Švč. Dievo Motinos katedra

"Meldžiamės Notre Dame": Lietuvos prezidentė apstulbinta gaisro katedroje

55
(atnaujinta 11:58 2019.04.16)
Naujausiais duomenimis, gaisras Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedroje visiškai užgesintas

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Lietuvos lyderiai labai liūdi dėl gaisro Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedroje.

"Neįtikėtina ir šokiruoja. Mes meldžiamės už Švč. Dievo Motinos katedrą (Notre Dame)", — parašė prezidentė Dalia Grybauskaitė savo paskyroje Twitter.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pavadino Švč. Dievo Motinos katedrą Paryžiaus simboliu ir "pasaulio gotikos perlu", kuriam, pasak jo, kilo grėsmė būti sunaikintam.

Внутри собора Парижской Богоматери после пожара, 16 апреля 2019 года
© AFP 2020 / PHILIPPE WOJAZER
Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedroje, 2019 m. balandžio 16 d.

"Liūdna matyti degančią Švč. Dievo Motinos katedrą. Mano mintys yra su paryžiečiais ir Prancūzijos gyventojais. <…> Niekas negali sunaikinti mūsų meilės gražiajam Paryžiui", — parašė diplomatas.

Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedra užsiliepsnojo pirmadienį vakare. Sugriuvo pastato bokštas, užsidegė atraminė konstrukcija. Gaisrininkai papasakojo, kad fasado ir dviejų bokštų visiškos griūties buvo išvengta.

​Žiniasklaida praneša, kad gaisras Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedroje visiškai užgesintas.

Daroma prielaida, kad pastate atliekama restauracija galėjo būti viena iš gaisro priežasčių, nes dalis katedros buvo užtverta pastoliais.

Rusijos ambasada Prancūzijoje pavadino Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedroje įsiliepsnojusį gaisrą neatlyginamu nuostoliu Prancūzijai ir visai žmonijai.

Rusijos Federacijos tarybos vadovas Konstantinas Kosačiovas pareiškė, kad Rusija turėtų padėti Prancūzijai atkurti Paryžiaus Dievo Motinos katedrą, nukentėjusią nuo gaisro.

55
Tegai:
Paryžius, gaisras
Dar šia tema
Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedroje kilo gaisras
Gaisras Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedroje užgesintas