Rinkiminė kampanija Ukrainoje, archyvinė nuotrauka

Zacharova paaiškino, kodėl Porošenko turi "paklusti Putino valiai"

67
(atnaujinta 16:01 2019.04.26)
Zacharova priminė, kad rinkimų kampanijos metu Ukrainos lyderis priešino save ne su oponentais, o su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu

VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pakomentavo Ukrainos prezidento Petro Porošenko, "dūstančio iš pasipiktinimo", reakciją į dekretą dėl supaprastinto Rusijos pasų išdavimo LLR ir DLR piliečiams, rašo RIA Novosti.

Zacharova priminė, kad rinkimų kampanijos metu Ukrainos lyderis priešino save ne su oponentais, o su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Tada jo būstinė Ukrainos miestų gatvių skyduose išplatino plakatus su šūkiu: "Arba Porošenko, arba Putinas".

"Porošenko pralaimėjo rinkimus. Vadinasi, juos laimėjo ne kas kitas, o <...> Putinas. Na, viskas, Petro Aleksejevičiau, dabar teks paklusti to asmens valiai, prieš kurį, pasak Jūsų, Jūs kovojote ir prieš ką Jūs, pagal Jūsų paties logiką, pralaimėjote", — parašė Zacharova Facebook paskyroje.

Trečiadienį Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, kuriuo numatoma supaprastinta Rusijos pilietybės suteikimo tam tikrų Luhansko ir Donecko regionų Ukrainos gyventojams tvarka. Prezidentas paaiškino, kad nenori kelti problemų Kijeve, tačiau žmogaus teisių padėtis Donbase viršija leistinas ribas. Porošenko pavadino Kremliaus sprendimą "agresijos išpuoliu" ir "kišimusi į šalies vidaus reikalus".

Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka
© REUTERS / VIACHESLAV RATYNSKYI

Tokia reakcija nustebino Rusijos prezidentą. Kaip sakė Putinas, daugelis šalių naudojasi tuo pačiu modeliu. Pavyzdžiui, Rusijos lyderis nurodė Lenkiją, kuri jau kelerius metus išduoda Lenko kortą, taip pat Vengriją ir Rumuniją, kurios išduoda pasus.

Rusijos nuolatinis atstovas JT Vasilijus Nebenzia taip pat pažymėjo, kad šimtai tūkstančių Donbaso gyventojų prašė suteikti Rusijos pilietybę dar prieš Putino dekretą.

Praėjusią savaitę Ukrainoje įvyko antrasis prezidento rinkimų turas, kuriame dabartinis valstybės vadovas pralaimėjo prieš Vladimirą Zelenskį, kuris surinko daugiau kaip 73 proc. balsų.

67
Tegai:
Vladimiras Putinas, Ukraina, Marija Zacharova
Dar šia tema
Kijevo gyventojai atskleidė, kaip reagavo į Porošenko plakatus su Putinu
"Nervinio priepuolio požymiai": Puškovas įvertino Porošenko rinkiminius pažadus
"Pagrindinis šalies klounas": internete išjuoktas sušokęs Porošenko
Rados deputatas papasakojo apie Porošenko "atsitraukimo planą"
Balsavimas

Pareiškinius dokumentus Seimo rinkimams VRK pristatė 20 partijų

(atnaujinta 12:50 2020.08.08)
Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik.  Penktadienį buvo baigtas pareiškinių dokumentų priėmimas, rašo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose iš užsiregistravusių 22 politinių partijų dokumentus pateikė 20.

Į Seimo narius vienmandatėse rinkimų apygardose išsikėlę kandidatai dokumentus teikė apygardų rinkimų komisijoms.

"Pasibaigus pareiškinių dokumentų pateikimui, VRK pradeda tikrinimą, ar partijų keliami bei išsikelti siekiantys kandidatai atitinka įstatymuose numatytus reikalavimus. Taip pat iki rugsėjo 6 d. partijos, koalicijos arba save išsikėlę kandidatai gali atšaukti rinkimų pareiškinius dokumentus, todėl bendras rinkimuose ketinančių dalyvauti politinės kampanijos dalyvių skaičius dar gali keistis", — rašoma pranešime.

Galutiniai rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ir išsikėlusių kandidatų sąrašai paaiškės po dokumentų patikrinimo, rugsėjo 11 dieną, kai likus mėnesiui iki rinkimų VRK paskelbs informaciją apie rinkimuose dalyvausiančias politines partijas ir savarankiškai išsikėlusius kandidatus.  

Tegai:
Vyriausioji rinkimų komisija, Lietuva
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėdasu žmona Diana

Nausėda kartu su šeima laikinai izoliavosi dėl COVID-19 pavojaus

(atnaujinta 18:45 2020.08.07)
Vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda laikinai izoliavosi su šeima penktadienį po pietų, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Anot pranešimo, prezidento šeima izoliavosi paaiškėjus, kad vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu.

Be to, izoliuotis nurodyta visiems prezidento kanceliarijos darbuotojams. Laikina atsargumo priemonė bus taikoma iki bus gauti darbuotojo COVID-19 testo rezultatai.

Prezidento kanceliarijoje šiuo metu atliekama dezinfekcija.

Lietuvoje nustatyta daugiau nei 2190 koronaviruso atvejų, 81 žmogus mirė. 1665 pacientai pasveiko nuo infekcijos.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau nei 18,9 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 709 tūkstančiai žmonių mirė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, saviizoliacija, koronavirusas, Diana Nausėdienė, Gitanas Nausėda
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje