Ryga, archyvinė nuotrauka

Ekspertas įvardijo santykių tarp Rusijos ir Baltijos šalių atšalimo priežastį

63
(atnaujinta 15:51 2019.04.24)
Pasak Nosovičiaus, santykiai pablogėjo dėl reikalavimo kalbėti apie "sovietų okupaciją", komunizmo prilyginimo nacizmui ir panašių dalykų, pradedant nuo 1990-ųjų metų

VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Pasak Rusijos Federacijos viešosios politikos tyrimų centro analitiko, politologo Aleksandro Nosovičiaus, Rusijos Federacijos santykiai su Baltijos valstybėmis pablogėjo dėl jų noro atkeršyti už Antrojo pasaulinio karo rezultatus, rašo RIA Novosti.

"Netikėkite tais, kas sako, kad mūsų santykiai su Baltijos valstybėmis pastaraisiais metais pablogėjo dėl įvykių Ukrainoje ar kitų priežasčių. Jie pablogėjo dėl reikalavimo kalbėti apie sovietų okupaciją, komunizmo prilyginimo nacizmui ir panašių dalykų, pradedant nuo 1990-ųjų metų", — pareiškė Nosovičius.

"Vakarų noras paskelbti Rusijai, kuri yra TSRS įpėdinė, Niurnbergo tribunolo nuosprendį taip pat yra keršto už pralaimėjimą Antrojo pasaulinio karo metais politika", — pridūrė jis.

Ekspertas pažymėjo, kad kolaborantų buvusiose Baltijos respublikose buvo daugiau nei Rusijoje, Baltarusijoje ar Ukrainoje. Dabar kolaborantų palikuoniai užima aukštus postus, o jų požiūris tampa vyriausybės politika.

63
Tegai:
komunizmas, "sovietinė okupacija"
Dar šia tema
Ar krikščioniška tradicija gali suartinti Lietuvą su Rusija?
Lavrovas: Rusija pasirengusi dialogui su Baltijos šalimis ir Lenkija
Ekspertas: Lietuva pavydi, kad Estija aplenkė ją dialoge su Rusija