Balsavimas Lietuvos prezidento rinkimuose

Paskelbti išankstiniai Lietuvos prezidento rinkimų rezultatai

111
(atnaujinta 11:52 2019.05.27)
Jau apdoroti duomenys iš visų respublikos rinkimų apylinkių. Kiekvienoje savivaldybėje tvirtai pirmavo nepriklausomas kandidatas Gitanas Nausėda

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Lietuvos vyriausioji rinkimų komisija (VRK), apdorojusi šimtą procentų balsų, paskelbė išankstinius prezidento rinkimų rezultatus.

Galiojančiais buvo pripažinti 98,72 procento biuletenių.

Remiantis gautais duomenimis, ekonomistas Gitanas Nausėda gavo 65,86 procento balsų. Jo oponentę Ingridą Šimonytę palaikė 32,86 procento rinkėjų.

Palyginti su pirmuoju prezidento rinkimų turu, už Nausėdą balsavo du kartus daugiau lietuvių — už jį balsavo 876 749 žmonės. Už Šimonytę — 437 399.

Tuo pačiu metu Nausėda laimėjo visose 60 respublikos savivaldybių.

Antrasis Lietuvos prezidento rinkimų turas įvyko gegužės 26 dieną. VRK duomenimis, rinkėjų aktyvumas buvo mažesnis nei prieš dvi savaites — 53,4 procento. Iš viso savo balsą atidavė 1 314 148 Lietuvos piliečiai.

Kai 20:00 buvo uždarytos rinkimų apylinkės, VRK pradėjo skaičiuoti balsus. Artimiau vidurnakčio tapo žinoma, kad didesnę paramą gavo Nausėda. Jis pirmavo visose savivaldybėse.

Gitano Nausėdos kelias į kandidatus į Lietuvos prezidento postą: ekonomisto biografija >>

Konservatorių kandidatė Šimonytė pripažino pralaimėjimą ir pasveikino prezidento lenktynių lyderį. Dabartinė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat pasveikino Nausėdą su pergale.

Pats jis po išankstinių rezultatų paskelbimo kreipėsi į respublikos piliečius su iškilminga kalba Daukanto aikštėje prieš Prezidento rūmus.

Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
© Sputnik
Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
111
Tegai:
Gitanas Nausėda, prezidento rinkimai, Lietuva
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
Dar šia tema
Lietuvos gyventojai atskleidė, ko tikisi iš naujo prezidento
Dmitrijeva atskleidė, koks yra kandidatų į prezidentus požiūris į rusus
"Krienai už ridiką ne saldesni": ekspertas įvertino kandidatus į Lietuvos prezidentus
Grybauskaitė pasveikino Nausėdą
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis

Landsbergis: Lietuva yra pasirengusi padėti Čekijai

(atnaujinta 16:48 2021.04.21)
Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas balandžio 17-osios vakarą pranešė, kad šalies valdžia įtaria Rusijos specialiąsias tarnybas prisidėjimu prie sprogimo šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Trečiadienį užsienio reikalų ministras (URM) Gabrielius Landsbergis susitiko su Čekijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Vitu Korseltu, rašo URM spaudos tarnyba.

Čekijos ambasadorius pristatė situaciją dėl Rusijos ambasados darbuotojų išsiuntimo iš šalies, dėkojo už Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos ir NATO šalių išreikštą paramą ir solidarumą, informavo apie galimus tolesnius Čekijos vyriausybės veiksmus.

Tuo tarpu Landsbergis dar kartą išreiškė paramą šaliai ir pažadėjo Lietuvos pagalbą Čekijos ambasadai Maskvoje bei galimybę svarstyti kitus solidarumo veiksmus.

Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas balandžio 17-osios vakarą pranešė, kad šalies valdžia įtaria Rusijos specialiąsias tarnybas prisidėjimu prie sprogimo šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais. Savo ruožtu ministro pirmininko pirmasis pavaduotojas Janas Hamačekas pareiškė, kad 18 Rusijos diplomatų bus išsiųsti iš šalies ir per 48 valandas turi išvykti, o Čekijos policija įtraukė Rusijos piliečius Aleksandrą Petrovą ir Ruslaną Boširovą į ieškomų asmenų sąrašą.

Balandžio 18-osios vakarą Rusija paskelbė apie atsakomąsias priemones. Į Rusijos užsienio reikalų ministeriją iškviestas Čekijos Respublikos ambasadorius Vitezslavas Pivonka buvo informuotas, kad persona non grata paskelbti 20 ambasados ​​darbuotojų, kurie privalo išvykti iš šalies per 24 valandas. Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad pareiškimai apie Rusijos specialiųjų tarnybų prisidėjimą prie sprogimo Vrbeticoje yra absurdiški, nepagrįsti ir išgalvoti.

Tegai:
Rusija, Čekija, Gabrielius Landsbergis, Užsienio reikalų ministerija, Lietuva
Dar šia tema
Ambasados Rusijoje darbas yra paralyžiuotas, pareiškė Čekijos URM vadovas
Rusijos URM sprogimų Čekijoje tyrimą pavadino "marazminiu paradu"
Lietuvos ambasados pastatas Vašingtone

Lietuvos vyriausybė patvirtino kandidatus į ambasadorius JAV ir Vokietijoje

(atnaujinta 15:29 2021.04.21)
Respublikos diplomatinės atstovybės šiose šalyse neturi vadovų nuo praėjusios vasaros pabaigos ir nuo praėjusio spalio atitinkamai

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Lietuvos vyriausybė patvirtino kandidatus į ambasadorių pareigas JAV ir Vokietijoje. Sprendimas buvo priimtas trečiadienio posėdyje.

Ambasadore JAV buvo paskirta diplomatė Audra Plepytė. Ji bus paskirta nuo gegužės vidurio. Lietuvos ambasadoriumi Vokietijoje buvo patvirtintas Ramūnas Misiulis, kuris taip pat turėtų pradėti eiti pareigas gegužę.

Taip pat pritarta siūlymui skirti Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi prie Europos Tarybos Andrių Namavičių, o Rytį Paulauską — ambasadoriumi Jungtinėse Tautose.

Lietuvos ambasada JAV neturi vadovo nuo praėjusios vasaros pabaigos, o Vokietijoje — nuo praėjusio spalio.

Amerikos prekybos rūmai Lietuvoje kreipėsi į Lietuvos vadovą su prašymu užtikrinti ilgalaikės Lietuvos ir JAV partnerystės tęstinumą dar sausio pabaigoje, tačiau derinimo procesas užtruko.

Tegai:
JAV, ambasadoriai, Lietuva
Automobiliai

Šiauliuose sulaikyti katalizatorius mašinų vogę jaunuoliai

(atnaujinta 16:53 2021.04.21)
Policijos duomenimis, trys vietiniai gyventojai važinėdavo nuomotu automobiliu ir ieškodavo prabangių automobilių, specialiomis žirklėmis iškirpdavo katalizatorius ir juos realizuodavo

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai sulaikė tris Šiaulių rajono gyventojus, kurie įtariami katalizatorių vagystėmis iš automobilių, praneša Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Policijos duomenimis, nuo kovo 20 d. Šiaulių miesto pietinio mikrorajono, Rėkyvos ir Šiaulių rajone esančių Ginkūnų gyventojai buvo priblokšti iki šiol neįprastomis vagystėmis — rytais rasdavo automobilius LEXUS RX400H, TOYOTA PRIUS, TOYTOTA RAV 4, TOYOTA LAND CRUISE be katalizatorių — jie būdavo išpjauti.

Policijos pareigūnai pažymi, jog šių vagysčių tyrimas buvo sudėtingas, kadangi vagystės būdavo daromos naktimis, kai žmonės miegodavo, tad ir asmenų, galinčių suteikti kokios nors su šiais nusikaltimais susijusios informacijos nebuvo.

Tačiau vis tiek įtariamieji buvo demaskuoti. Tai trys Šiaulių rajono gyventojai — 15-os, 17-os ir 18-os metų jaunuoliai. 15-metis mokosi pagrindinėje mokykloje. Du kiti — niekur nedirba ir nesimoko. Pilnametis, pasibaigus darbų sezonui Norvegijoje, grįžo į Lietuvą ir apsigyveno pas 17-metį, kurio tėvai išvykę į užsienį. Vyriausiasis jų yra ragavęs automechanikos mokslų ir žinojo katalizatoriaus kainą, tad, manoma, kad idėją dėl jų vagystės jis ir sugeneravo.

Trijulė važinėdavo nuomotu automobiliu ir ieškodavo jų tikslui tinkamų automobilių, specialiomis žirklėmis iškirpdavo katalizatorius ir juos realizuodavo neoficialiam, kol kas dar nenustatytam supirkėjui. Pirminiais duomenimis, už vogtus katalizatorius jie uždirbo apie 3 000 eurų.

Visiems trims sulaikytiesiems pareikšti įtarimai dėl 11-os vagysčių, jiems skirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu.

Tegai:
automobiliai, vagystė, Šiauliai, Lietuva