Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Skvernelis neatmestų galimybės tapti Seimo pirmininku

46
(atnaujinta 11:45 2019.05.13)
Rinkimų naktį Saulius Skvernelis patvirtino savo pažadą, kad nepatekęs į antrąjį turą jis neketina toliau būti premjeru

VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Po to, kai paaiškėjo, kad premjeras Saulius Skvernelis nepateko į antrąjį prezidento rinkimų turą, jis patvirtino savo pasiryžimą pasitraukti iš premjero posto, tačiau neatmetė galimybės tapti Seimo pirmininku, praneša LRT.

"Niekuomet nekvestionuoju mūsų žmonių sprendimų, skirtingai nuo kitų politikų, tikrai nesakysiu, kad išrinko ne tuos, tai žmonių pasirinkimas, žmonių valia ir ji gerbtina ir nekvestionuotina", — spaudos konferencijoje kalbėjo jis.

Skvernelis pirmajame rinkimų ture surinko 19,72 proc. balsų. Rinkimų naktį jis patvirtino savo ankstesnį pažadą, kad nepatekęs į antrąjį turą jis neketina toliau būti premjeru.

Konferencijoje politikas vėl teigė, kad savo pažadą įvykdys ir pasitrauks iš premjero posto.

"Vyriausybė savo darbą baigs liepos 12 dieną. Tol kol nedirbs naujas šalies vadovas, vyriausybė privalo dirbti, neįnešant sumaišties. Kad būtų pasiruošta naujos vyriausybės suformavimui", — sakė jis.

Savo sprendimą palikti premjero postą Skvernelis aiškina balsavimo rezultatais.

"Esu prisiekęs tik Lietuvos Respublikai ir visuomet priesaikos laikausi. Čia nėra žodis, paleistas į orą, tai yra žmonių sprendimas, pakankamai išraiškingas, nes 60 proc. yra už centro dešinės politikos įgyvendinimą, o vyriausybės programa orientuota visiškai priešingai, t. y., į centro kairės", — teigė Skvernelis.

Paklaustas, ar matytų save Seimo pirmininko poste, Skvernelis neatmetė šio scenarijaus: "Variantas, dar negalvojau apie tai".

Lietuvos prezidento rinkimų antrajame ture rungsis ekonomistas Gitanas Nausėda ir buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) išankstiniai rezultatai. Šimonytė pirmauja su 31,13 procentų balsų, o Nausėda nuo jos atsilieka tik 0,18 procento, jį parėmė 30,95 procento rinkėjų. 

Antrasis Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną kartu su Europos Parlamento rinkimais.

Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
© Sputnik /
Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
46
Tegai:
Seimas, Saulius Skvernelis
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
Dar šia tema
Dėl Lietuvos prezidento posto antrajame ture susikaus Nausėda ir Šimonytė
Paskutinis pamokslas: kaip Šimonytė ragina balsuoti už ją