu užtikrinti PSD valstybės lėšomis.

Reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymo projekte siūloma ne vėliau kaip per vienus metus nuo išstojimo dienos JK įgytoms profesinėms kvalifikacijoms, kurioms nustatyti būtiniausi rengimo reikalavimai (gydytojams, odontologams, bendrosios praktikos slaugytojams, akušeriams, vaistininkams, veterinarijos gydytojams, architektams), ir po "Brexit" taikyti automatinio pripažinimo principą. JK įgytos profesinės kvalifikacijos nuo išstojimo iš ES dienos pagal ES teisę bus laikomos trečiosios šalies profesinėmis kvalifikacijomis.

Pereinamuoju dvejų metų laikotarpiu taip pat būtų tęsiamas Pelno mokesčio, Gyventojų pajamų mokesčio, Rinkliavų, Labdaros ir paramos, Buhalterinės apskaitos įstatymo nuostatų taikymas Jungtinei Karalystei tokia pačia apimtimi, kaip ir ES valstybėms narėms.

Naujas Mokslo ir studijų įstatymo reglamentavimas padėtų pasirengti JK išstojimui iš ES bei užtikrintų vienodas sąlygas Jungtinės Karalystės piliečiams ir Europos Sąjungos piliečiams dėl valstybės finansuojamų studijų, studijų kainos kompensavimo ir paramos skyrimo studentams.

Britanija turėjo pasitraukti iš ES kovo 29 dieną, tačiau "Brexit" procesas užsitęsė dėl to, kad Britanijos parlamentas tris kartus atmetė Vyriausybės pasiūlymą dėl "Brexit" susitarimo .

Visos ES šalys bando "sušvelninti" "Brexit" pasekmes savo piliečiams ir ekonomikai. Lietuvos Vyriausybė priėmė pakeitimus, susijusius su Lietuvos ir Jungtinės Karalystės piliečių socialine apsauga, mokesčiais ir gyvenimo bei studijų sąlygomis.

56
Tegai:
pelno mokestis, sveikatos draudimas, socialinis draudimas, įstatymas
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)
Dar šia tema
Britų parlamentas trečiąkart atmetė Mei "Brexit" sutartį
Junkeris: Europos Sąjungos kantrybė situacijoje su "Brexit" senka
Britanijos deputatai vėl nesugebėjo susitarti dėl "Brexit" scenarijų
Ukrainos vicepremjeras Aleksejus Reznikovas

Ukrainos vicepremjeras pareiškė nematantis karo su Rusija grėsmės

(atnaujinta 09:30 2020.06.02)
Ukrainos vicepremjeras pažymėjo, kad šalies rytiniame fronte išbandymą išlaikė 350 tūkstančių Ukrainos karių, ir tai yra potencialas, kurio šiandien neturi daugelis Europos šalių

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Ukrainos vicepremjeras, ministras laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos klausimais Aleksejus Reznikovas mano, kad dabar nėra didelio masto karo tarp Rusijos ir Ukrainos grėsmės.

Anot Reznikovo, jis nemato "Rusijos kariuomenės perkėlimo" į Ukrainos gilumą galimybės, nes "rytiniame fronte išbandymą išlaikė 350 tūkstančių Ukrainos karių, ir tai yra potencialas, kurio šiandien neturi daugelis Europos šalių".

"Todėl aš manau, kad šiandien negali būti didelio masto karo. Ypač ekonominės krizės... ir koronaviruso pandemijos sąlygomis. Taip, yra iššūkis, bet mes jau šešerius metus gyvename su šiuo iššūkiu", — pirmadienį televizijos laidos "Teisė į valdžią" eteryje kanale "ICTV" pasakė Reznikovas.

Tačiau kartu Reznikovas pažymėjo, kad situacijos Donbase sureguliavimo klausimu yra nesklandumų.

"Aklavietė" (situacijos sureguliavime — Sputnik) atsirado tada, kai pasirodė Minsko susitarimų tekstas. Kai buvo parašyta, kad Ukraina pirmiausia turi surengti rinkimus, o tada, pavyzdžiui, perimti sienos kontrolę. Tai jau padėjo pagrindą "aklavietei". Bet aš esu optimistas, manau, kad nėra aklaviečių, reikia ieškoti išeities", — pridūrė jis.

Tegai:
karas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Rusijos atstovas UNESCO: Kijevas elgiasi lyg laukinis žmogus su pagaliu koncerte
Zelenskis pareiškė, kad būtinos tiesioginės derybos su Vladimiru Putinu
Ukraina atidės "sienos" su Rusija statybą dėl galimai išgrobstytų lėšų
Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas

Puškovas paaiškino, kodėl JAV pradėjo "byrėti"

(atnaujinta 09:27 2020.06.02)
Rusijos senatoriaus teigimu, iš pastarųjų dienų įvykių galima pamatyti, kad Jungtinėse Valstijose prasidėjo sąmyšio laikai

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pareiškė, kad JAV prasidėjo "sąmyšio" laikai, tokią nuomonę jis išreiškė savo Twitter paskyroje.

"JAV pradeda byrėti. Tai galima pamatyti Sirijoje ir Afganistane, iš katastrofos su COVID-19 pačiose JAV, iš nesugebėjimo padėti Europos sąjungininkams pandemijos piko metu, iš isterinių, bet neaiškių kaltinimų Kinijos atžvilgiu, iš rasinio maišto, iš vidaus skilimo. JAV įėjo į sąmyšio laikus", — parašė senatorius.

JAV miestuose kilo protestų ir riaušių banga po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties Mineapolyje dėl policijos kaltės. Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose buvo matyti, kad policijos pareigūnai uždėjo Floyd'ui antrankius, parvertė jį ant žemės ir vienas iš jų keliu užspaudė jam kaklą. Floyd'as kelis kartus sakė, kad negali kvėpuoti, tada nutilo.

Vyras mirė reanimacijoje. Oficiali teismo medicinos ekspertizė patvirtino, kad jis mirė nuo smaugimo.

Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas aplaidumu.

Tegai:
JAV, Rusija, Aleksejus Puškovas
Dar šia tema
"Greičiausiai tai rusai": nulaužtas absoliutus JAV ginklas
Chaosas ir plėšikavimas: JAV kelias dienas negali suvaldyti protestų
Rusija žodžius apie šalies poveikį JAV protestams pavadino melu
Koronaviruso testas

Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1680

(atnaujinta 11:51 2020.06.02)
Per praėjusią parą buvo patvirtinta dar viena paciento, kuriam diagnozuotas COVID-19, mirtis, mirčių skaičius siekia 71

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Lietuvoje per paskutinę parą patvirtinti keturi nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Apie tai buvo pranešė vyriausybės tinklalapyje, skirtame kovai su COVID-19.

Antradienio 10:50 valandos duomenimis, šalyje užsikrėtusių žmonių skaičius siekia 1682, tuo tarpu metu 1249 pacientai pasveiko, 71 žmogus mirė.

Iš viso per parą respublikoje buvo atliktas 4871 koronaviruso ėminys, iš viso šalyje nuo epidemijos pradžios atlikti 309725 ėminiai.

Karantinas Lietuvoje įvestas nuo kovo 16 dienos ir, naujausiais duomenimis, pratęstas iki birželio 16 dienos. Valdžia reguliariai švelnina jo sąlygas.

Lietuva  su kai kuriomis šalimis atnaujino skrydžius, įskaitant su Latvija ir Estija. Be to, pirmadienį pasienyje su Latvija buvo atšaukta pasienio kontrolė, veikia tik patikrinimai vietoje.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 371 tūkst. žmonių.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
Tegai:
karantinas, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Tyrimas: moterys nuo koronaviruso nukentėjo labiau nei vyrai
Gydytojas teigė, kad sumažėjo koronaviruso aktyvumas
Paskelbta mirčių nuo COVID-19 statistika