Politologas Michailas Bugakovas, archyvinė nuotrauka

"Krienai ridiką ne saldesni": ekspertas įvertino kandidatus į Lietuvos prezidentus

96
(atnaujinta 23:51 2019.05.26)
Politologo teigimu, naujasis prezidentas sugebės padaryti tik "kosmetinius" pokyčius santykių su kaimynais atžvilgiu

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Kandidatai į Lietuvos prezidentus pakeitė retoriką Rusijos atžvilgiu tik dėl visuomeninių apklausų, Sputnik Lietuva korespondentui Aleksejui Stefanovui sakė politologas Michailas Bugakovas.

Tačiau, pasak Bugakovo, net ir po to, kai ateis naujasis prezidentas, užsienio politikoje galimi tik "kosmetiniai pokyčiai".

"Tačiau kryptis link euroatlantinės integracijos per paskutinę savaitę prieš rinkimus pasikeitė, pasikeitė abiejų kandidatų retorika, ir jie pradėjo kalbėti apie pragmatiškesnį požiūrį į Lietuvos ir Rusijos santykius. Anot apklausų, dauguma Lietuvos piliečių, 65 proc., pasisakė už naujo prezidento susitikimą su Putinu. Greičiausiai kandidatų štabai į tai sureagavo, ir  kandidatų retorika pakeitė", — sakė politologas.

Kalbant apie vidaus politiką, Bugakovas tvirtina, kad, nepaisant prieš 30 metų paskelbto neoliberalinio kurso, Lietuva, "Eurostat" duomenimis, pagal socialinius rodiklius yra tarp Europos Sąjungos šalių atsilikėlių. Pasak Bugakovo, šioje srityje pokyčių nebus.

Antrasis Lietuvos prezidento rinkimų turas. Tiesioginė transliacija >>

Kalbėdamas apie pačius kandidatus, Bugakovas pažymėjo, kad Nausėda ir Šimonytė beveik niekuo nesiskiria.

"Tai galima apibrėžti vienu posakiu: "Du batai ir pora" arba "krienai už ridiką ne saldesni". Iš tiesų, du tos pačios politinės nuomonės asmenys, atstovaujantys dešiniajam Lietuvos politinės sistemos sektoriui, ir iš esmės, jie yra didelio tarptautinio finansinio kapitalo kandidatai", — sakė politologas.

Bugakovas pažymėjo, kad sunku prognozuoti antrąjį turą, nes viskas priklausys nuo aktyvumo, kuris, kaip manoma, bus mažesnis nei per pirmąjį turą.

"Mažesnis aktyvumas yra naudingas poniai Šimonytei. <....> Kita vertus, Nausėda turi labiau pakurstytą elektoratą, ir jis nėra susijęs su kokia nors viena partija. Daugiau nei pusė gyventojų aiškiai nemėgsta konservatorių. Pasižiūrėsime. Tikėtina, laimės Nausėda", — sakė politologas.

Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
© Sputnik /
Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
96
Tegai:
Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda, Lietuvos prezidento rinkimai
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
Dar šia tema
Apklausa: dauguma lietuvių nori naujojo prezidento susitikimo su Putinu
Aleksandras Lukašenka

Lukašenka paskelbė pirmąjį savo pareiškimą po prezidento rinkimų

(atnaujinta 10:54 2020.08.10)
Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka savo pirmąjį pareiškimą po rinkimų padarė savo vizito Baltarusijos nacionalinėje biotechnologijų korporacijoje metu.

Kaip pažymėjo dabartinis valstybės vadovas, "politika turėtų būti tik viena — žmonės".

Sekmadienį įvyko Baltarusijos prezidento rinkimai. Pirminiais CRK duomenimis, Lukašenka gavo 80,23 proc. rinkėjų balsų.

"Turėtų būti viena politika — žmonės", — Lukašenką cituoja valstybinės agentūros "BelTA" korespondentas.

Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai. Protestuotojai Baltarusijos sostinės centre iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Vykdant veiksmus yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

Vienos iš kandidatų į pagrindinius postus šalyje būstinė Svetlana Tichanovskaja teigė nepripažįstanti oficialių CRK duomenų, nes visų respublikos regionų rinkimų apylinkių duomenys parodė, kad jai skirta 70–80 proc.

Anot RIA Novosti, atsakydama į argumentą, kad būstinė turi duomenų tik apie kai kurias apygardas, kurios neatspindi viso vaizdo, Tichanovskajos atstovė Olga Kovalkova prieštaravo, kad "tai yra visas vaizdas, nes apygardos yra visoje Baltarusijoje. "Negali būti, kad vienoje apygardoje Svetlaną palaiko 90 procentų rinkėjų, o kitoje — trys, šeši, ar aštuoni procentai", — pridūrė ji.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
Kilometrinė eilė: kaip Baltarusijos piliečiai balsuoja rinkimuose Maskvoje
Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų
Baltarusijos prezidento rinkimai

Baltarusijoje paskelbti preliminarūs prezidento rinkimų rezultatai

(atnaujinta 09:42 2020.08.10)
Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Paskelbus pirmuosius duomenis, pagal kuriuos užtikrintai laimi dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka, kilo protestai

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Pagal preliminarius rinkimų rezultatus Lukašenka gavo 80,23 proc. rinkėjų balsų, pranrša RIA Novosti.

Dabartinis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, pirminiais rezultatais, respublikos prezidento rinkimuose gavo 80,23 proc., sakė CRK vadovė Lidija Jermošina.

"Lukašenka Aleksandras Grigorjevičius. Už jį balsavo 4 milijonai 652 tūkst. žmonių arba 80,23 proc.", — sakė ji pirmadienio pranešime.

Balsavo 5 mln. 790 tūkst. žmonių, rinkimuose dalyvavo 84,23 proc.

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Paskelbus pirmuosius duomenis, pagal kuriuos užtikrintai laimi dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka, kilo protestai.

Opozicijos iniciatyva, rinkėjai pradėjo rinktis rinkimų apylinkėse, kad galėtų "kontroliuoti balsų skaičiavimą", daugelyje miestų prasidėjo areštai, o teisėsaugos pareigūnai ėmė vaikyti protestuotojus.

Minsko centre protestuotojai iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

Breste policija paragino išsiskirstyti susirinkusius į protesto akciją miesto centre.

Gardine yra sulaikytųjų, kur daugiau nei tūkstantis žmonių susirinko į nesankcionuotą protesto mitingą. Teisėsaugininkai prieš protestuotojus taip pat naudojo ašarines dujas.

Dar šia tema
Lietuvos užsienio reikalų ministerija kursto baltarusius kelti protestus
Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
Kilometrinė eilė: kaip Baltarusijos piliečiai balsuoja rinkimuose Maskvoje
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Putinas pasveikino Lukašenką perrinkus Baltarusijos prezidento postą

(atnaujinta 11:41 2020.08.10)
Rusijos vadovas išreiškė viltį, kad jo kolegos iš Baltarusijos veikla prisidės toliau plėtojant abipusiai naudingus dvišalius santykius

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasveikino Aleksandrą Lukašenką perrinkus Baltarusijos prezidento postą, praneša Kremliaus spaudos tarnyba.

Pažymima, kad Rusijos vadovas nusiuntė atitinkamą sveikinimą Lukašenkai.

"Tikiuosi, kad jūsų valstybinė veikla prisidės prie tolesnio abipusiai naudingų Rusijos ir Baltarusijos santykių plėtojimo visose srityse, gilinant bendradarbiavimą Sąjungos valstybėje, kuriant integracijos procesus per Eurazijos ekonominę sąjungą ir NVS, taip pat karinius-politinius ryšius Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijoje. Tai neabejotinai tenkina pagrindinius broliškų Rusijos ir Baltarusijos tautų interesus", — rašoma telegramoje.

Baltarusijos prezidento rinkimai vyko sekmadienį. Preliminariais duomenimis, Lukašenka surinko 80,23 proc. balsų.

Kaip sekmadienį pranešė Baltarusijos centrinė rinkimų komisija, galutiniai rinkimų rezultatai gali būti apibendrinti tik šį penktadienį.

Tegai:
rinkimai, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka, sveikinimas, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų
Baltarusijoje paskelbti preliminarūs prezidento rinkimų rezultatai