Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka

Porošenko rusofobiją pavertė valstybės politika

36
(atnaujinta 11:43 2019.04.17)
Per visą prezidentavimo laikotarpį Porošenko ne kartą visiems laikams atsisveikino su Rusija, o santykiai tarp valstybių dėl Kijevo pozicijos pasiekė bedugnės kraštą

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Ukrainos opozicijos platformos politinės tarybos vadovas Viktoras Medvedčukas interviu Financial Times sakė, kad per penkerius vadovavimo metus Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pavertė rusofobiją valstybės politika.

"Per pastaruosius penkerius metus Porošenko rusofobiją ir antirusišką isteriją pavertė valstybės politika", — sakė jis.

Per visą prezidentavimo laikotarpį Porošenko ne kartą visiems laikams atsisveikino su Rusija, o santykiai tarp valstybių dėl Kijevo pozicijos pasiekė bedugnės kraštą. Vien 2018 metais Ukrainos valdžios institucijos priėmė keletą sprendimų, kuriais siekiama pabloginti santykius su Rusijos Federacija. Visų pirma, Kijevas nusprendė neatnaujinti draugystės sutarties su Rusijos Federacija ir pradėjo išėjimo iš NVS procedūrą.

Ukrainos valdžios institucijos taikė sankcijas Rusijos fiziniams ir juridiniams asmenims, apribojo Rusijos žiniasklaidos darbą šalyje, o Aukščiausioji Rada pripažino Rusiją kaip "šalį-agresorę". Porošenko reguliariai kaltina Maskvą kišimusi į Ukrainos reikalus.

Tuo tarpu Maskva ne kartą pareiškė, kad ji nėra Donbaso konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Ukraina įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

Porošenko taip pat pasisako už rusų kalbos apribojimą Ukrainoje. 2018 metų vasario mėnesį šalies Konstitucinis Teismas paskelbė Kalbos politikos pagrindų įstatymą, kuris numato galimybę rusų kalbą vartoti kaip regioninę kalbą 13 iš 27 šalies regionų, nekonstituciniu. Tuo tarpu, pasak apklausų, trečdalis Ukrainos gyventojų pasisako už tai, kad rusų kalbai būtų suteiktas valstybinės kalbos statusas.

36
Tegai:
Kijevas, Rusija, Petro Porošenka
Dar šia tema
Kijevo gyventojai atskleidė, kaip reagavo į Porošenko plakatus su Putinu
"Nervinio priepuolio požymiai": Puškovas įvertino Porošenko rinkiminius pažadus
Porošenko surengė "debatus" pats su savimi
"Pagrindinis šalies klounas": internete išjuoktas sušokęs Porošenko