Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė

VRK paskaičiavo, kiek rinkėjų balsavo pirmąją išankstinio balsavimo dieną

76
(atnaujinta 20:28 2019.05.07)
Gegužės 7 dienos duomenimis, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) informacinėje sistemoje gegužės 6 dienos balsavusiais iš anksto buvo pažymėta 16 987 rinkėjai

VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Pirmadieni prasidėjęs balsavimas iš anksto Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendumuose dėl Konstitucijos 12 ir 55 straipsnių pakeitimų praėjo sklandžiai, praneša VRK.

Gegužės 7 dienos duomenimis, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) informacinėje sistemoje gegužės 6 dienos balsavusiais iš anksto buvo pažymėta 16 987 rinkėjai. Tai sudaro 0,70% visų rinkėjų sąrašuose įrašytų rinkėjų.

Daugiausiai rinkėjų balsuoti iš anksto atvyko Neringos (3,52 proc.), Palangos (1,54 proc.), Birštono (1,04 proc.), Vilniaus (0,99 proc.) savivaldybėse.

Balsuoti iš anksto rinkėjai gali visų Lietuvos Respublikos savivaldybių pastatuose gegužės 6–10 dienomis nuo 8 iki 20 valandos.

Šalies vadovė viename iš referendumų nedalyvavo. Kalbėdama apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo, Grybauskaitė sakė, kad jau seniai diskutuota, jog šį klausimą būtina spręsti referendumu.

Tačiau antrajame referendume, kuriuo sprendžiama, ar sumažinti Seimo narių skaičių, prezidentė sakė nedalyvavusi. Kitaip tariant, ji net nepaėmė rinkimų biuletenio. Anot jos, šis referendumas beprasmis.

"Nedalyvavau, biuletenio nepaėmiau. Todėl, kad manau, jog šis referendumas yra beprasmis. Sumažinus keliais Seimo nariais skaičių Seimo narių, nei Seimo darbo kokybė pagerės, nei reputacija", — sakė Grybauskaitė.

Paklausta, ko tikisi iš būsimo šalies vadovo, dabartinė prezidentė sakė, kad tikisi to, ko ir visi Lietuvos žmonės: Konstitucijos laikymosi ir darbo Lietuvos žmonių naudai. 

Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir dviejuose referendumuose.

Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
© Sputnik /
Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019

 

76
Tegai:
rinkėjai, Vyriausioji rinkimų komisija
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
Dar šia tema
Paskelbta, kada prasidės išankstinis balsavimas Lietuvos prezidento rinkimuose