JAV orlaivių nešėjas, archyvinė nuotrauka

JAV ambasadorius grasino Rusijai orlaivių nešėjais Viduržemio jūroje

50
(atnaujinta 11:23 2019.04.24)
Huntsmanas teigia, kad kiekvienas orlaivio nešėjas  atstoja "šimtą tūkstančių tonų tarptautinės diplomatijos"

VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. JAV ambasadorius Rusijoje Johnas Huntsmanas pareiškė, kad JAV orlaivių nešėjų grupė, dislokuota Viduržemio jūroje, yra signalas Maskvai, rašo RIA Novosti su nuoroda į JAV karinių pajėgų šeštojo laivyno pranešimą.

"Diplomatiniai ryšiai ir dialogas kartu su galingomis šių laivų apsaugos sistemomis rodo Rusijai, kad jei ji iš tikrųjų siekia pagerinti santykius su Jungtinėmis Valstijomis, tuomet turi nutraukti destabilizuojančią veiklą visame pasaulyje", — sakė Huntsmanas.

Pasak jo, kiekvienas orlaivio nešėjas  atstoja "šimtą tūkstančių tonų tarptautinės diplomatijos".

Balandžio 23 dieną dvi JAV karinio jūrų laivyno vežėjų grupės pradėjo bendras operacijas regione. Iš viso grupėje yra daugiau kaip 130 orlaivių, dešimt laivų, įskaitant orlaivių nešėjus "USS Abraham Lincoln" ir "USS John C. Stennis" (klasė "Nimitz"), be to, devyni tūkstančiai jūrininkų ir jūrų pėstininkų.

Paskutinį kartą du JAV karinio jūrų laivyno operatoriai Viduržemio jūroje veikė vienu metu 2016 metais.

Pastaraisiais metais Rusija paskelbė precedento neturinčią NATO veiklą šalia Vakarų sienų. Aljansas plečia iniciatyvas ir vadina tai "Rusijos agresijos sulaikymu".

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas anksčiau pareiškė, kad Maskva niekam nekelia grėsmės, tačiau nepaliks be dėmesio veiksmų, galinčių kelti grėsmę jos interesams.

50
Tegai:
orlaivis
Dar šia tema
Rusijos laivai stebi JAV eskadrinį minininką Juodojoje jūroje
Rusijos URM: NATO JAV yra sąjungininkų valdymo priemonė
JAV sukurs nepilotuojamą laivyną kovai su Rusija
Rusijos URM: Rusija yra atvira dialogui su JAV