Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Nausėda pakomentavo Skvernelio sprendimą išeiti pareigų

45
(atnaujinta 14:56 2019.05.13)
Vienas iš dviejų kandidatų į šalies prezidento postą Gitanas Nausėda spaudos konferencijoje pažymėjo, kad nenorėtų. jog dabar prasidėtų "rūmų kėdžių perstatymai"

VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Galiu vadinti save tautos ar žmonių kandidatu, pareiškė ekonomistas Gitanas Nausėda, vienas iš dviejų kandidatų, patekusių į antrąjį prezidento rinkimų turą.

Sekmadienį jis nežymiu skirtumu nusileido konservatorių kandidatei Ingridai Šimonytei, su kuria vėl susirungs už dviejų savaičių.

"Rezultatai puikūs, laimėjome 75 proc. Lietuvos savivaldybių, t. y. 46 iš 60. Tai yra ženklas, bylojantis, kad galiu vadinti save tautos ar žmonių kandidatu. Visų Lietuvos žmonių pasitikėjimas mus įpareigoja", — šiandien LRT surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo Nausėda.

Jis taip pat pabrėžė, kad nepaisant visų mėginimų sutapatinti jį su konkrečia partija, jis ir toliau liks nepriklausomu kandidatu, kuris "siekia bendro gėrio Lietuvai".

Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, dalyvavęs prezidento lenktynėse, šiandien pareiškė, kad atsistatydins iš Vyriausybės vadovo pareigų. Nausėda įvertino tokius premjero pareiškimus.

"Turbūt Skvernelis geriau galėtų atsakyti, jam turbūt reikia apmąstyti. Bet kuriuo atveju, tikrai norėtųsi su juo pasišnekėti apie tai, kaip jis pats vertina susiklosčiusią situaciją. Aš pirmiausia vadovaujuosi tuo, kad Lietuvos žmonės suteikė pasitikėjimą konkrečiai partijai, ir ji suformavo valdančiąją daugumą. Tikrai būtų nelabai solidu, jei partija imtų blaškytis ar sietų savo buvimą valdžioje su kitų rinkimų rezultatais", — sakė jis.

Jis taip pat pažymėjo, kad norėtų, jog valstybėje būtų stabilumas, bet vien tik prezidento pastangomis to stabilumo pasiekti neįmanoma.

"Bet kuriuo atveju, tikrai nenorėčiau užbėgti už akių ir kad dabar prasidėtų rūmų kėdžių perstatymai, kada kiti kandidatai pradėtų matuoti save premjero kėdėje. Galime kalbėti apie alternatyvas kitu atveju, jei valdančioji dauguma pasikeistų", — teigė jis.

Sekmadienį Lietuvoje vyko prezidento rinkimai ir du referendumai — dėl dvigubos pilietybės ir Seimo deputatų skaičiaus mažinimo. Į antrąjį turą išėjo konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė, gavusi 31,13 procento paramos, ir ekonomistas Gitanas Nausėda, kurį palaikė 30,95 procento rinkėjų. Skvernelis sulaukė 19,72 proc. rinkėjų balsų.

Ketvirtas su 4,69 proc rinkėjų liko socialdemokratas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis, penktas — filosofas Arvydas Juozaitis, gavęs 4,69 proc. rinkėjų balsų, šeštas — Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

Septintas pirmajame ture liko Seimo narys Mindaugas Puidokas, aštuntas — Naglis Puteikis, o mažiausiai rinkėjų palaikymo sulaukė europarlamentaras Valentinas Mazuronis.

Antrasis prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną kartu su Europos Parlamento rinkimais.

45
Tegai:
Gitanas Nausėda
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
Dar šia tema
RF Valstybės Dūma pasisakė apie galimus Lietuvos santykius su Rusija po rinkimų
Skvernelis ragina aprūpinti ugniagesius reikiamais ištekliais
Kandidatė į Lietuvos prezidentus atliko "pergalės šokį" grojant "Metallica" dainai
Skvernelis neatmestų galimybės tapti Seimo pirmininku