Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Europos Parlamente Zelenskis pavadintas "lygtimi su daugybe nežinomųjų"

58
(atnaujinta 13:37 2019.04.24)
Pasak Mitrofanovo, "neaišku, kokia bus pusiausvyra tarp asmeninių buvusio komiko ir dabartinio oligarcho bei Ukrainos visuomenės interesų"

VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Europos Parlamento narys iš Latvijos Miroslavas Mitrofanovas Vladimirą Zelenskį pavadino "lygtimi su daugybe nežinomųjų", o pagrindinis klausimas, kaip teigia parlamentaras, yra tas, ar naujasis Ukrainos prezidentas bus nepriklausomas, rašo RIA Novosti.

Antrasis prezidento rinkimų turas Ukrainoje įvyko balandžio 21 dieną. Jame dalyvavo dabartinis prezidentas Petro Porošenko ir pirmojo turo lyderis Vladimiras Zelenskis. CRK teigimu, Zelenskis laimėjo, surinkęs rekordinį 73,22% balsų. Porošenko jau pripažino pralaimėjimą.

"Vladimiras Zelenskis yra lygtis su daugybe nežinomųjų. Didžiausia paslaptis yra tai, ar naujasis Ukrainos prezidentas gali sau leisti turėti savo prioritetus, nepriklausomai nuo oligarcho, kuris jį rėmė rinkimuose, planų — Igorio Kolomojskio", — sakė Mitrofanovas.

Pasak jo, "neaišku, kokia bus pusiausvyra tarp asmeninių buvusio komiko ir dabartinio oligarcho bei Ukrainos visuomenės interesų". 

"Paprasčiau tariant, viskas priklausys nuo to, ar ši pora dirbs skatinama asmeninių interesų, ar vis dėlto atliks "namų darbus", kad pažabotų korupciją, padidintų gerovę ir išspręstų situaciją Rytų Ukrainoje", — sakė Europos Parlamento narys.

Jis mano, kad "Zelenskis turi labai nedaug laiko — jei Ukrainos piliečiai per ateinančius šešis mėnesius nepajaus pagerėjimo, jis praras visuomenės pasitikėjimą, reikalingą skausmingoms reformoms vykdyti".

Silpnoji Zelenskio pozicija šiuo metu, pasak Europos Parlamento nario, yra tai, kad jis neturi "bendraminčių politikų komandos".

"Jis bus gundomas stiprinti pozicijas išėjusių iš daugelio skirtingų partijų sąskaita, kurie dabar bando "įšokti į traukinį, vežantį į valdžią", t. y. dirbti naujojo prezidento partijoje. Kaip rodo mano šalies patirtis, tokia skubos tvarka surinkta komanda yra nepatikima ir greitai tampa galvos skausmu bet kuriam lyderiui", — sakė EP narys.

Pagal Ukrainos įstatymus, oficialūs balsavimo rezultatai skelbiami po to, kai apdorojami visi CRK pateikti popieriniai balsavimo protokolai. Komisija turi laiko iki gegužės 1 dienos. Inauguracijos datą nustatys Aukščiausioji Rada.

58
Tegai:
Ukraina
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Zelenskis pasisakė prieš valdžios kišimąsi į žiniasklaidos veiklą Ukrainoje
Rinkimai Ukrainoje: Zelenskis pirmauja po 90 procentų protokolų apdorojimo
Zelenskis savo būstinėje netyčia buvo pavadintas Vladimiru Vladimirovičiumi
Dalia Grybauskaitė balsavo antrajame Seimo rinkimų ture

Buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė balsavo antrajame Seimo rinkimų ture

(atnaujinta 12:31 2020.10.20)
Pirmajame rinkimų ture kadenciją baigusi šalies vadovė savo balsą taip pat atidavė išankstiniame balsavime

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Seimo rinkimų antrajame ture balsą iš anksto antradienį atidavė kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

nuotrauka iš rinkimų apylinkės Grybauskaitė pasidalijo savo puslapyje socialiniame tinkle Facebook.

"Kad nereikėtų dejuoti ir piktintis – balsuok ir tu!", - parašė buvusi prezidentė. Už ką ji balsavo, neįvardijo.

Pirmojo balsavimo turo metu kadenciją baigusi šalies vadovė savo balsą taip pat atidavė išankstiniame balsavime.

Šį pirmadienį Lietuvoje prasidėjo išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture. Kaip prieš dvi savaites, taip ir dabar, balsuoti iš anksto bus galima net keturias dienas – spalio 19-22 dienomis nuo 7 iki 20 valandos.

Antrasis balsavimo turas vyks spalio 25 dieną. Jis vyks tose rinkimų apylinkėse, kur nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti daugiau nei 50 procentų balsų. 68 mandatai lieka laisvi.

Pirmame Seimo rinkimų ture, kuris vyko spalio 11 dieną, laimėjo konservatorių partija "Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" su 23 mandatais iš 141. Antrojoje vietoje (16 mandatų) yra valdančioji partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga". Iš viso į parlamentą pateko šešios partijos, įveikusios penkių procentų barjerą.

Tegai:
Seimo rinkimai, rinkimai, Dalia Grybauskaitė
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
VRK: saviizoliacijoje esantys rinkėjai galės palikti izoliacijos vietą iki 3 valandų
Prokuratūra dėl Valinsko žodžių apie Tomaševskį pradėjo ikiteisminį tyrimą
Prasidėjo išankstinis Seimo rinkimų balsavimas
Vilniuje nežinomi asmenys bandė patekti į rinkimų apylinkę
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas Valdemaras Tomaševskis

Politologas: net Lenkijoje jau sureaguota į išpuolį prieš lenkus Lietuvoje

(atnaujinta 11:26 2020.10.20)
Lietuvos valdžia taip pat turėtų pasmerkti neapykantos tautinėms mažumoms apraiškas, mano politologas Vadimas Volovojus

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Griežtas buvusio Seimo pirmininko Arūno Valinsko pareiškimas apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininką europarlamentarą Valdemarą Tomaševskį nesugriaus Vilniaus ir Varšuvos santykių, tačiau gali tam tikru mastu juos paveikti, interviu Sputnik Lietuva pasakė politologas, politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus.

"Vienas pareiškimas, nors ir buvusio, bet tokio viešo asmens, žinoma, staiga nesugadins dialogo tarp Vilniaus ir Varšuvos, tačiau Lenkija jau atkreipė dėmesį į šį pareiškimą ir išreiškė susirūpinimą dėl to gana aukštu lygiu. Žinoma, geros kaimynystės santykiams tai neprideda jokių pranašumų, tačiau kad kardinaliai pakeistų abiejų šalių santykius, greičiausiai, šis epizodas esminės svarbos neturės", — pareiškė jis.

Volovojus mano, kad Lietuvoje egzistuoja įtampos tarp tautinių mažumų ir valdžios veiksnys, ir valdžiai reikia griežčiau reaguoti į tokius pareiškimus.

"Nepaisant to, šis įtampos faktorius Lietuvoje tarp valdžios, tam tikros valdžios dalies ir tautinių mažumų, tai taikoma ne tik rusakalbiams, bet ir lenkams, išlieka, ir periodiškai pasirodo su tuo susiję epizodai. Tai, tikriausiai, nelabai gerai Lietuvai, kaip demokratinei valstybei. Valdžia turi kažkaip griežčiau į tai reaguoti ir vienareikšmiškai pasmerkti tokias apraiškas ir pareiškimus, kokius padarė ponas Valinskas", — pasakė politologas.

Anksčiau Lietuvos generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą po "Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos" lyderio Valdemaro Tomaševskio skundo dėl buvusio Seimo pirmininko Arūno Valinsko. Pastarasis, duodamas interviu Lietuvos žiniasklaidai, pareiškė, kad tokius žmones kaip lenkų partijos pirmininkas "reikėtų šaudyti šiaip jau".

Generalinė prokuratūra patikrins, ar šis pareiškimas yra nusikaltimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą.

Tegai:
Lietuva, Lenkija, Valdemaras Tomaševskis
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Lietuvos lenkų partija reikalauja anuliuoti rinkimų rezultatus
Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovas paprašytas įvertinti Tapino veiksmus