KAM ministras Raimundas Karoblis

Prieš KAM ministrą buvo įvykdyta kibernetinė-informacinė ataka

93
(atnaujinta 17:46 2019.04.11)
Piktadariai pranešė Valstybės institucijoms apie krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio paimtą 586 tūkst. JAV dolerių kyšį

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Lietuvos krašto apsaugos ministerija praneša apie kibernetinę-informacinę ataką prieš ministrą Raimundą Karoblį.

Pranešama, kad balandžio 10 dieną, suklastojus siuntėjo adresą ir prisistačius Krašto apsaugos ministerijos darbuotoju, išplatintas melagingo turinio elektroninis laiškas, pranešantis apie stambų korupcijos atvejį Krašto apsaugos ministerijoje.

Laiške, kurį gavo keliolika el. pašto dėžučių Prezidentūroje, Vyriausybėje ir Seime, pranešama apie neva atliktą Krašto apsaugos ministerijos auditą, atskleidusį apie galimą korupcijos atvejį ministerijoje. Melagingo turinio laiške teigiama, esą krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ginklų pirkimo procedūrų metu gavo 586 tūkst. JAV dolerių kyšį, o tai įrodantys dokumentai neva egzistuoja viename iš Lietuvoje veikiančių bankų. Laiške yra nuorodos, kurios galimai veda į kenkėjišką veiklą.

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) pradėjo incidento tyrimą.

Centro direktorius dr. Rytis Rainys pažymėjo, kad šiuo metu laiško turinys, struktūra ir galimi žalingi intarpai yra vertinami NKSC specialistų.

"Incidentas dar kartą įrodo, jog technologijų amžiuje jau gyvename kibernetinio karo sąlygomis. Net neabejoju, jog tikrasis atakos rengėjų tikslas - diskredituoti ne tik mane kaip politiką, bet visą krašto apsaugos sistemą, mažinti visuomenės pasitikėjimą ir palaikymą kariuomenei", — sako šiuo metu Ukrainoje viešintis krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis prinimė, kad tai jau ne pirma ataka, įvykdytą prieš krašto apsaugos ministrą.

"Šiandien matome dar vieną kompleksinę ataką, įvykdytą krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio vizito Ukrainoje metu. Lietuvos įsipareigojimai remti Ukrainos teritorinį vientisumą, ir nuoseklios Lietuvos pastangos užtikrinant šalies ir regioninį saugumą jau ne kartą tapo informacinių atakų taikiniu", — pareiškė Skvernelis.

Skvernelis patikino, kad ši ataka, įvykdyta krašto apsaugos ministro atžvilgiu, yra aktyviai tiriama.

Analogiškas atvejis įvyko pernai sausį, kai buvo įsilaužta į vienos iš žiniasklaidos priemonių interneto svetainę ir aukščiausiems valstybės pareigūnams išplatintas el. laiškas su kenkėjišku kodu.

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras dėl šios atakos vykdo tyrimą.

Sausio mėnesį Skvernelis Tel Avive vykusiame "Cybertech forume 2019" pareiškė, kad Lietuva pirmauja kibernetinio saugumo srityje. Pasak jo, kibernetinis saugumas yra svarbiausias prioritetas Lietuvai, o Krašto apsaugos ministerija paskirta vienintele institucija, atsakinga už politikos šioje srityje formavimą.

NKSC duomenimis, Lietuvoje per 2018 metus užfiksuoti 53 183 kibernetiniai saugumo incidentai. Tai nežymiai mažiau nei 2017 metais, tačiau sudėtingų atakų skaičius išaugo 41 proc.

Praeitą savaitę Krašto apsaugos ministerija pranešė, kad Lietuva užima 4-ąją vietą Globaliame kibernetinio saugumo indekse (Global Cybersecurity Index, GCI), po Jungtinės Karalystės, JAV ir Prancūzijos.

93
Tegai:
Krašto apsaugos ministerija, Raimundas Karoblis
Dar šia tema
KAM: Lietuvoje išaugo sudėtingų kibernetinių atakų skaičius
Lietuva užima 4-ąją vietą Globaliame kibernetinio saugumo indekse
Lietuvos ir Lenkijos vėliavos, archyvinė nuotrauka

Nausėda vyks į Žalgirio mūšio metinių minėjimą Lenkijoje

(atnaujinta 18:24 2020.07.14)
Po oficialios mūšio minėjimo ceremonijos vyks Lietuvos ir Lenkijos valstybių vadovų dvišalis susitikimas

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Prezidentas Gitanas Nausėda vyks į 610-ųjų Žalgirio mūšio metinių minėjimą Lenkijoje, Griunvalde, rašoma Prezidentūros pranešime.

Šventinėje ceremonijoje, vyksiančioje istorinėje mūšio vietoje, šalies vadovas sakys sveikinimo kalbą.

Pranešama, kad prie Griunvaldo paminklo prezidentai padės vainiką mūšio aukoms atminti, taip pat numatomas Lenkijai dovanojamo simbolinio paminklinio akmens atidengimas. Šis paminklas – Lietuvos dovana Lenkijai – skirtas Žalgirio mūšyje kovojusiems Lietuvos karžygiams ir bendrai Lietuvos ir Lenkijos tautų pergalei atminti.

Po oficialios mūšio minėjimo ceremonijos vyks Lietuvos ir Lenkijos valstybių vadovų dvišalis susitikimas. Planuojama aptarti regiono saugumo situaciją, transatlantinį bendradarbiavimą, bendrus infrastruktūros projektus elektros tinklų sinchronizacijos, transporto srityse.

Istorinėse Žalgirio mūšio minėjimo iškilmėse dalyvaus ir Lietuvos bei Lenkijos valstybių Ministrai Pirmininkai.

Tegai:
Lenkija, Gitanas Nausėda
Viktoras Pranckietis, archyvinė nuotrauka

Pranckietis: balsavimo internetu per Seimo rinkimus nebus

Anot Seimo pirmininko, surengti tokį balsavimą būtų neatsakinga, ypač kai pasiruošimui reikia daugiau laiko

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pareiškė, kad per artėjančius Lietuvos Seimo rinkimus rinkėjai neturės galimybės balsuoti internetu, praneša TASS.

Jis tai pasakė po šio klausimo aptarimo su Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovybe.

Pranckietis aiškino, kad tokio balsavimo organizavimas būtų neatsakingas žingsnis, vien sistemai išbandyti prireiktų trijų mėnesių.

"Įsitikinau, kad tokio balsavimo nebus ir nereikėtų sukelti žmonėms nereikalingų lūkesčių ir nesakyti, kad tokie rinkimai turi būti", — sakė Seimo pirmininkas.

Seimo rinkimai Lietuvoje turėtų būti surengti šių metų spalio 11 dieną. kad patektų į Seimą, partijoms reikia įveikti penkių procentų barjerą, tačiau koalicijos sąrašui riba yra aukštesnė — septyni procentai.

Numatoma, kad bus pailgintas išankstinio balsavimo laikas, padaugės rinkimų apylinkių. Taip pat svarstoma balsavimo internetu iniciatyva. Šiuo metu ši tvarka patvirtinta tik užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams.

Tegai:
Viktoras Pranckietis, rinkimai, Seimas
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Seime pritarta siūlymui įteisinti balsavimą internetu
Vyriausybė pritarė balsavimo pakeitimams per rinkimus
Ministrų kabinetas pritaria internetiniam balsavimui
Megan Markl, archyvinė nuotrauka

Megan Markl buvo pastebėta vilkinti lietuvių kūrėjų suknelę

(atnaujinta 19:28 2020.07.14)
Beverli Hilse baltą berankovę suknelę dėvinti Sasekso kunigaikštienė vėl patraukė spaudos dėmesį

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Išskirtinai elegantišku stiliumi garsėjanti princo Hario žmona Megan Markl dėmesiu pagerbė ir Lietuvos mados pasaulį.

Moteris buvo pastebėta Beverli Hilse vilkinti lietuvių kūrėjų "Magic Linen" kurtą baltą lininę suknelę. 

Kunigaikštienės pasirinkimą teigiamai įvertino ir užsienio šalių spauda. Apie balto lino suknelę dėvinčią Megan parašė keletas mados žurnalų, įskaitant "Elle" ir "Cosmopolitan". 

Savo sėkme pasidalino ir patys "Magic Linen". 

"Negalėtume dar labiau džiaugtis! Gražioji Sasekso kunigaikštienė Megan Markl buvo pastebėta vilkinti mūsų suknelę "Toscana"!" — Facebook rašė jie.

Įsigyti tokią suknelę sau gali leisti kone kiekviena moteris — ji kainuoja apie 70 eurų.

Tegai:
Megan Markle