Gabrielius Landsbergis, archyvinė nuotrauka

Landsbergis paaiškino, kodėl Šimonytė "geriau" nei Nausėda

173
(atnaujinta 16:38 2019.05.14)
TS-LKD lyderis tvirtina, kad Nausėdos kandidatūra jam patinka, tačiau dar pirminiuose partijos kandidato rinkimuose jis buvo įsitikinęs, kad Nausėda turi mažiau šansų

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. "Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis papasakojo, kodėl jam Ingridos Šimonytės kandidatūra atrodo geresnė nei Gitano Nausėdos.

Savo paaiškinimą Landsbergis pradėjo priminimu, jog TS-LKD pirminiuose rinkimuose Gitaną nausėdą kandidatu iškėlė 28 partijos skyriai.

"Paskutinio pokalbio metu kandidatui išsakiau mintį, kad abejoju jo galimybėmis laimėti palaikymą. Gal tai, o gal ir ne tai, lėmė Gitano Nausėdos apsisprendimą, nes pralaimėjimas TS-LKD skelbtuose pirminiuose rinkimuose būtų uždaręs kelius dalyvauti Prezidento rinkimuose", — rašo savo Facebook Landsbergis.

Politikas neslepia, kad "buvo sakančiųjų, kad taip bus dar geriau", kai du kandidatai, vienas su oficialia parama, kitas su neoficialia, abu turi galimybę pakliūti į antrąjį turą.

Toliau TS-LKD lyderis atskleidžia, kodėl vis dėlto suabejojo Nausėdos šansais.

"Lyg konservatoriams ir tinkamas, bet... Ingrida tiesiog geriau. Gal tai Ingridos patirtis valstybės tarnyboje, o ne banke. Gal tai, kad ji patikrinta. Sunku man iki galo pasakyti, kodėl Ingrida yra just right. Ko gero pagrindinė priežastis — tvirtas stuburas, aiškus kalbėjimas ir kompetencija. Ingrida savo gyvenime turėjo priimti daug sunkių sprendimų tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime. Tai ją sutvirtino", — tvirtina Landsbergis.

O Nausėdos trūkumas tas, kad "nors ir dirbdamas svarbų darbą, tačiau turėjo komentuoti ne savo, o kitų žmonių priimtus sprendimus".

"Todėl aš, kaip ir dar 400.000 rinkėjų pirmajame ture galiu ramiai pasakyti, jog Gitanas Nausėda neblogas kandidatas, bet Ingrida tiesiog geresnė", — tikras Landsbergis.

Prezidento rinkimai

Sekmadienį Lietuvoje įvyko pirmasis prezidento rinkimų turas ir du referendumai dėl dvigubos pilietybės ir Seimo narių skaičiaus mažinimo.

Ingrida Šimonytė, archyvinė nuotrauka
© AFP 2020 / PETRAS MALUKAS

Pasak VRK, į antrą rinkimų turą pateko konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė, kurią palaikė 31,13 proc. Lietuvos piliečių, ir ekonomistas Gitanas Nausėda, už kurį balsavo 30,95 proc. rinkėjų.

Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis paliko prezidento lenktynes — už jį balsavo 19,72 proc. rinkėjų. Vyriausybės vadovas paskelbė, jog ketina atsistatydinti, tačiau neatmetė galimybės, kad valdančioji dauguma gali likti tokia pati.

VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė pažymėjo, kad kova antrajame ture bus "bus dar įnirtingesnė, galbūt dar aršesnė".

173
Tegai:
Lietuvos prezidento rinkimai, Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
Dar šia tema
Kandidatė į Lietuvos prezidentus atliko "pergalės šokį" grojant "Metallica" dainai
Istorikas: po rinkimų Lietuva išlaikys griežtą politiką Rusijos atžvilgiu
Dėl Lietuvos prezidento posto antrajame ture susikaus Nausėda ir Šimonytė