Viktorija Čmilytė-Nielsen

Liberalai: Karbauskis Seime žaidžia "Sostų karus"

51
(atnaujinta 19:14 2019.06.24)
"Valstiečių" lyderis ir premjeras žadėjo rinkimams nepasisekus trauktis iš valdžios, tačiau po pralaimėjimo sudaro naują valdančiąją koaliciją, "stiprina autoritarinį valdymą ir skaldo valstybę", teigia Viktorija Čmilytė-Nielsen

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Liberalų sąjūdžio frakcija kaltina "Lietuvos Žaliųjų ir valstiečių sajungos" lyderį Ramūną Karbauskį krizės kėlimu valstybėje, rašo Seimo spaudos tarnyba.

Prieš rinkimus "valstiečių" lyderis žadėjo šiems nepasisekus trauktis iš valdžios, jam antrino ir premjeras Saulius Skvernelis. Tačiau po pralaimėtų rinkimų trauktis nei jis, nei ministras pirmininkas nebežada.

Priešingai, pasak lyberalų, sudarydami naują valdančiąją koaliciją, "valstiečiai" stiprina "autoritarinį valdymą ir toliau skaldo valstybę, atakuodami vieną iš valstybės vadovų".

"Ramūno Karbauskio šantažas, nuolatinis blaškymasis, žodžio keitimas, konfliktai su premjeru ir Seimo Pirmininku rodo, kad LVŽS nebesusitvarko su valstybės valdymu", — teigia opozicijos lyderė, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Čmilytės-Nielsen teigimu, Karbauskis grasina nepaklūstantiems ir prieštaraujantiems bendražygiams, kad arba Seimo Pirmininko vieta atitenka "socdarbiečiui" Gediminui Kirkilui arba vyks pirmalaikiai Seimo rinkimai.

"Toks šantažas demokratinėje valstybėje negalimas. Dėl keliamos krizės šalyje kaltas ne Pranckietis, ne opozicija, o asmeniškai savo neklystamumu įtikėjęs dvarponis Karbauskis", — pasipiktinimo neslėpė liberalas Eugenijus Gentvilas ir pridūrė: "Po šitokių išpuolių prieš stabilumą valstybėje, aš asmeniškai balsuosiu, kad Pranckietis liktų savo poste. Niekada nevykdžiau ir nevykdysiu liguistų Karbauskio užgaidų".

Liberalams nuostabą kelia Karbauskio ambicijos skaldyti valstybę, grasinant visuomenei bei bendražygiams.

"Matyt Karbauskis suprato, kad "valstiečių" frakcija aižėja, o jo vienvaldystės era eina į pabaigą. Todėl, keldamas sąmyšį ir bandydamas sustiprinti autoritarizmą, jis ir toliau Seime žaidžia "Sostų karus". Iš pradžių sėdamas paniką visuomenėje grasino trauktis iš valdžios, o šiam planui neišdegus, naudodamasis Seimo pirmininku, gąsdina bendražygius, kad šie suprastų, jog lojalumas vadui — didžiausia dorybė partijoje", — pridūrė Čmilytė-Nielsen.

Nauja koalicija

Ketvirtadienį "valstiečiai", "socialdarbiečiai" ir "tvarkiečiai" nutarė pasirašyti memorandumą dėl valdančiosios koalicijos subūrimo. Į koaliciją taip pat kviečiama Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

"Socialdarbiečių" lyderis Gediminas Kirkilas paskelbė, kad galėtų pakeisti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį. Pasak jo, jis turi pakankamai kompetencijos eiti Seimo pirmininko pareigas, nes jis jau dvi kadencijas buvo pavaduotoju.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis pabrėžė, kad Seimo pirmininką galima atleisti tiks Seimo daugumai paskelbus jam nepasitikėjimą.

51
Tegai:
liberalai, Viktorija Čmilytė-Nielsen, "Sostų karai"
Dar šia tema
Landsbergis pasipiktino koalicijos ketinimais keisti Seimo pirmininką
NATO laivai Klaipėdoje, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: kol ES nerimauja dėl Minsko, JAV perkels karius arčiau Rusijos

(atnaujinta 20:03 2020.10.21)
Bet kokiu atveju, tai yra Vašingtono provokacija, kurią jis daro susiklosčius jam labai palankiai politinei situacijai, sako karo ekspertas Ivanas Konovalovas

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Jungtinės Valstijos svarsto galimybę išlaikyti mechanizuotąją brigadą šalia Rusijos Federacijos sienų ne rotacijos principu, bet nuolat, sakė JAV gynybos sekretorius Markas Esperis. Tai 2-oji kavalerijos brigada.

Pokalbyje su Sputnik Lietuva karo ekspertas, Strateginės konjunktūros centro direktorius Ivanas Konovalovas pažymėjo, kad JAV naudojasi patogiu momentu, kol Europoje suirutė.

"Dabar jiems patogiausia perskirstyti savo karius arčiau Rusijos ir Baltarusijos sienų, kol Europoje kilęs sąmyšis dėl to, kas vyksta Baltarusijoje. Apskritai, tai yra nerimą kelianti situacija, bet kodėl tada nutylėti, kai amerikiečiai vis tiek padidins savo buvimą palei buvusias tarybines sienas. Jie tiesiog naudojasi šiuo momentu. Tai labai naudinga šioje politinėje situacijoje. Pavojaus laipsnis yra tas, kad tai bet kokiu atveju yra provokuojami veiksmai", — sakė ekspertas.

Liepos mėnesį pranešta apie dalies amerikiečių kariuomenės išvedimą iš Vokietijos ir dislokavimą kitose Europos šalyse. Pentagonas minėjo diskusijas apie šių dalinių dislokavimą toliau į rytus, arčiau Rusijos sienų.

NATO nuolat didina karinį kontingentą šalia Rusijos sienų. Baltijos šalys aktyviai sudaro didelio masto gynybos sutartis su JAV, paaiškindamos tai "Rusijos grėsme", nors Maskva ne kartą neigė šiuos kaltinimus.

NATO Europoje: plėtros istorija
© Sputnik
NATO Europoje: plėtros istorija
Tegai:
Rusija, JAV
Dar šia tema
Rusijos generalinis štabas skundėsi dėl uždarų NATO ir JAV karinių pratybų pobūdžio
Konservatoriai reikalauja, kad vyriausybė sudarytų sąlygas JAV karių buvimui Lietuvoje
"Pastatė prieš faktą": kaip Europa mokės už JAV karines bazes
"Jie patys to nesitikėjo": kas darosi JAV kariniam jūrų laivynui
Kijevas, archyvinė nuotrauka

Rusija ir Ukraina pirmą kartą per daugelį metų aptaria prekybinį bendradarbiavimą

(atnaujinta 19:15 2020.10.21)
Neseniai Rusijos lyderis Vladimiras Putinas palaikė ministro pirmininko Michailo Mišustino idėją leisti prekes į šalį tiekti kai kurioms Ukrainos pramonės įmonėms

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Maskvoje vyksta pirmasis po 2014 metų sausio mėnesio Rusijos ir Ukrainos susitikimas, skirtas prekybiniam ir ekonominiam bendradarbiavimui, praneša RIA Novosti korespondentas.

Kremlius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Apvalųjį stalą organizavo Rusijos prekybos ir pramonės rūmai ir asociacija "Ukrainos mašinų gamintojų ir darbdavių lyga "Ukrmašstroj".

Rusijai atstovauja prekybos rūmų vadovas Sergejus Katyrinas ir sąjungos "Belgorodskaja TPP" generalinis direktorius Vladimiras Gerasimenka, partijos "Opozicijos platforma — Už gyvenimą" politinės tarybos pirmininkas Viktoras Medvedčiukas, Aukščiausiosios Rados deputatas Aleksandras Koltunovičius, asociacijos "Ukrmašstroj" valdybos pirmininkas Vladimiras Saščenka.

Anksčiau Medvedčiukas pareiškė, kad Ukrainos mašinų gamintojų ir darbdavių lyga "Ukrmašstroj" apima daugiau nei 240 įmonių, kurios yra apkrautos 10–30 % dėl to, kad trūksta eksporto į Rusiją.

Neseniai Rusijos lyderis Vladimiras Putinas palaikė ministro pirmininko Michailo Mišustino idėją leisti prekes į šalį tiekti kai kurioms Ukrainos pramonės įmonėms, tarp jų ir bendrovei "Bratslav", mašinų gamybos gamyklai "Barskij" ir kartono bei konteinerių gamyklai "Rubežanskij". Rusijos ministrų kabineto vadovas taip pat išreiškė viltį, kad Kijevas atsakys teigiamai.

Tegai:
Rusija, Ukraina
Moteris su kauke

Epidemiologas suabejojo ​​galimybe visiškai sunaikinti koronavirusą  

(atnaujinta 21:48 2020.10.21)
Pasak jo, šiuo metu yra nedaug tikimybės, kad koronavirusas bus visiškai nugalėtas, žmonija gali kontroliuoti ligą tik sukūrusi vakciną nuo COVID-19

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Vargu ar naujas koronavirusas bus visiškai sunaikintas, žmonija turės amžinai su juo gyventi. Tačiau vakcina padės pagerinti sergamumą COVID-19, trečiadienį pareiškė britų epidemiologas, Londono higienos ir atogrąžų medicinos mokyklos profesorius Džonas Edmundsas (John Edmunds), rašo RIA Novosti autorė Natalija Kopilova.

Pasak mokslininko, šiuo metu yra nedaug tikimybės, kad koronavirusas bus visiškai nugalėtas, žmonija gali kontroliuoti ligą tik sukūrusi vakciną nuo COVID-19.

Tuščia mokyklos klasė
© Sputnik / Алексей Майшев

"Mes turėsime amžinai gyventi su šiuo virusu. Yra labai mažai galimybių, kad jis bus sunaikintas", — sakė jis.

"Jei vakcinos yra už kampo, tada aš manau, kad turėtume stengtis, jog sergamumas būtų kuo mažesnis, nes vakcinas galime naudoti artimiausiu metu", — sakė jis Parlamento Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto posėdyje.

Sergamumo situaciją galima pagerinti atradus ir panaudojus vakciną nuo koronaviruso: "Manau, kad mes tikrai turėsime vakcinų, kurios padės mums įveikti šią epidemiją netolimoje ateityje".

Kalbėdamas apie tai, kada vakcina gali būti prieinama JK gyventojams, mokslininkas padarė prielaidą, kad tai bus padaryta iki žiemos pabaigos. "Žiemos pabaigoje tai tikrai įmanoma", — sakė Edmundsas.

JK yra viena iš labiausiai koronaviruso paveiktų šalių pasaulyje. Per pastarąsias kelias savaites COVID-19 dažnis šalyje labai išaugo.

Per pastarąsias 24 valandas patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius Jungtinėje Karalystėje išaugo 21 331, kasdien mirčių nuo COVID skaičius siekia vidutiniškai 200, skaičiuojant nuo birželio 5 dienos.

Iš viso koronavirusas nuo pandemijos pradžios šalyje patvirtintas 762 542 žmonėms, 43 967 mirė.

Tegai:
Didžioji Britanija, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Centras "Vektor" papasakojo apie vakcinos nuo COVID-19 bandymus su gyvūnais  
Virusologas įvardijo kategoriją žmonių, kuriems nepadės vakcina COVID-19