JAV raketos, archyvinė nuotrauka

Karo ekspertas: JAV neatsiklaus Baltijos šalių apie raketų dislokavimą

140
(atnaujinta 18:28 2019.05.14)
Šiuolaikinės technologijos nereikalauja branduolinių raketų dislokavimo taip arti Rusijos, tai, greičiausiai, fechtavimas PR lygiu, mano karo ekspertas Aleksandras Pylajevas

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos Neplatinimo ir ginklų kontrolės departamento direktorius Vladimiras Jermakovas sakė, kad, dislakuodamos branduolinius ginklus Europos šalyse, Jungtinės Amerikos Valstijos ruošiasi juos panaudoti, o nebranduolinės šalys apsimeta, kad nieko nevyksta.

Tuo pat metu žurnalo "Nacionalnaja oborona" vyriausiasis redaktorius Igoris Korotčenko sako, kad kariniai oro uostai Baltijos šalyse ir Lenkijoje pasirengę priimti NATO lėktuvus su Amerikos taktiniais branduoliniais ginklais, kuriais būtų užpulta Rusijos Europinė dalis.

Karo ekspertas Aleksandras Pylajevas interviu Sputnik Lietuva sakė, kad Jungtinės Valstijos, ypač prezidento Donaldo Trampo administracija, planuoja tokius dalykus.

"Atsižvelgiant į konsultacijas, paaiškinančias JAV politiką Irane, dabar beveik neįmanoma dislokuoti branduolinių ginklų Baltijos šalyse. Gal neatsižvelkime į Baltijos valstybes kaip į subjektą. Žinoma, šių šalių niekas neatsiklaus, jei kils toks noras — raketos tiesiog bus ten dislokuotos. Vargu, kad šiuo metu Valstijoms to reikia", — sakė ekspertas.

Pylajevas teigia, kad tokiu būdu Trampas aštrina padėtį, kad būtų sukurtos sąlygos deryboms, galbūt netgi kitiems klausimams aptarti.

"Šiuolaikinės technologijos iš tikrųjų nereikalauja branduolinių raketų taip arti Rusijos, tai greičiau fechtavimas PR lygiu. Derybų platformos kūrimas. Galbūt, kaip priežastis aptarti rimtesnes problemas", — užbaigė karo ekspertas.

140
Tegai:
branduolinis ginklas, JAV, Europa, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: NATO verčia Rusiją gausinti trumpojo nuotolio ginkluotę
JAV generolas įvertino sparnuotųjų raketų dislokacijos Europoje tikimybę
Rusijos URM: JAV kuria naujas vidutinio nuotolio raketų sistemas