Dalia Grybauskaitė išankstiniuose prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose

Grybauskaitė pareiškė, kad Lietuvos žmonėms "pasisekė su kandidatais" rinkimuose

41
(atnaujinta 11:33 2019.05.21)
Kalbėdama apie tai, su kokiomis mintimis palieka šalies vadovės postą, Grybauskaitė sakė, kad viskam savas laikas, o dvi kadencijos yra daug

VILNIUS, gegužės 21 ― Sputnik. Antradienį šalies vadovė Dalia Grybauskaitė dalyvavo išankstiniuose prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose, praneša LRT.

Komentuodama vykstančius prezidento rinkimus, Grybauskaitė pareiškė, kad Lietuvos žmonėms pasisekė, jog antrajame rinkimų ture dalyvauja to verti kandidatai.

"Žmonės galės tikrai pasirinkti, kas labiausiai tinka ir yra prie širdies", ― sakė prezidentė.

Šalies vadovė kalbėjo, kad iš naujajam prezidentui teks rūpintis šalies stabilumu, taika ir gerove.

Šie rinkimai paskutiniai, kuriuose Grybauskaitė balsuoja kaip pareigas einanti šalies vadovė. Kalbėdama apie tai, su kokiomis mintimis palieka šalies vadovės postą, ji sakė, kad viskam savas laikas, o dvi kadencijos yra daug.

"Daugiau nei reikia demokratinėje valstybėje. Palieku su geru jausmu, manau, kad padariau, ką galėjau, ir duok Dieve kitiems sveikatos", ― sakė Grybauskaitė.

Paklausta, ar pavargo per dvi kadencijas prezidentės pareigose, ji atsakė trumpai: "Kodėl turėčiau?"

Šalies vadovė kalbėjo, kad būti prezidente buvo įdomu. Anot jos, valstybė keitėsi, buvo įvairių įvykių, netikėtumų, o mokytis reikėjo kiekvieną dieną.

"Situacija kiekvieną dieną buvo kitokia. Manau, kad tai buvo didžiulis iššūkis, ir esu laiminga, kad Lietuvos žmonės manimi patikėjo ir suteikė tą iššūkį visus 10 metų", ― kalbėjo Grybauskaitė.

Prezidento rinkimai vyko gegužės 12 dieną. Į antrąjį turą pateko konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė, gavusi 31,13 procento paramos, ir ekonomistas Gitanas Nausėda, kurį palaikė 30,95 procento rinkėjų. Premjeras Saulius Skvernelis sulaukė 19,72 proc. rinkėjų balsų.

Antrasis prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną kartu su Europos Parlamento rinkimais.

Dabartinė prezidentė Dalia Grybauskaitė vadovavo respublikai dvi kadencijas, ir, pagal Lietuvos įstatymus, trečiąjį kartą balotiruotis negali.Kai kurie ekspertai ir politikai mano, kad pasibaigus Lietuvos prezidentės kadencijai Grybauskaitė gali pretenduoti į vieną iš vadovaujamų postų Europos Sąjungoje.

41
Tegai:
demokratija, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos prezidento rinkimai, rinkimai
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
Dar šia tema
Šimonytė atsisakė Skvernelio pirmajame ture surinktų balsų
Su Zelenskiu susitikusi Grybauskaitė: reikia sutraiškyti Ukrainos oligarchinę sistemą