Vladimiras Zelenskis ir Linas Linkevičius

Linkevičius Kijeve pasveikino išrinktąjį Ukrainos prezidentą

109
(atnaujinta 17:46 2019.04.25)
Ministras akcentavo, kad Lietuva yra pasirengusi ir toliau palaikyti Ukrainą, jai integruojantis į ES ir NATO

VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Šiandien Kijeve, Ukrainoje, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino išrinktąjį Ukrainos prezidentą Vladimirą Zelenskį, praneša Užsienio reikalų ministerija.

"Didelis tautos palaikymas visuose Ukrainos regionuose jums suteikia unikalią galimybę sutelkti šalį užtikrinant Ukrainos teritorinį vientisumą ir nepriklausomybę, tęsiant reformas, vykdant kovą su korupcija, įgyvendinant Asociacijos susitarimą su Europos Sąjunga", — teigė ministras, naujam Ukrainos vadovui linkėdamas įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.

Ministras perdavė išrinktajam prezidentui Lietuvos savanorių dovaną — periskopą. 

Linkevičius išreiškė tvirtą įsitikinimą, kad bus išlaikytas artimas ryšys ir bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Ukrainos. Ministras akcentavo, kad Lietuva yra pasirengusi ir toliau palaikyti Ukrainą, jai integruojantis į ES ir NATO.

Ministras Linkevičius vizito Ukrainoje metu taip pat susitiks su kadenciją baigiančiu prezidentu Petro Porošenko, ministru pirmininku Vladimiru Groismanu ir užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu.

Anksčiau interviu Sputnik Lietuva politologas, istorikas Armenas Gasparianas pažymėjo, kad naujojo Ukrainos prezidento laukia neįtikėtinai sudėtingi uždaviniai Ukrainos viduje, todėl Baltijos šalys vargu ar taps prioritetu jam.

Ukrainos vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pristatė galutinius rinkimų rezultatus, pagal kuriuos Zelenskis surinko 73,22 procento balsų, o jo oponentas — dabartinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenko — 24,45 procento.

Pagal Ukrainos įstatymus, Ukrainos VRK paskelbs oficialius balsavimo rezultatus, išnagrinėjusi visus protokolų originalus, kuriuos VRK turi gauti popierine forma. Tam VRK turi laiko iki gegužės 1 dienos.

Naujo prezidento inauguracijos datą paskelbs Aukščiausioji Rada.

109
Tegai:
NATO, ES, Ukraina, Lietuva
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Linkevičius tikisi, kad po rinkimų provakarietiška Ukrainos kryptis nesikeis
Ramūnas Karbauskis, archyvinė nuotrauka

VMI paskelbė turto deklaracijas: Karbauskis turtingiausias Seimo narys

(atnaujinta 14:28 2020.07.15)
Pernai valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio šeimos turtas sudarė daugiau nei 24 mln. eurų

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) trečiadienį paviešino naujus metinių gyventojų turto deklaracijų išrašus už 2019 metus.

Deklaracijų išrašai atskleidžia, kad turtingiausiu Seimo nariu tapo valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis. Per metus jo šeimos turtas išaugo 52 proc. ir sudarė daugiau nei 24 mln. eurų. 

LRT logotipas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Андрей Богданов

Antroje vietoje tarp Seimo narių yra socialdemokratas Bronius Bradauskas, deklaravęs 8,3 mln eurų turtą.

Trečiojoje vietoje atsitiko Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis. Jo turtas įvertintas 1,5 mln eurų.

Į turtingiausių Lietuvos gyventojų sąrašą, pagal VMI duomenis, pateko ir Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys ir Birių krovinių terminalo generalinis direktorius Vidmantas Dambrauskas. Jis su šeima deklaravo 20,4 mln. eurų turtą.

Trečioje vietoje esanti Austėja Landsbergienė, konservatorių lyderio žmona, deklaravo 13 mln. eurų turtą. Kartu su vyru valdomas turtas sudaro 14,5 mln. eurų. Tai yra beveik aštuonius kartus daugiau nei prieš metus, kai bendras deklaruotas turtas siekė 1,87 mln. eurų. 

Tegai:
Ramūnas Karbauskis, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI)
Dar šia tema
Karbauskis ragina atsakyti už "Sąjūdžio prieš Astravo AE" "neskaidrius veiksmus"
Karbauskis prašo LRT paaiškinti išmokėtų atlyginimų dydį
Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Skvernelis: Lietuvos ir Lenkijos partnerystė garantuoja, kad Baltijos šalys nebus ES sala

(atnaujinta 11:22 2020.07.15)
Premjeras patikino Andžejų Dudą, kad Lietuva išliks ištikima Lenkijos drauge, o su Lenkijos premjeru Mateušu Moravieckiu aptarė abiejų vyriausybių indėlį stiprinant dvišalį bendradarbiavimą ir strateginę partnerystę

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis Varšuvoje susitiko su Lenkijos prezidentu Andžejumi Duda, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

Kaip susitikime pažymėjo premjeras, strateginė Lietuvos ir Lenkijos partnerystė yra svarbiausias garantas, kad Baltijos šalys niekada neliks nuo Europos tautų bendrijos atskirta sala. 

Skvernelis teigė, jog šalys turi toliau siekti, kad būtų įgyvendinti visi NATO viršūnių susitikimuose priimti sprendimai, ypač dėl gynybos planų, parengties didinimo ir stiprinimo, Baltijos oro gynybos. Susitikime pabrėžta ir "Rail Baltic" projekto svarba.  

Daug dėmesio skirta ir energetikos projektams, ypač elektros tinklų sinchronizacijai su žemynine Europa. 

"Lietuva deda maksimalias pastangas apsaugoti Baltijos šalių sinchronizacijos projektą nuo vidaus ir išorės trikdžių. Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija turi nukreipti diplomatines pastangas pakankamam sinchronizacijos ir svarbiausio jos projekto — "Harmony Link" — finansavimo užtikrinimui", — teigiama pranešime.

Premjeras ir Lenkijos prezidentas pabrėžė, kad per koronaviruso pandemiją Baltijos šalių ir Lenkijos priimtos priemonės lėmė regiono ekonomikų konkurencingumo išlaikymą. 

Визит Саулюса Сквернялиса в Варшаву
Premjero Sauliaus Skvernelio vizitas Varšuvoje

Premjeras patikino Dudą, kad Lietuva yra ir išliks ištikima Lenkijos drauge.

Susitikimas su Lenkijos Vyriausybės vadovu

Viešėdamas Lenkijoje Skvernelis susitiko ir su šalies Vyriausybės vadovu Mateušu Moravieckiu. 

Premjerų susitikime pažymėta, jog Lietuvos ir Lenkijos dvišaliai santykiai yra geriausi per pastarąjį dešimtmetį.   

"Strateginė Lietuvos ir Lenkijos partnerystė yra svarbiausias garantas, kad Baltijos šalys niekada neliks nuo Europos tautų bendrijos atskirta sala. Lietuvos Seimas 2021-uosius paskelbė Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado metais. Sieksime panaudoti šią sukaktį ir mūsų kaimyniniams ryšiams su Lenkija stiprinti", — sakė Skvernelis.

Ministras pirmininkas pažymėjo, kad Lenkija ir Lietuva taip pat yra svarbi energetinė ir transporto jungtis tarp žemyninės Europos ir Šiaurės Europos. Jis pasidžiaugė, kad visi strateginės svarbos projektai: elektros, dujų, taip pat kelių ir geležinkelių jungtys — juda į priekį ir turėtų būti įgyvendinti laiku. 

Po kelių dienų atnaujinamos derybos dėl naujos daugiametės ES finansinės perspektyvos ir ekonominio atsigavimo plano. Lietuva ir Lenkija sieks šalims ir regionui svarbių sprendimų dėl paramos ekonomikai gaivinti, reikiamų lėšų skyrimo sanglaudai ir žemės ūkiui.

Kita vertus, apgailestaujama, kad Europos Parlamentas neįsiklausė į devynių valstybių, tarp jų Lietuvos ir Lenkijos, nepritarimą ES Mobilumo paketui. Kai kurios jo nuostatos prieštarauja ES vidaus rinkos principams. Su Lenkijos premjeru sutarta kartu ginti savo vežėjų interesus teisinėmis priemonėmis, o prireikus kreiptis ir į ES Teisingumo Teismą.

Визит Саулюса Сквернялиса в Варшаву
Premjero Sauliaus Skvernelio vizitas Varšuvoje
Dar šia tema
Seimo rinkimuose "valstiečių" sąrašą ves Skvernelis
Skvernelis padėkojo EK narei už paramą projektui "Rail Baltica"
Radviliškio rajone buvo pakabintas Skvernelį menkinantis plakatas
Vytautas Zimnickas

Valstybės vadovai reiškia užuojautą dėl Vytauto Zimnicko mirties

(atnaujinta 14:45 2020.07.15)
Pažymima, kad šią sunkią netekties akimirką Seimo pirmininkas Vytauto Zimnicko artimiesiems ir kolegoms linki stiprybės

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis savo ir Seimo vardu reiškia užuojautą Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovo Vytauto Zimnicko artimiesiems. Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

"Nuoširdi Vytauto Zimnicko tarnystė Seime bei Lietuvos verslo sektoriuje, taip pat kaip ir išties sunkus darbas ekstremaliomis sąlygomis pastaruoju metu, buvo ryžto ir atsidavimo pavyzdžiai. Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems ir bičiuliams", — teigė Pranckietis.

Pažymima, kad šią sunkią netekties akimirką Pranckietis Vytauto Zimnicko artimiesiems ir kolegoms linki stiprybės.

Užuojautą taip pat pareiškė ir Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis.

"Anapilin iškeliavo buvęs Seimo narys, verslo bendruomenės atstovas, visuomenininkas Vytautas Zimnickas. Pastaruoju metu jis garbingai vykdė patikėtas pareigas ekstremaliomis sąlygomis, rodydamas ryžto ir atsakomybės pavyzdį. Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems, bičiuliams ir kolegoms", — rašoma premjero užuojautoje.

Vytautas Zimnickas gimė 1956 metų sausio 12 dieną Panevėžio rajono Uliūnų kaime.

1974 metais baigęs Vilniaus Politechnikumą, studijavo Vilniaus Inžineriniame statybos institute (dabar – Vilniaus Gedimino technikos universitetas), įgijo inžinieriaus ekonomisto specialybę.

1990 metais įgijo užsienio ekonominių santykių specialybę.

1992–1996 metų kadencijos Seimo narys, Ekonomikos komiteto pirmininkas. 

Vėliau vadovavo įmonėms "Vitoma", "Limeta", "TT Logistic" ir "Puntukas", o nuo 2015 metų — Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai.

Tegai:
užuojauta, mirtis, Viktoras Pranckietis