Leonidas Kalašnikovas

Politikas: Rusijos ir Lietuvos santykiai yra gana šalti, bet tikimasi pagerėjimo

41
(atnaujinta 13:59 2019.05.13)
Iš savo pusės Rusija tikisi gerinti santykius su kaimynine šalimi, pareiškė Valstybės Dūmos NVS reikalų, Eurazijos integracijos ir santykių su tautiečiais komiteto vadovas Leonidas Kalašnikovas

VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Lietuvoje įvyko pirmasis prezidento rinkimų turas. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė išankstinius rezultatus. Nė vienas kandidatas nesurinko reikiamo balsų skaičiaus, kad laimėtų pirmajame ture.

Bus surengtas antrasis turas, į kurį pateko konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda. Lietuvos ministrą pirmininką Saulių Skvernelį rinkimuose palaikė 19,72 procento rinkėjų, tačiau to nepakako, kad jis tęstų kovą dėl prezidento posto.

Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Aleksejus Čepa pareiškė, kad tikisi, jog po rinkimų prasidės Lietuvos ir Rusijos suartėjimas. Jis pažymėjo, kad dabartinės politinės tendencijos "turi keistis į gerą pusę".

Interviu Sputnik Lietuva Valstybės Dūmos NVS reikalų, Eurazijos integracijos ir santykių su tautiečiais komiteto vadovas Leonidas Kalašnikovas pabrėžė, kad santykiai su Lietuva yra gana šalti, bet Rusijos Federacija tikisi jų pagerėjimo.

"Žinoma, kažkokios naujos rinkiminės apybrėžos, kurios turėtų atsirasti Lietuvoje, leidžia kai kuriems mūsų aktyvistams tikėtis. Mes taip pat to tikimės. O ar tai bus įgyvendinta, ar ne, vertinant iš tos krizės, kuri šiandien siaučia, Lietuvą paliko beveik pusė gyventojų ir dirba užsienyje. Žinoma, jie nepatenkinti tuo, kas vyksta", — sakė jis.

41
Tegai:
prezidento rinkimai, Rusija, Lietuva
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
Dar šia tema
Politologas įvardijo pagrindinius Lietuvos prezidento rinkimų bruožus
Analitikas papasakojo, kas laukia Lietuvos ir Rusijos santykių po rinkimų
Dėl Lietuvos prezidento posto antrajame ture susikaus Nausėda ir Šimonytė