Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Zelenskis pasveikino naujai išrinktą Lietuvos prezidentą

64
(atnaujinta 22:05 2019.05.28)
Ukrainos ir Lietuvos prezidentai sutarė palaikyti asmeninį dialogą

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pasveikino Gitaną Nausėdą su pergale Lietuvos prezidento rinkimuose, jie sutiko palaikyti asmeninį dialogą ir aptarti galimus tolesnius dvišalius ryšius, antradienį paskelbė Ukrainos lyderio spaudos tarnyba.

Antrasis prezidento rinkimų turas Lietuvoje įvyko gegužės 26 dieną. VRK preliminariais rezultatais, Nausėda gavo 65,86 proc. balsų, Ingridą Šimonytę palaikė 32,86 proc. rinkėjų.

"Prezidentas palinkėjo Gitanui Nausėdai sėkmės Lietuvos valstybės raidoje... Ukrainos prezidentas ir jo kolega iš Lietuvos sutiko palaikyti asmeninį dialogą ir aptarti galimus tolesnius dvišalius ryšius", — teigiama pranešime.

Pasak Ukrainos prezidento spaudos tarnybos, Zelenskis padėkojo Lietuvai už nuolatinę politinę paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui bei pagalbą stiprinant jos gynybos pajėgumus, taip pat atkreipė dėmesį į Lietuvos vaidmenį palaikant Ukrainos Europos ir euroatlantinės integracijos kryptį.

Pažymima, kad šalys dar kartą patvirtino ketinimą stiprinti Ukrainos ir Lietuvos strateginę partnerystę ir gilinti dvišalį bendradarbiavimą visose abipusių interesų srityse.

64
Tegai:
Gitanas Nausėda, Vladimiras Zelenskis, Lietuva, Ukraina
Dar šia tema
Lietuva Europos Sąjungoje — paskutinė tarp lygių?
Ekspertas: Ukrainos kariuomenė gali susilyginti su Lietuvos, bet niekada su Rusijos