Rusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai, archyvinė nuotrauka

Į Lietuvą atvyko Rusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai

64
(atnaujinta 10:13 2019.04.24)
Tai bus pirmoji šiais metais užsienio šalių ginkluotės kontrolės priemonė Lietuvoje

VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Šiandien Rusijos ginkluotės kontrolės inspektorių grupė Lietuvoje atlieka vertinamąjį vizitą Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotojoje pėstininkų brigadoje "Žemaitija", praneša Krašto apsaugos ministerija.

Planuojama, kad Rusijos inspektoriai lankysis Klaipėdos mieste dislokuotoje brigadoje "Žemaitija". Rusijos atstovai vertinamojo vizito metu turės galimybę gauti informaciją apie dalinio struktūrą, jame tarnaujančio personalo skaičių, turimų pagrindinių ginkluotės ir technikos sistemų tipus ir skaičių, taip pat bus galima apžiūrėti jų pavyzdžius.

Apsilankymo brigados padaliniuose metu, Rusijos inspektoriams bus sudarytos sąlygos susipažinti karių tarnybos kasdiene veikla.

Pagal inspekcijos metu gautą informaciją Rusijos ginklų kontrolės inspektorių grupė parengs ir išplatins ESBO šalims ataskaitas su išvadomis, kaip Lietuva vykdo tarptautinių sutarčių reikalavimus ginkluotės kontrolės srityje.

Tai bus pirmoji šiais metais užsienio šalių ginkluotės kontrolės priemonė Lietuvoje pagal 2011 m. Vienos dokumentą. Lietuvos atstovai šiais metais jau du kartus inspektavo Rusijos ir po vieną kartą Gruzijos ir Ukrainos karinius dalinius.

64
Tegai:
Lietuva, Rusija
Dar šia tema
Lietuvos inspektoriai aplankys Rusijos karinį objektą Kaliningrado srityje
Rusijos inspektoriai aplankys karinį objektą Lietuvoje