Valdančiosios partijos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga lyderis Ramūnas Karbauskis

Karbauskis pripažįsta, kad vyriausybė yra padariusi klaidų

34
(atnaujinta 14:02 2019.04.10)
Pasak "valstiečių" lyderio, būtų keista, jei jo frakcija būtų nepatenkinta savo pačių sukurta vyriausybe, bet reikia pripažinti, kad klaidų yra

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" lyderis Ramūnas Karbauskis pripažįsta, kad suformuota vyriausybė yra padariusi klaidų.

"Mes atliekame parlamentinę kontrolę, mes kviečiame ministrus, vertiname reformas, kurias pradėjo, vertiname jų eigą. Būtų keista, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija būtų nepatenkinta savo pačių sukurta vyriausybe, bet reikia pasakyti: taip, klaidų yra. Mes jas keliame", — "Žinių radijui" teigė Karbauskis.

Nors "valstiečių" lyderis buvo nepatenkintas susisiekimo ministru Roku Masiuliu, kuris atleido Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinį direktorių Arvydą Vaitkų, pasak Karbauskio, jis nėra blogiausias ministras.

"Čia buvo neseniai daug šnekama apie Roką Masiulį ir Susisiekimo ministeriją. (...) Susisiekimo ministerija turi labai didelę apimtį darbų ir problemų, juk mes niekada nepasakėme, kad jis — pats blogiausias ministras. Mes pasakėme, kad jau ilgą laiką, dvejus metus, mes kviečiame ministrą keldami įvairius klausimus ir dėl asfaltavimo žvyrkelių, pašto, geležinkelių ir daugelio kitų dalykų. Tai yra darbiniai klausimai", — teigė jis.

"Valstiečių" lyderis sako esąs įsitikinęs, kad naujasis švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius yra pajėgus vykdyti švietimo sistemos reformą, taip pat ir įvesti tvarką ministerijoje bei jai pavaldžiose įstaigose.

"Nežinau, ar galima sutvarkyti visą betvarkę, kuri per 30 metų buvo sukurta, bet ministras padarys tikrai nemažai ir daro nemažai. Aš įsitikinęs, kad gerų naujienų mes turėsime dar ne vieną ir šiais metais. Ir apie nemokamą aukštąjį mokslą, ir apie kitus dalykus, kam įstatymai jau buvo priimti. Tiesiog buvusi ministrė nepajėgė tų sprendimų padaryti, o juos mes įgyvendinsime", — sakė Karbauskis.

Naujasis švietimo, mokslo ir sporto ministras turės sutvarkyti ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų veiklą, atsižvelgiant į Susisiekimo ministerijos auditorių išvadas. Daugumoje ministerijai pavaldžių įstaigų auditas aptiko galimos korupcijos, nepotizmo, viešųjų pirkimų neskaidrumo apraiškų.

Auditas buvo inicijuotas per mokytojų streiką, žadant iš neefektyviai naudojamų įstaigų lėšų surasti papildomų išteklių pedagogų algoms didinti. Tuo metu susisiekimo ministras laikinai vadovavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai.

Anksčiau ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad švietimo, sveikatos apsaugos, mokesčių ir pensijų reformos "jau duoda rezultatų". Tačiau kai kurie ekspertai ir opozicija kritikuoja vyriausybės darbus. Pasak socialdemokrato Algirdo Syso, vyriausybės reformos sukėlė daugiau sumaišties, negu davė rezultatų. Politikos apžvalgininkas Tadas Ignatavičius pareiškė, kad vyriausybės veiklos ataskaita už praėjusius metus panaši "į stebuklinių pasakų rinkinį".

34
Tegai:
vyriausybė, Ramūnas Karbauskis
Dar šia tema
Prezidentės patarėjas: Skvernelio vyriausybė be moterų — ne atsitiktinumas
Lietuvos vyriausybė pradėjo ruoštis "Brexit"
Vyriausybė: šešios struktūrinės reformos jau duoda rezultatų