Rinkėjai balsuoja

VRK paskelbė išankstinius dviejų referendumų rezultatus

79
Pagal Lietuvos įstatymus, balsavimas laikomas priimtu, jeigu tam pritartų daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus

VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė dviejų referendumų — dėl dvigubos pilietybės ir Seimo narių skaičiaus mažinimo — rezultatus.

Galiojančių teisės aktų pakeitimus, kurie leistų Lietuvos emigrantams išlaikyti Lietuvos pasą, palaikė 37,7 procento nuo viso rinkėjų skaičiaus (71,8 procento tų, kurie balsavo referendume).

Toks rodiklis yra per mažas, kad pakeitimai būtų priimtini, tačiau referendumas laikomas įvykusiu, nes iš viso balsavo 52,6 procento rinkėjų.

Tuo pačiu metu piliečių aktyvumas referendume dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo buvo nepakankamas — iš viso balsavo 47,3 procento rinkėjų. "Už" pasisakė 34,8 procento nuo viso rinkėjų skaičiaus (73,7 procento tų, kurie balsavo referendume).

Pagal Lietuvos įstatymus, kad referendumas būtų paskelbtas įvykusiu, jame turi balsuoti daugiau kaip pusė pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus, tai yra mažiausiai 1 236 203 žmonės.

Anksčiau politikos analitikas Aleksandras Nosovičius interviu Sputnik Lietuva pažymėjo, kad lietuviai nėra suinteresuoti referendumu dėl deputatų skaičiaus mažinimo, nes tai neturės įtakos jų gyvenimui, o referendumas dėl dvigubos pilietybės atrodo žeminamas, nes Lietuva neketina suteikti šios teisės visoms šalims.

Kartu su dviem referendumais sekmadienį vyko pirmasis prezidento rinkimų turas. Preliminariais duomenimis, į antrąjį turą pateko konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė, gavusi 31,13 procento paramos, ir ekonomistas Gitanas Nausėda, kurį palaikė 30,95 procento rinkėjų.

Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, kuris taip pat pretendavo į prezidento postą, nepateko į antrąjį turą. Jį palaikė 19,72 procento rinkėjų.

Referendumas dėl dvigubos pilietybės Lietuvoje
© Sputnik /
Referendumas dėl dvigubos pilietybės Lietuvoje
79
Tegai:
Lietuva, dviguba pilietybė, referendumas
Dar šia tema
Trys estai atsisakė pilietybės vardan Rusijos paso
Du Lietuvos referendumai — už ar prieš
Balsavę lietuviai išsakė savo nuomonę apie referendumą dėl dvigubos pilietybės
Vakcinos nuo koronaviruso sukūrimas

Ekspertas: žvalgybos duomenys gali padėti sukurti vakciną nuo COVID-19

(atnaujinta 12:17 2020.06.03)
Greičiausiai sukurti vaistą nuo koronaviruso ir užkirsti kelią grėsmei gyventojams sugebės tos šalys, kurios turi daugiausia informacijos apie kitų šalių įdirbį šioje srityje, mano ekspertas Vitalijus Vechovas

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Žvalgybos duomenys gali padėti sukurti vakciną nuo koronaviruso COVID-19, interviu Sputnik Lietuva pasakė ekspertas informacijos saugumo srityje, Maskvos Baumano valstybinio technikos universiteto Skaitmeninės kriminalistikos katedros profesorius Vitalijus Vechovas.

Karinės žvalgybos pagalba sustiprinti medicininę žvalgybą būtų labai naudinga, spaudos konferencijoje pasakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jis pažymėjo, kad pandemija parodė, jog reikia tam tikro žvilgsnio į priekį, vertinant įvairius aspektus, susijusius su rizika sveikatai.

Profesorius Vitalijus Vechovas pareiškė, kad nėra atskiros medicininės žvalgybos sąvokos, yra specializuotos struktūros, kurios gauna žvalgybos duomenis iš įvairių sričių.

"Tiesą sakant, pirmaujančių pasaulio šalių žvalgybos veikla šioje srityje buvo vykdoma gana ilgą laiką, iš pačių pradžių, nuo tada, kai buvo suformuotos specialiosios tarnybos. Jos dirba siekdamos gauti žvalgybinės informacijos įvairiomis kryptimis — ir ekonomikos, mokslo ir technologijų plėtros, biologijos, biologinės saugos, be kito ko ir savo šalių gyventojų atžvilgiu, srityse. Ir čia nėra nieko naujo, tai yra viena iš viso pasaulio karinės žvalgybos veikimo sričių. <...> Kas turi maksimalią žvalgybos informaciją apie draugų ir priešų pasiekimus kuriant kokį nors naują ginklą ar atoveiksmį šiam ginklui... Šiuo atveju kalbama apie virusus ir vakcinas... Atitinkamai, tos šalys galės greičiau sukurti atitinkamas veiksmingas vakcinas ir užkirsti kelią jų gyventojams galinčiai kilti grėsmei".

Tegai:
Lietuva, vakcina, COVID-19, žvalgyba
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusija PSO pasiūlė aštuonias vakcinas nuo koronaviruso
Rusijoje įvardyta vakcinos nuo COVID-19 klinikinių tyrimų pradžios data
Kinija įvertino JAV pareiškimus dėl KLR noro pavogti vakciną nuo COVID-19
Ispanijoje atidarytas penktasis Lietuvos garbės konsulatas

URM: Ispanijoje atidarytas penktasis Lietuvos garbės konsulatas

(atnaujinta 10:54 2020.06.03)
Konsulatui vadovaus Ispanijos pilietė verslininkė Ana Belén Gutiérrez Lavín. Atidarymo ceremonija buvo surengta vaizdo konferencijos būdu

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Ispanijoje atidarytas penktasis Lietuvos garbės konsulatas, praneša respublikos Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

Pastatas įsikūrė Kantabrijos regiono Santanderio mieste. Iškilmingas atidarymas įvyko pirmadienį. Atsižvelgiant į Covid-19 pandemiją ir galiojančius judėjimo apribojimus tarp šalies regionų, Lietuvos garbės konsulato atidarymas buvo surengtas vaizdo konferencijos būdu.

Atidarydama garbės konsulatą Lietuvos ambasadorė Ispanijoje Skaistė Aniulienė pažymėjo, kad Lietuva suinteresuota plėtoti ryšius su šiuo Ispanijos turizmui bei pramonei svarbiu regionu.

Pasak jos, garbės konsulatas, esant reikalui, ne tik teiks pagalbą turistams iš Lietuvos, bet ir prisidės prie dvišalių ekonominių ryšių ir investicijų skatinimo, padės atrasti naujas rinkas lietuviškoms prekėms.

Konsulatui vadovaus Ispanijos pilietė verslininkė Ana Belén Gutiérrez Lavín.

Ispanijoje, naujausiais duomenimis, yra daugiau nei 240 tūkst. koronaviruso atvejų, o Lietuvoje — daugiau nei 1680 atvejų.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau nei 6,1 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 376 tūkstančiai žmonių mirė.

Tegai:
Užsienio reikalų ministerija (URM), Ispanija, Lietuva