Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

Grybauskaitė pasveikino išrinktąjį Ukrainos prezidentą

73
(atnaujinta 11:32 2019.04.22)
Oficialūs Ukrainos rinkimų rezultatai dar nepaskelbti, bet pasaulio politikai jau sveikina Vladimirą Zelenskį su pergale

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino išrinktąjį Ukrainos prezidentą Vladimirą Zelenskį. Sveikinimai paskelbti Twitter paskyroje.

"Sveikinu išrinktąjį Ukrainos prezidentą. Lietuva ir toliau palaikys Ukrainos žmones", — rašo prezidentė.

Ukrainos vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Zelenskis pirmauja (apdorota 95 proc. rinkimų protokolų). Už jį balsavo 73,17 rinkėjų.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius taip pat pasveikino Ukrainos siekį keistis.

"Ukraina ką tik nusprendė keistis. Mes gerbiame pasirinkimą ir tikime, kad pokyčiai lems tolesnį išsilaisvinimą, tolesnes reformas, tolesnę integraciją į euroatlantinę šeimą. Pernelyg daug investuota, per daug kraujo buvo išlieta", — Twitter rašo užsienio reikalų ministras.

Stebėtojai jau pavadino Zelenskio rezultatus precedento neturinčiais Ukrainos istorijoje: dar nė vienas kandidatas negavo tokio pasitikėjimo iš rinkėjų pusės.

Antrasis prezidento rinkimų turas Ukrainoje vyko sekmadienį, balandžio 21 dieną. Už prezidento postą kovojo dabartinis Ukrainos lyderis Petro Porošenko ir Vladimiras Zelenskis.

73
Tegai:
Linas Linkevičius, Dalia Grybauskaitė, Vladimiras Zelenskis, Ukraina
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Zelenskis kaltinamas pažeidęs balsavimo slaptumą
Rinkimai Ukrainoje: Zelenskis pirmauja po 90 procentų protokolų apdorojimo
Trampas pasveikino Zelenskį su pergale Ukrainos prezidento rinkimuose