Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Istorikas: po rinkimų Lietuva išlaikys griežtą politiką Rusijos atžvilgiu

84
(atnaujinta 15:27 2019.05.14)
Nepaisant to, kas laimės antrąjį turą, Vilnius išlaikys pastarųjų dešimtmečių Lietuvos vadovybės politikos kryptį, sako ekspertas Jurijus Borisionokas

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Lietuvoje įvyko pirmasis prezidento rinkimų turas. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) teigimu, nė vienas kandidatas negavo pergalei reikalingo balsų skaičiaus. Antrajame prezidento lenktynių ture dalyvaus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos kandidatė Ingrida Šimonytė ir nepriklausomas kandidatas, kurį daugelis ekspertų priskiria prie artimų konservatoriams politikų, Gitanas Nausėda.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad prezidento rinkimai parodė Lietuvos visuomenės brandą.

Interviu Sputnik radijui Juri Borisionokas, Maskvos valstybinio universiteto Pietų ir Vakarų slavų istorijos katedros docentas, teigė, kad antrasis turas bus nenuspėjamas, nes atotrūkis tarp kandidatų yra minimalus. Jis pridūrė, kad būtų per anksti kalbėti apie Šimonytės ar Nausėdos prioritetus, tačiau kiekvieno pergalės atveju, Lietuvos politika, tikriausiai, nepasikeis.

"Žinoma, galima teigti, kad kas belaimėtų šiuose rinkimuose, Lietuvos politika nesulauks pokyčių. Tai reiškia, kad Dalia Grybauskaitė, ėjusi šias pareigas dvi kadencijas, palieka gana tvirtą palikimą, nes Lietuvos politika išlaikys labai griežtas intonacijas Rusijos atžvilgiu", — sakė jis.

Pasak eksperto, toliau bus laikomasi NATO integracijos krypties ir vyks bandymai realizuoti savo narystę ES.

Komentuodamas premjero Sauliaus Skvernelio pralaimėjimą rinkimuose, Borisionokas sakė, kad jo galimas atsistatydinimas galėtų inicijuoti pokyčius Lietuvos politikoje.

"Lietuvoje gali vykti priešlaikiniai Seimo rinkimai, ir jau tuomet galima bus kalbėti apie tam tikrą dabartinės valdžios konfigūracijos pertvarką. Tuo tarpu dabar viskas lieka taip pat kaip anksčiau", — apibendrino jis.

Antrasis prezidento rinkimų turas Lietuvoje vyks gegužės 26 dieną.

Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
© Sputnik /
Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
84
Tegai:
Lietuvos prezidento rinkimai, Lietuva, Rusija
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
Dar šia tema
VRK atskleidė prezidento rinkimų rezultatų paskelbimo datą
Ekspertas: Grybauskaitė "įkalė" į lietuvių pasąmonę vienintelę kryptį
Kur nutolome per Šimonytės plauką?