Шеф-редактор Sputnik Литва Марат Касем, архивное фото

Vilniaus oro uoste sulaikytas Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius

417
(atnaujinta 21:21 2019.05.28)
Teigiama, kad jis kelia "grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui"

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius Marats Kasems buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste.

Lietuvos valdžia teigia, kad jis kelia "grėsmę nacionaliniam saugumui".

Kasems atvyko į Lietuvą darbo tikslais. Pažymima, kad jam uždrausta atvykti į Lietuvą penkeriems metams.

Baltijos šalių valdžios institucijos daug kartų trikdė Rusijos žiniasklaidos darbą.

417
Temos:
Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas Vilniuje (16)
Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

VTEK nutraukė tyrimą prieš Skvernelį

(atnaujinta 16:35 2020.06.04)
Komentuodamas komisijos sprendimą, premjeras sakė besidžiaugiantis, kad šioje istorijoje padarytas galutinis teisinis vertinimas, ir griežtai sukritikavo konservatorių veiksmus

VILNIUS, birželio 4 – Sputnik. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ketvirtadienį paskelbė nutraukianti tyrimą dėl galimo premjero Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio viešų ir privačių interesų supainiojimo dėl Upės gatvės, kurioje jis gyvena, asfaltavimo. Apie tai praneša VTEK spaudos tarnyba.

Ministras pirmininkas, komentuodamas VTEK sprendimą, sakė besidžiaugiantis, kad šioje istorijoje padarytas galutinis teisinis vertinimas.

"Nuo pat pirmos dienos tuo ir neabejojau, kadangi tuo, kuo buvau nuolat kaltinamas, šmeižiamas, niekada jokių veiksmų nepadariau", – spaudos konferencijos metu sakė Skvernelis.

Ministras teigė, kad džiaugiasi, jog tyrimas, kuris užtruko ilgai, pasibaigė, o sprendimas priimtas vienbalsiai.

"Tik noriu apgailestauti, tai yra teisinis vertinimas, jis yra atliktas, bet kokia yra padaryta reputacinė žala, kaip politikui, šešis mėnesius nuolat kartojant šmeižtą, melą, tiek Seimo salėje, tiek ir kituose formatuose, vardinant "Skvernelio kelią", tuo pačiu būdu meninkant bendruomenę, kuri aktyviai dalyvavo, kaip ir kiekviena bendruomenė, savo interesų ginime?",  - kalbėjo ministras pirmininkas.

Be to, jis pažymėjo ir jo šeimos patirtą psichologinį smurtą. 

"Galiausiai, kas atsakys už psichologinį smurtą, kurį patyrė mano šeima, kada ponas Razma su savo konservatorių damomis suorganizavo šou gąsdindamas mano šeimą ir mano šeimos narius prie mano namo. Turbūt šitie dalykai lieka atviri, neatsakyti, nes nesu aš konservatorių atstovas, matyt, ir teisėsauga nesiims jokių sprendimų. Tenka apgailestauti, kad kai kurie politikai, konkrečiai – konservatorių partija, nuo jos pirmininko ir narių elgėsi šlykščiai, negarbingai ir neteisėtai", – pareiškė premjeras.

VTEK sprendimą taip pat pakomentavo šalies vadovas Gitanas Nausėda.

"VTEK priėmė sprendimą dėl kelio asfaltavimo į premjero Skvernelio namus aplinkybių. Jis buvo palankus premjerui. Demokratinėje valstybėje privalome gerbti valstybės įgaliotos institucijos išvadą. Čia būtų galima padėti tašką, tačiau... Politikų ir viešųjų asmenų teisės tokio pobūdžio klausimais nėra lygios eilinio piliečio teisėms. Jos turi būti mažesnės!", - parašė jis savo puslapyje Facebook.

Pasak Nausėdos, jos galėtų būti vienodos tik tuo atveju, jei Lietuvoje turėtume tiek lėšų ir asfalto, kad pajėgtume nedelsdami išasfaltuoti keliukus į kiekvieno iš mūsų namus. "O kol taip nėra, asfaltuojame vienur, tuo tarpu kitose Lietuvos vietose žmonės metų metus laukia, kol kelininkai "atras" ir jų rajoną. Ir niekas nesugebės jų įtikinti, kad viskas čia yra gerai", - teigė prezidentas.

VTEK konstatavo, kad nepakanka duomenų, jog premjeras Vyriausybei pernai spalį skiriant 300 tūkst. eurų Vilniaus rajono savivaldybės keliams galėjo žinoti apie tai, jog pinigai bus skirti jo gatvei ir taip galėjo pažeisti įstatymus, todėl tyrimą nusprendė nutraukti.

Tegai:
Saulius Skvernelis, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK)
Dar šia tema
LVŽS paneigė bet kokias sąsajas su Sutkumi 
Valdančiųjų lyderis papasakojo apie konservatorių "melą" lobizmo skandalo fone
Minskas, nepriklausomybės aikštė

Lietuva skyrė humanitarinę pagalbą Baltarusijai

(atnaujinta 15:49 2020.06.04)
Pranešama, kad už Baltarusijai skirtas lėšas bus perkamos Lietuvoje pagamintos medicininės apsaugos priemonės

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Atsižvelgdama į Baltarusijos tarptautinės pagalbos prašymą, šių metų birželio 3 dieną Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo iš valstybės rezervo Užsienio reikalų ministerijai skirta 50 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai teikti Baltarusijai kovojant su COVID-19 pandemija, rašoma rašoma Vyriausybės pranešime.

Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad pasaulinės pandemijos negalėsime sėkmingai įveikti nepadėdami vieni kitiems, o Lietuva yra ypatingai suinteresuota, kad šį iššūkį kuo greičiau įveiktų mūsų artimiausia Rytų kaimynė.

Birželio 3 dienos oficialiais duomenimis, Baltarusijoje nustatyti 45116 užsikrėtę COVID-19 asmenys, mirė 248 asmenys.

Už skirtas lėšas bus perkamos Lietuvoje pagamintos medicininės apsaugos priemonės.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad ES yra pasirengusi suteikti Baltarusijai finansinę paramą kovai su koronaviruso pandemija, tačiau susitarimo tarp Minsko ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) nebuvimas tapo kliūtimi.

Tegai:
parama, Baltarusija
Dar šia tema
Ekspertas mano, kad ES jau susitarusi dėl finansinės paramos
Lietuvoje antstoliai negalės išieškoti skolos iš paramos lėšų
Nausėda mokesčių sumažinimui ir paramai šeimoms siūlo skirti 500 mln. eurų
Megan Markl

Megan Markl nutraukė tylą ir prabilo apie afroamerikiečio nužudymą

(atnaujinta 15:58 2020.06.04)
Maištaujanti hercogienė pasigailėjo, kad ilgą laiką buvo šešėlyje ir nekomentavo tragedijos, sukėlusios pasipiktinimus visoje Amerikoje

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Princo Hario žmona Megan Markl nutraukė tylą ir pakomentavo afroamerikiečio Džordžo Floido, žuvusio dėl policininko kaltės, tragediją: atvira išpažintis buvo paskelbta Internete.

Markl, kuri savo tėvyne laiko Los Andželą, išprovokavo kritikos bangą tinkle dėl to, kad ji neišsakė savo asmeninės pozicijos apie tragišką afroamerikiečio mirtį Mineapolio mieste. Šį kartą hercogienė nusprendė pasitraukti iš šešėlio ir atsakyti visiems nepatenkintiems.

Megan Markl įrašė vaizdo pranešimą, kuriame ji atgailavo dėl savo tylos ir prabilo apie juodaodžio žmogaus nužudymą, kuris sukėlė masinį protestą JAV.

Hercogienė pareiškė, jog iš jos pusės buvo nekrektiška laukti daugiau nei savaitę, kad išreikštų savo požiūrį. Vaizdo pranešime, skirtame jos mokyklos absolventams, Markl išvardijo visų afroamerikiečių, kurie tragiškai mirė dėl policijos kaltės, vardus ir pažymėjo, kad jų gyvenimas turėjo reikšmę.

"Nebuvo įsitikinimo tuo, ką aš norėjau pasakyti. Norėjau išsakyti teisingą mintį, todėl nervinausi ir jaudinausi, kad manęs nesupras. Dabar suprantu, kad blogiausiu sprendimu tapo mano tylėjimas", — pažymėjo buvusi aktorė.

Ji taip pat pridūrė, kad dabartiniai įvykiai JAV yra "destruktyvaus" pobūdžio.

Anksčiau buvo pranešta, kad dėl masinių protestų JAV gydytojai perspėjo apie antrąją COVID-19 bangą, o prezidentas Donaldas Trampas pradėjo prarasti reitingus.

Riaušės Amerikos miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

Buvo atleisti keturi policininkai, vienas iš jų apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu.

Vašingtone ir kituose šalies miestuose kilus protestams buvo paskelbta komendanto valanda.

Tegai:
JAV, karališkoji šeima, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais
JT generalinis sekretorius ragina protestuotojus JAV taikiai išreikšti savo pasipiktinimą
JT nerimauja dėl to, kad protestuotojai lyginami su teroristais JAV
Ši šalis nėra tokia visagalė. Ką parodė protestai JAV
Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais