Vilniaus meras Remigijus Šimašius

Vilniaus meras papasakojo, parems per Lietuvos prezidento rinkimus

167
(atnaujinta 12:54 2019.05.04)
Politikas pabrėžė, kad neragina sostinės gyventojų balsuoti už vieną ar kitą kandidatą, tačiau jaučia, kad reikia paskelbti savo nuomonę

VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius papasakojo, kad artėjančiuose Lietuvos prezidento rinkimuose jis planuoja paremti konservatorių kandidatę Ingridą Šimonytę. Savo pranešimą jis paskelbė savo Facebook paskyroje.

Politikas pažymėjo, kad šitai skelbia ne kaip Lietuvos sostinės meras, bet kaip respublikos pilietis.

"Vertinu jos sąžiningumą, atvirumą, profesinę kompetenciją, komunikabilumą, humoro jausmą (toli gražu ne visiems Lietuvos politikams jis būdingas) ir nesislėpimą už kaukių. <…> Ingrida drąsi — savo priimamais sprendimais ir tiesos sakymu. O mūsų geopolitinė padėtis tokia, kad šios savybės valstybės vadovui yra būtinos", — pažymėjo Šimašius.

Vilniaus meras pabrėžė, kad neragina sostinės gyventojų balsuoti už vieną ar kitą kandidatą. Tačiau jis jaučia pareigą viešai paskelbti savo nuomonę, nes ji yra svarbi kai kuriems žmonėms.

"Kartu džiaugiuosi, kad šiuose prezidento rinkimuose turime itin stiprią trijų favoritų trijulę — rinkėjai turi iš ko pasirinkti, ir kiti du mano nepaminėti kandidatai, neabejoju, turėtų ką pasiūlyti Lietuvai, jeigu nugalėtų šiuose rinkimuose", — pasakė Šimašius.

Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną. Dėl prezidento posto varžysis devyni kandidatai.

Naujausių prezidentinių reitingų pirmojoje vietoje yra Ingrida Šimonytė, po jos — Gitanas Nausėda, trečias išlieka Saulius Skvernelis. Nuo lyderių trejeto smarkiai atsilieka ketvirtojoje ir penktojoje vietoje esantys Vytenis Andriukaitis ir Arvydas Juozaitis.

Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
© Sputnik /
Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
167
Tegai:
prezidento rinkimai, Lietuva, Remigijus Šimašius
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
Dar šia tema
Šimongrybytė eina: Lietuvos politikai pasirodė visu savo grožiu
Konservatoriai suabejojo Tomaševskio lietuvių kalbos žiniomis
Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja

Prancūzijos prezidentas susitiks su Tichanovskaja Lietuvoje, "jei ji paprašys"

(atnaujinta 16:11 2020.09.28)
Prancūzijos vyriausybė pažymėjo, kad vienas iš aktualiausių šalies vadovo vizito Lietuvoje tikslų yra "Baltarusijos krizės sprendimas"

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas vizito Lietuvoje metu susitiks su buvusia kandidate į prezidentus Svetlana Tichanovskaja, "jei ji to paprašys". Apie tai pareiškė oficialus Prancūzijos vyriausybės atstovas Gabrielis Attalis.

"Šis vizitas turi dar aktualesnę užduotį, akivaizdu, kad tai krizės Baltarusijoje išsprendimas", — cituoja jį "Reuters".

Tichanovskaja į Lietuvą atvyko beveik iškart po rinkimų Baltarusijoje, kuriuos laimėjo Aleksandras Lukašenka.

Anksčiau ji paragino Paryžių imtis tarpininkės vaidmens Baltarusijos krizėje.

Tikimasi, kad trijų dienų vizito Lietuvoje ir Latvijoje metu Makronas su kolegomis aptars ES, NATO, regioninio saugumo darbotvarkę, dvišalį bendradarbiavimą prekybos, ekonomikos, mokslo ir inovacijų bei kultūros srityse.

Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, kuriuose, CRK duomenimis, nugalėjo Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. Pagal teisės aktus, išrinkto prezidento inauguracija turi įvykti per du mėnesius nuo rinkimų dienos.

Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo sklaidyti mitingus ir naudoti jėgą bei specialią įrangą. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeisti šimtai žmonių, tarp jų — per 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

Tegai:
prezidento rinkimai, Baltarusija, Lietuva, Emanuelis Makronas, Svetlana Tichanovskaja
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
"Galimas susitikimas su Tichanovskaja": Makronas atvyks į Lietuvą ir Latviją 
Tichanovskaja įvertino galimybę susitikti su Prancūzijos prezidentu Lietuvoje
Makronas paragino Lukašenką pasitraukti iš prezidento posto
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Nausėda paragino Prancūziją ir Rusiją tapti tarpininkėmis dialoge Minske

(atnaujinta 14:40 2020.09.28)
Lietuvos vadovas taip pat pabrėžė sankcijų būtinybę ir išreiškė viltį, kad šis klausimas bus išspręstas kitame ES viršūnių susitikime

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Europos šalys, įskaitant Prancūziją ir Rusiją, turėtų tapti tarpininkėmis padedant užmegzti taikų Baltarusijos valdžios ir pilietinės visuomenės dialogą, pareiškė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Lietuvos vadovo interviu Prancūzijos laikraščiui "Le Figaro".

"Manau, kad mums atsiveria didelės pažangos galimybės reaguojant į įvykius Baltarusijoje. Norėčiau paskatinti Europos valstybes, o ypač Prancūziją, taip pat ir Rusiją, imtis tarpininkų vaidmens siekiant pradėti taikų dialogą tarp Minsko valdžios institucijų ir pilietinės visuomenės." — sakė valstybės vadovas.

Anot Nausėdos, Lietuva jau dėjo tokias pastangas, tačiau norėtų, kad prie jos prisijungtų ir kitos valstybės.

Lietuvos vadovo teigimu, "laikas eina, ir situacija bet kada gali pasikeisti", tad Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka gali sutikti pradėti dialogą, tačiau kol kas būtina įvesti sankcijas. Nausėda pridūrė, kad praėjusiame ES viršūnių susitikime "mums nepavyko susitarti".

"Viliuosi, kad šis klausimas bus išspręstas artimiausiame viršūnių susitikime. Turime pademonstruoti solidarumą, kad išsaugotume Europos įvaizdį ir pasitikėjimą Europa." — sakė jis.

Padėtis Baltarusijoje

Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

Vilnius nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios kišosi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai neva buvo "suklastoti".

Anksčiau Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makonas pareiškė, kad Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka turėtų pasitraukti iš savo pareigų. Įvykius Baltarusijoje jis pavadino "valdžios krize", nes valdžia nesugeba priimti demokratijos logikos ir laikosi savo vietoje tik per jėgą. 

Reaguodamas į tai, Baltarusijos lyderis Prancūzijos prezidentą pavadino "nebrandžiu politiku", priminė apie "geltonąsias liemenes" ir pasiūlė Minską kaip platformą deryboms dėl valdžios perdavimo su "Black Lives Matter" grupių atstovais ir musulmonais, protestuojančiais Marselyje ir Lione.

Tegai:
Rusija, Minskas, Prancūzija, Gitanas Nausėda
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Atsiskirti nuo kaimynų. Kodėl Lukašenka uždaro Baltarusiją
Pranešama, kiek tonų naftos produktų Baltarusija galės tiekti per Rusijos uostus
Į šalį dėl humanitarinių priežasčių leista atvykti 326 Baltarusijos piliečiams