Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Tapęs prezidentu Nausėda žada atsiklausinėti premjero ir Vyriausybės nuomonės

34
(atnaujinta 12:14 2019.05.22)
Nausėda susitikime su "valstiečiais" ir "socialdarbiečiais" pareiškė, jog atėjo į susitikimą ne paramos, o siekdamas parodyti pagarbą kiekvienam Lietuvos rinkėjui

VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Su Seime valdančiomis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir "socialdarbiečių" frakcijomis susitikęs kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda pažymėjo nesiekiantis kokios konkrečios partijos palaikymo, tačiau apibrėžė savo požiūrį į prezidento, kaip valstybės užsienio politikos skleidėjo, vaidmenį.

"Mano apsilankymo tikslas nėra siekti partijos paramos. <…>  Mano tikslas — gerbti kiekvieną Lietuvos žmogų, kiekvieną rinkėją, sudaryti jam, kiek galima, visapusiškesnį vaizdą apie tai, kokių nuostatų, kokių pažiūrų laikosi kandidatas", — trečiadienį susitikime kalbėjo Nausėda.

Nausėda, atsakydamas į LVŽS pateiktus klausimus, pažymėjo manantis, kad Lietuvai Europos Vadovų Taryboje (EVT) turėtų atstovauti šalies prezidentas, bei akcentavo, kad užsienio politikos klausimai turi būti derinami su vykdomąja valdžia, ypač, kalbant ekonominio, socialinio pobūdžio, energetinio bendradarbiavimo klausimus.

"Aš tikrai būsiu tas žmogus, kuris paklaus tiek premjero, tiek vyriausybės žmonių nuomonės, ir tik tada, kai tie klausimai bus gerai išdiskutuoti, jie bus pristatomi užsienio forumuose, susitikimuose", — cituoja Nuasėdą LRT.

Tačiau kandidatas patikslino, kad labiausiai, ko jis norėtų išvengti — to, kas pastaruoju metu kartas nuo karto kildavo, kai atskiri pareigūnai imdavosi iniciatyvių, kaip antai atgaivinti tarpvyriausybinio darbo grupę su Rusija, arba pasisakyti Izraelio sostinės klausimu arba dar kai kuriais kitais klausimais.

"Man atrodo, kad būtų daug efektyviau, jeigu šituose susitikimuose aukščiausi valstybės pareigūnai, iš anksto aptarę konkretų klausimą, turėtų vienodą poziciją, kad į išorę neišeitų fragmentuota, nevienareikšmiška pozicija, kuri sutrikdytų mūsų užsienio partnerius, ir jie tiksliai nežinotų, kokia yra ta tikroji pozicija", — tvirtino Nausėda.

2018 metų sausį premjeras Saulius Skvernelis užsiminė apie tai, kad reikėtų atnaujinti Lietuvos–Rusijos tarpvyriausybinę komisiją. O vasarį nuvykęs į Izraelį, Skvernelis neapsilankė Palestinos savivaldoje.

Be to, jo teigimu, EVT iškyla ir dvišalio bendradarbiavimo, dvišalių santykių klausimai, kuriuos turėtų spręsti prezidentas

"Tikrai turbūt nelabai gera praktika, jei vieną kartą ten vyktų prezidentas, o kitą kartą — ministras pirmininkas, nes santykių palaikymo ir draugiško ryšio įtvirtinimo, nuoseklumo ir tęstinumo prasmėmis vis dėlto prezidento lyderystė čia turėtų būti neabejotina", — aiškino kandidatas į prezidentus.

LVŽS po pirmojo prezidento rinkimų turo nusprendė susitikti su į antrąjį rinkimų turą patekusiais kandidatais į prezidentus Nausėda ir konservatorių remiama kandidate Ingrida Šimonyte, kuri pranešė susitikti negalinti dėl įtemptos darbotvarkės. Tačiau savo atsakymus į "valstiečių" klausimus Šimonytė atsiuntė raštu.

Iš devynių kandidatų, kurie dalyvavo prezidento rinkimuose, į antrąjį turą pateko 44 metų buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir 54 metų ekonomistas Gitanas Nausėda. Jie atitinkamai gavo 31,13 proc. ir 30,94 proc. rinkėjų balsų, skirtumas Šimonytės naudai — tik 5323 balsai. Pasak ekspertų, kandidatų šansai yra beveik vienodi. Kova bus įtempta, bet lažybininkai, paskelbę Nausėdą favoritu, mano kitaip.

Antrasis Lietuvos prezidento rinkimų turas ir rinkimai į Europos Parlamentą vyks gegužės 26 dieną.

Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
© Sputnik /
Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
34
Tegai:
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Socialdemokratų darbo partija, valstiečiai, Gitanas Nausėda
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
Dar šia tema
Prasidėjo išankstinis balsavimas Lietuvos prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose
Apklausa: dauguma lietuvių nori naujojo prezidento susitikimo su Putinu
Grybauskaitė pareiškė, kad Lietuvos žmonėms "pasisekė su kandidatais" rinkimuose