Žilvinas Razminas

Razminas: išrinkus naująjį prezidentą Lietuvoje liks "koncentracijos stovykla gyventojams"

339
(atnaujinta 16:32 2019.05.26)
Visuomeninis veikėjas mano, kad Lietuvos politikai vykdys Vašingtono, o ne savo piliečių valią

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Lietuvos visuomeninis veikėjas Žilvinas Razminas paragino įkalinti kandidatą į prezidentus Gitaną Nausėdą.

Apie tai jis papasakojo interviu Sputnik Lietuva korespondentui Aleksejui Stefanovui.

"Jie atstovauja ne Lietuvos gyventojams, ne Lietuvai, bet Jungtinėms Valstijoms ir Briuseliui. Jie neturi nieko bendro su mumis. Tačiau apkvaišinti žmonės eis ir pasirinks iš dviejų blogų vieną truputėlį geresnį", — pasakė Razminas.

Atsakydamas į klausimą, ar Nausėda yra "truputėlį geresnis" kandidatas, viešasis veikėjas pareiškė, kad jį geriau įkalinti.

"Nausėda yra vaikinas iš Volstryto. Geriausia, ką galima su juo padaryti — įkalinti jį iš karto, avansu. Jie ieško tik asmeninės naudos. Kaip Vašingtonas pasakys, taip jie ir darys", — pabrėžė Razminas.

Jis pažymėjo, kad balsuoti prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose visiškai beprasmiška.

"Kam balsuoti? Okupuotoje šalyje, kur okupantai "važinėja rogėmis", jokių demokratinių, laisvų rinkimų negali būti. Apskritai, prezidentas ir Seimas Lietuvoje dabar nereikalingi. Nes nėra laisvos nepriklausomos Lietuvos. Liko tik savivaldybės", — teigė Razminas.

Pasak visuomenės veikėjo, tarp kandidatų į Europos Parlamentą kol kas nėra politinės jėgos, galinčios pasisakyti už antirusiškų sankcijų panaikinimą. Taip pat Razminas pabrėžė, kad nė vienas iš kandidatų nenori gerinti Lietuvos užsienio politikos santykių su kitomis šalimis, visi parlamentarai eina į EP tik dėl atlyginimo.

Lietuvos prezidento rinkimuose nėra už ką balsuoti, pareiškė buvęs Kauno meras >>

Razminas pabrėžė, kad ir kiti kandidatai į respublikos prezidentus nieko nenorėjo keisti.

"Skvernelis praktiškai yra toks pat kaip ir visi. Nematau didelio skirtumo. Jie visi nieko nenori keisti. Jie paliks šią koncentracijos stovyklą lietuviams. Na, galbūt, su Rusija truputėlį kažkas milimetru, dviem taps geriau", — pareiškė Razminas.

Pasak Razmino, Lietuvos valdžiai naudinga, kad lietuviai ir rusai Lietuvoje konfliktuotų.

"Mums reikia tiesiog kovoti kartu, kad valstybingumas išliktų mums, lietuviams, ir čia gyvenantiems piliečiams", — sakė Razminas.

Razminas yra žymus tuo, kad ragino piliečius kurti opozicinius taikos komitetus prieš NATO ir Europos Sąjungą. Tai buvo politinio judėjimo prieš Vakarus prototipas.

Klaipėdos teismas paskyrė Razminui bausmę — devynių mėnesių laisvės atėmimą, atidėjęs bausmės atlikimą vieneriems metams, už lankstinukų, "kuriais skatinama neapykanta, kurstoma diskriminacija žmonių grupės ar jai priklausančio asmens atžvilgiu dėl socialinės padėties, įsitikinimų ar pažiūrų", kūrimą ir platinimą.

Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
© Sputnik /
Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
339
Tegai:
prezidento rinkimai, Lietuva
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
Dar šia tema
Buvęs šalies vadovas Valdas Adamkus balsavo rinkimuose
Gražulis pavadino Nausėdą viltimi Lietuvai
Lietuvos vyriausiosios rinkimų komisijos pastatas, archyvinė nuotrauka
 

Lietuvos valstybinė rinkimų komisija patvirtino balsavimo dėl Seimo rinkimų tvarką

(atnaujinta 11:19 2020.08.06)
Rinkimų komisijos nariai, savanoriai, stebėtojai ir patys rinkėjai rinkimų apylinkėse turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Koronaviruso pandemijos metu Lietuvos vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino balsavimo dėl artėjančių Seimo rinkimų tvarką. Apie tai pranešė departamento spaudos tarnyba.

Ši procedūra apibūdina pagrindines rinkimų personalo rekomendacijas ir instrukcijas dėl apsaugos priemonių naudojimo, rankų ir paviršių dezinfekavimo rinkimų apylinkėse ir kitų saugumo priemonių.

Rinkimų komisijos nariai privalės dėvėti apsaugines kaukes nuo atvykimo į rinkimų apylinkę dienos, kol bus suskaičiuoti visi balsai. Šis reikalavimas taip pat taikomas rinkimų stebėtojams ir asmenims, norintiems savanoriauti ir padėti rinkimuose tvarkyti rinkimų apylinkių lankytojų srautus.

VRK taip pat nutarė, kad rinkėjai rinkimų apylinkėse privalo dėvėti apsaugines priemones, dengiančias nosį ir burną. Jie bus paprašyti ateiti su kaukėmis, atsinešti rašiklį, suplanuoti laiką balsuoti ryte, kai bus mažiau rinkėjų, pasinaudos proga balsuoti iš anksto ir išlaikys socialinį atstumą su kitais rinkėjais.

"Kasdien stebime su koronavirusu susijusią situaciją ir atsakingai ruošiamės balsavimą Seimo rinkimuose organizuoti kaip įmanoma saugesnėje aplinkoje", — teigė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Anot jos, kiekvienoje rinkimų apygardoje planuojama turėti papildomą skaičių apsauginių kaukių, kurias rinkimų komisijų nariai galėtų suteikti rinkėjams, jei vienas iš rinkėjų ateitų balsuoti be kaukės.

Dėl papildomų asmeninių apsaugos priemonių aprūpinimo VRK jau konsultuojasi su Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, kuri planuoja jas skirti iš valstybės rezervo, kad balsavimo procesas Seimo rinkimuose būtų saugus tiek rinkėjams, tiek rinkimuose dirbantiems žmonėms.

Rinkimai į Lietuvos parlamentą įvyks 2020 metų spalio 11 dieną. Atsižvelgiant į galimą antrąją koronaviruso pandemijos bangą, imamasi priemonių gyventojų saugumui užtikrinti. Visų pirma svarstoma galimybė balsuoti internetu.

Taip pat manoma, kad bus pailgintas preliminarus balsavimo laikas, padaugės rinkimų apylinkių. Jei bus paskelbta ypatinga padėtis, balsuoti iš anksto bus galima spalio 5–9 dienomis.

Kalbant apie kandidatus, norint patekti į Seimą, partijoms reikia įveikti penkių procentų barjerą, tačiau koalicijos sąraše riba yra aukštesnė — 7 procentai.

Tegai:
rinkimai, Seimas, Vyriausioji rinkimų komisija
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Lietuva gavo Rusijos SGD partiją
Du broliai neapskaitė beveik 180 tūkst. eurų pajamų, gautų iš automobilių prekybos
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga

Ekspertas: opozicija bando diskredituoti Verygą prieš Seimo rinkimus

(atnaujinta 17:54 2020.08.05)
Konservatorių partija bando panaudoti situaciją savo rinkimų tikslams, kad sumažintų vieno iš "valstiečių" lyderių populiarumą, mano politologas Vadimas Volovojus

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Dabar Lietuvoje yra priešrinkiminis laikotarpis, o sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga yra vienas iš lyderiaujančių partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" veidas, interviu Sputnik Lietuva sakė politologas Vadimas Volovojus.

"Kovos su pandemija fone jis įgijo populiarumą ir, žinoma, visa ši situacija, taip sakant, yra priešrinkiminis balzamas pagrindinių konkurentų, konservatorių partijos, sieloms. Žinoma, jie pradeda naudoti šią situaciją savo naudai, todėl nenuostabu, kad jie reikalauja pono Verygos atsistatydinimo, kad tokiu būdu maksimaliai sumažintų populiarumą ir diskredituotų sveikatos apsaugos ministrą kaip vieną iš "valstiečių" lyderių, kad apskritai sumažintų jų populiarumą artėjančiuose rinkimuose", — sakė jis.

Anot Volovojaus, Verygai teks prisiimti tam tikrą atsakomybę, tačiau neatsistatydinti. Tuo tarpu politologas mano, kad konservatorius motyvuoja noras panaudoti situaciją savo rinkimų tikslams.

Seimo narė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko pavaduotoja Monika Navickienė kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, ragindama ministrą prisiimti politinę atsakomybę už sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei pareikštus įtarimus bei ministeriją krečiančius skandalus.

Taip pat ji pareiškė, kad sveikatos apsaugos ministras turėtų atsistatydinti visų skandalų aplink ministeriją fone.

Tegai:
atsistatydinimas, Seimo rinkimai, Aurelijus Veryga
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
"Netinka ministro pareigoms": Juknevičienė apie Verygos vaidmenį jo viceministrės byloje
Prie ežero, archyvinė nuotrauka

Chuliganai suniokojo Vilniaus nudistų paplūdimį

(atnaujinta 12:32 2020.08.06)
"Grinda" pilietiškų žmonių prašo padėti surasti nusikaltėlius, kurie nuniokojo sostinės paplūdimio teritorijoje įkurtą nudistų zoną

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Šiąnakt nenustatyti asmenys suniokojo Valakampių II paplūdimio teritorijoje esančią nudistų zoną, savo paskyroje Facebook praneša Vilniaus miesto savivaldybės įmonė "Grinda".

Bendrovės atstovai nurodė, kad šiąnakt nenustatyti asmenys suniokojo Valakampių II paplūdimio teritorijoje esančią nudistų zoną – sulaužyta persirengimo kabina ir sudaužytas ant jos kabėjęs dezinfekcinio skysčio dozatorius.

Apdegintas suoliuko paviršius, nuverstas biotualetas, sulamdyti ir išrauti informaciniai ženklai.

Informacija perduota Lietuvos policijai. 

Visų, galinčių suteikti naudingos informacijos apie šį įvykį, "Grinda" prašo su jais susisiekti.

Tegai:
Grinda, Vilnius
Dar šia tema
Sostinės centre vyks nemokamos paplūdimio teniso treniruotės
Šimašius papasakojo apie "biurokratinės pelkės" kovą su Lukiškių paplūdimiu