Valdemaras Tomaševskis

Tomaševskis pasisakė Lietuvos ir Baltarusijos ryšių gerinimą

63
(atnaujinta 14:52 2019.05.27)
Partijos "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" lyderis Valdemaras Tomaševskis taip pat pakomentavo respublikos prezidento rinkimus

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Partijos "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis išrinktas į Europos Parlamentą.

Politikas dalyvavo rinkimuose kaip Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicijos, kuri pagal išankstinius rezultatus įvykusiuose rinkimuose gavo 5,24 procento balsų, atstovas. Taigi, jie laimėjo vieną mandatą.

Balsų skaičiavimo metu Sputnik Lietuva korespondentas Aleksejus Stefanovas pakalbėjo su Tomaševskiu.

Politikas išreiškė viltį, kad tęs darbą kaip europarlamentaras. Jis papasakojo, kad norėtų ekonominiu požiūriu turėti daugiau ryšių su kitomis šalimis, ypač su Baltarusija.

"Savo darbe [Europos Parlamente] turėjau keletą svarbių momentų. Užsienio politikoje esu Europos Parlamento ir Baltarusijos kontaktų grupės pirmininko pavaduotojas. Aš tyčia užsiregistravau į kontaktus su Baltarusija, nes tai yra mūsų artima kaimynė. <...> Dabar tarp Lietuvos ir Baltarusijos neva Berlyno siena. Be vizų negalėsite važiuoti. Kontaktai turėtų būti geresni. <...> Mūsų Klaipėdos uostas daugiausia aptarnauja Baltarusijos krovinius", — pasakė politikas.

Jo nuomone, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vykdo klaidingą politiką Baltarusijos AE atžvilgiu.

"Turime tai sustiprinti, o ne vykdyti konfrontacinę retoriką, kaip tai daro mūsų užsienio reikalų ministras Linkevičius, kuris sako, kad mes nepirksime energijos iš Astravo AE. Manau, kad tai nėra labai solidžiai. Mūsų žmonės, galų gale, moka", — sako Tomaševskis.

Politikas taip pat mano, kad Lietuva pati kalta dėl to, kad prie jos sienų atsirado branduolinės energetikos objektas, nes ji uždarė savo Ignalinos atominę elektrinę.

"Nereikėjo uždaryti Ignalinos atominę elektrinę. Europos Sąjunga spaudė mus ir bulgarus. Bulgarai neuždarė ir turi savo elektrinę. Mes uždarėme ir dabar statoma kita elektrinė. Ji jau pastatyta, tai yra faktas. Reikia ne vykdyti konfrontaciją, o ieškoti bendradarbiavimo kituose aspektuose", — pasidalino savo mintimis politikas.

Tomaševskis taip pat pakomentavo Lietuvos prezidento rinkimus. Jis pareiškė, kad 30 metų respubliką "valdė Landsbergio klanas" ir nieko gero iš to neišėjo. Kaip pliusą jis įvardijo įstojimą į Europos Sąjungą, tačiau pabrėžė, kad žmonės kaip ir anksčiau gyvena nepasiturinčiai, yra didelis skirtumas tarp turtingųjų ir vargšų, be to, stipri korupcija.

"Mums nepavyko įeiti į naują laiką su švariu rezultatu", — pasakė Tomaševskis ir pažymėjo, kad Lietuvos gyventojai tikisi, jog Nausėdai esant prezidentui bus geriau.

LLRA-KŠS vadovas papasakojo, kad jis ir jo partija palaikė būtent Nausėdą.

Rinkimai į Europos Parlamentą vyko gegužės 26 dieną kartu su Lietuvos prezidento rinkimais. Rinkėjų aktyvumas siekė 53,4 procento.

63
Tegai:
Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), Europos Parlamentas, Lietuva, Valdemaras Tomaševskis
Dar šia tema
Antrojo turo poezija ir Europos Parlamento rinkimų proza
Lietuvos prezidento rinkimuose nėra už ką balsuoti, pareiškė buvęs Kauno meras
Nesvarbu, kaip balsuoja, svarbu, kaip skaičiuoja... Ko tikėtis per EP rinkimus
Paskelbti išankstiniai Lietuvos prezidento rinkimų rezultatai
Grybauskaitė pasveikino Nausėdą
Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svatlana Tichanovskaja

Lietuva atsisakys išduoti Tichanovskają Baltarusijai

(atnaujinta 17:49 2021.03.03)
Baltarusijos tyrimų komitetas paskelbė inicijuojantis Tichanovskajos ekstradiciją, atitinkami dokumentai buvo perduoti Generalinei prokuratūrai

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Lietuva atsisakė išduoti Baltarusijai buvusią kandidatę į šalies prezidentus Svetlaną Tichanovskają, praneša "Deutsche Welle".

Antradienį Baltarusijos tyrimų komitetas paskelbė, kad inicijuos Tichanovskajos ekstradiciją, atitinkami dokumentai buvo perduoti Generalinei prokuratūrai. Baltarusija kreipėsi į Lietuvą su prašymu išduoti politikę.

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas Vokietijos kanalui pranešė, kad Tichanovskajos ekstradicijos bus atsisakyta.

"Bet koks prašymas išduoti Svetlaną Tichanovskają bus ritualinis veiksmas. Lietuva neišduoda žmonių, kurie yra politiškai persekiojami", — sakė jis.

Viceministras taip pat pažymėjo, kad atsisakymas išduoti Tichanovskają vargu ar gali dar labiau apsunkinti šalių santykius, nes "vargu ar įmanoma dar labiau pabloginti oficialius santykius".

Opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, VRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

Lietuva nuo pat protesto Baltarusijoje pradžios kišasi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

Seimas priėmė rezoliuciją, kurioje Tichanovskaja buvo pavadinta "išrinktąja respublikos vadove". Dokumente tarptautinė bendruomenė raginama nepripažinti naujų Lukašenkos sudarytų susitarimų. Lietuvos deputatų teigimu, naujų susitarimų su Rusijos Federacija pasirašymas "apriboja Baltarusijos žmonių suverenitetą".

Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

Tegai:
Mantas Adomėnas, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja, Lietuva
Temos:
Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų
Dar šia tema
Seimo narys pasipiktino dėl produkcijos pirkimo iš Baltarusijos įmonės
"Time" įtraukė Tichanovskają į pasaulinį 100 jaunų lyderių sąrašą
"Ignitis grupė" nurodo ESO nesudaryti sutarties su Baltarusijos transformatorių tiekėju
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys

Dulkys atleidžia NVSC vadovą Petraitį

(atnaujinta 17:33 2021.03.03)
SAM vadovas teigė trečiadienį pasirašysiantis įsakymą, kuriuo atleidžia Robertą Petraitį iš NVSC vadovo pareigų

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasirašė įsakymą atleisti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktorių Robertą Petraitį iš pareigų.

Apie tai SAM vadovas pranešė trečiadienio spaudos konferencijoje.

"Vasario viduryje atlikau Petraičio tarnybinės veiklos metinį vertinimą. Aš įvertinau tą veiklą nepatenkinamai. Vadovas, kaip ir leidžia teisės aktais, kreipėsi į atitinkamą komisiją, tos komisijos išvados vakar, darbo pabaigoje gavau", — sakė ministras.

Dulkys teigė, kad gautos išvados "patvirtina jo matymą ir vertinimą". SAM vadovas teigė trečiadienį pasirašysiantis įsakymą, kuriuo Petraitį atleidžia iš NVSC vadovo pareigų.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Petraitis iš pareigų atleidžiamas nuo kovo 10-osios. Laikinai NVSC vadovo pareigas eis Giedrė Aleksienė, šiuo metu einanti NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos pareigas.

NVSC vadovas sulaukė kritikos dėl daugiau nei 1 tūkst. neapskaitytų mirčių, susijusių su COVID-19. Petraitis savo ruožtu aiškino, kad situacija susidarė ne dėl NVSC kaltės, o dėl ligoninių laiku nepateikiamos informacijos.

Sausio pradžioje sveikatos apsaugos ministras nurodė Petraičiui trauktis iš pareigų savo noru, tačiau jam tai padaryti atsisakius buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Kaip anksčiau pareiškė pats Petraitis, jo atleidimas iš užimamų pareigų yra politinis sprendimas, priimtas jau seniai, kai buvo nuspręsta, kad "reikia rasti kaltą". Be to, jo teigimu, Sveikatos apsaugos ministerijos nuomonė dėl darbo organizavimo trūkumų nebuvo pagrįsta. 

Petraitis eina NVSC direktoriaus pareigas nuo 2017 metų. Anksčiau jis ėjo centro direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Tegai:
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), Arūnas Dulkys
Dar šia tema
NVSC įvardijo išvykimo iš Lietuvos nepasibaigus izoliacijos terminui sąlygą
NVSC darbuotojai vis dar randa pažeidimų grožio salonuose
Lęšių sriuba

Įvardyta naudingiausia sriuba

(atnaujinta 14:42 2021.03.03)
Dietologės teigimu, kad sriuba būtų naudinga, joje turi būti bent minimumas daržvių iš paprastos angliavandenių grupės ir mėsos gabalėlis kaip baltymų ir riebalų šaltinis

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Naudingiausia sriuba yra lęšių sriuba, apie tai televizijos kanalui "Zvezda" pasakojo mitybos specialistė Olga Dekker.

Pasak specialistės, šioje sriuboje gausu baltymų. "Nors jie yra augaliniai, ten iš viso 12 aminorūgščių, tačiau į šią sriubą taip pat galime pridėti gyvūninius baltymų šaltinius, pavyzdžiui, mėsą", — paaiškino ji.

Šioje sriuboje taip pat yra daug ląstelyno, kuris naudingas sveikatai ir imunitetui, pridūrė Dekker.

Tuo pat metu antra pagal naudingumą yra daržovių sriuba su mėsos sultiniu, pasakė dietologė. Pasak jos, tokiai sriubai galima naudoti tiek šviežias, tiek šaldytas daržoves.

"Aš įdėčiau šparaginių pupelių, cukinijų, galima salierą virti, taip pat saliero šaknį. Tai yra, paprastos angliavandenių grupės minimumą. Tada mes turėsime mėsos gabalėlį kaip baltymų ir riebalų šaltinį bei papildomai ląstelyno iš daržovių", — parekomendavo specialistė.

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai