JAV laivas Mount Whitney, archyvinė nuotrauka

Amerikos laivas įplaukė į Baltijos jūrą

95
(atnaujinta 13:21 2019.05.31)
Baltijos jūroje birželio 9-12 dienomis vyks kasmetinės pratybos "Baltops"

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. JAV karinio jūrų laivyno komandinis laivas "USS Mount Whitney" atvyko į Baltijos jūrą, praneša "Marine Traffic".

Laivas dalyvaus NATO karinio jūrų laivyno pratybose "Baltops-2019" ("Baltic Operations"), kurios vyks birželio 9–21 dienomis netoli Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Lietuvos, Švedijos ir Danijos pakrantės.

Iš viso 18 valstybių narių ir Aljanso partnerių dalyvaus pratybose. Dalyvaus apie 12 tūkst. karių, 44 karo laivai ir daugiau nei 40 lėktuvų ir sraigtasparnių.

Vykdant pratybas planuojama atlikti desantines operacijas, vykdyti oro gynybos operacijas, bei kariai treniruosis kovoti su potencialiu priešu.

Pastaraisiais metais Rusija šalia savo vakarinių sienų pastebi precedento neturintį NATO aktyvumą. Aljansas plečia iniciatyvas ir vadina tai "Rusijos agresijos atgrasymu".

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas anksčiau sakė, kad Maskva niekam nekelia grėsmės, tačiau nepaisys veiksmų, kurie gali būti pavojingi jos interesams. Ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas taip pat paragino NATO nutraukti karinę veiklą prie Rusijos sienų, siekiant sumažinti įtampą.

95
Tegai:
NATO, Baltijos jūra
Temos:
NATO karinės pratybos ir Lietuva (89)
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija išbandė raketas "Uran" Baltijos jūroje — video
Su-24 ir Su-34 pilotai pratybų metu numetė apie šimtą bombų