Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis

Landsbergis: mes pagelbėtume, kad Lietuva neliktų be Vyriausybės

28
(atnaujinta 16:53 2019.06.03)
Pasak TS-LKD lyderio, jei Lietuvoje iškiltų galimybė suformuoti technokratų Vyriausybę, Konservatoriai taip pat svarstytų ją paremti

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Konservatoriai svarstytų, ar paremti mažumos Vyriausybę, jei tokia situacija susiklostytų Lietuvoje, išrinktajam prezidentui Gitanui Nausėdai priminė opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis, praneša LRT.  

Anot jo, TS-LKD galėtų remti ir technokratų Vyriausybę.

"Turėjau galimybę išsakyti tą patį, ką esu anksčiau sakęs – jeigu susidarytų tokia situacija, kad Lietuvoje formuotųsi mažumos Vyriausybė, mes būtume pasirengę svarstyti paramą tai mažumos Vyriausybei. Taip pat, jei iškiltų galimybė suformuoti technokratų Vyriausybę, irgi taip pat svarstytume ją paremti, palaikyti. Jei valstybė nesuformuotų valdančiosios daugumos, nepasitvirtintų, tų postų nepasidalintų, tai mes pagelbėtume, kad neliktų Lietuva be Vyriausybės", – pirmadienį žurnalistams po susitikimo su Nausėda sakė Landsbergis.

Šiandien išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda taip pat susitiko su valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiu Ramūnu Karbauskiu aptarti politinę situaciją šalyje.

Po prezidento rinkimų "valstiečiai" ėmėsi iš naujo formuoti valdančiąją daugumą ir praėjusią savaitę pasirašė memorandumą dėl koalicijos su Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei "Tvarka ir teisingumu". Šios partijos taip pat laukia prisijungiant Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovų.

Anksčiau "valstiečiai" žadėjo trauktis iš valdžios, jeigu jų kandidatas  Skvernelis nepateks į antrą prezidento rinkimų turą, o partija nelaimės Europos Parlamento rinkimų.

Skvernelis nepateko į antrąjį turą, o LVŽS gavo du mandatus EP ir pagal gautų balsų skaičių nusileido opoziciniams konservatoriams ir socialdemokratams.

28
Tegai:
konservatoriai, Vyriausybė, Lietuva, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Gabrielius Landsbergis
Temos:
Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (19)
Dar šia tema
"Valstiečiai", "tvarkiečiai" ir "socialdarbiečiai" susitarė formuoti koaliciją
Karbauskis apie koalicijos sutarties stabdymą: viskas prasideda iš naujo
Landsbergis pasipiktino koalicijos ketinimais keisti Seimo pirmininką