Balsavimas 2019 metų gegužės 12 dieną

Politologas įvardijo pagrindinius Lietuvos prezidento rinkimų bruožus

48
(atnaujinta 17:35 2019.05.12)
Lietuvoje viskas visada vyksta ribotai, o patys kandidatai nesistengia naudoti šiurkščių "juodosios savireklamos" metodų, bet stengiasi vieni kitus gražiai "prigauti" kalbose, sakė politikos analitikas Vadimas Volovojus

VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Rinkimai Lietuvoje niekada nebuvo išskirtiniai, ir apskritai Baltijos šalių politika šiuo klausimu dar nėra "ukrainizuota", interviu Sputnik Lietuva sakė politikos analitikas Vadimas Volovojus.

"Baltijos šalyse viskas vyksta pakankamai ramiai ir be aršios kovos, netgi žinant tai, kad Skvernelio (Lietuvos Respublikos ministro pirmininko — Sputnik) ir konservatyvių kandidatų konfrontacija yra sisteminis konfliktas", — pareiškė Volovojus.

"Nėra grubios savireklamos. Viskas yra leistinose ribose. Tai vyksta labiau ciniška, sarkastiška forma, t. y. kandidatai stengiasi vienas kitą gražiai "prigauti" kalbose, bet nenaudodami jokių grubių "juodosios savireklamos" metodų", — sakė ekspertas.

Volovojus mano, kad sociologinės apklausos apie galimą Lietuvos prezidentą atspindi realų vaizdą apie tai, kas vyksta. Be to, politologas pabrėžė, kad lieka vienintelė intriga — ar ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pateks į antrąjį turą.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis po balsavimo padarė prielaidą, kad į antrąjį turą pateks vyriausybės vadovas ir Seimo narė, partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" kandidatė Ingrida Šimonytė.

Pasak Volovojaus, Seimo pirmininkas visada pasižymėjo tiesumu, nesistengdamas pagražinti situacijos, bet nepaneigė fakto, kad šį kartą jis buvo paprašytas pasakyti būtent šiuos žodžius.

"Tai yra, ne būti pernelyg optimistiškai nusiteikusiu, kaip, pavyzdžiui, prieš rinkimus į vietos valdžią, Karbauskis ("valstiečių" lyderis) sakė, kad "mes visur laimėsime", o Pranckietis sakė, kad turėtume būti kuklesni, ir panašiai. Galbūt šį kartą jis buvo paprašytas pasakyti, kad Skvernelis laimės. Galbūt jie atlieka kažkokius savo skaičiavimus, kurie neatitinka oficialių reitingų. Labiausiai tikėtina, kad jo buvo paprašyta", — sakė politologas.

Sekmadienį Lietuvoje vyksta prezidento rinkimai ir du referendumai dėl dvigubos pilietybės ir Seimo narių skaičiaus mažinimo. Devyni kandidatai kovoja už respublikos vadovo postą. Pagal naujausius duomenis, rinkėjų aktyvumas buvo apie 47,5 proc.

Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
© Sputnik /
Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019

 

48
Tegai:
kandidatai į prezidentus, Lietuva
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
Dar šia tema
Rinkimuose balsavusi Šimonytė skundėsi nuovargiu
Negavote rinkėjo kortelės — balsuoti vis tiek galite
Buvęs Lietuvos lyderis pareiškė, kad pasirinkti prezidentą jam buvo "lengva"
Likus trims valandoms iki rinkimų pabaigos balsavo mažiau nei 50 proc. rinkėjų