Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Zelenskis ketina aptarti situaciją Donbase su Mogerini ir Tusku

16
(atnaujinta 16:04 2019.06.05)
Zelenskis šiuo metu yra dviejų dienų vizito Briuselyje, tai yra pirmasis Ukrainos prezidento vizitas

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis ketina aptarti su ES diplomatijos vadove Frederika Mogerini ir Europos vadovų tarybos prezidentu Donaldu Tusku situacijos Donbase sprendimą, taip pat priemones, taikomas Rusijos Federacijos pareigūnams ryšium su Rusijos pasų išdavimu regione, praneša Ukrainos prezidento administracija. 

Zelenskis šiuo metu yra dviejų dienų vizito Briuselyje, tai yra pirmasis Ukrainos prezidento vizitas.

"Susitikime su Frederika Mogerini ir Donaldu Tusku, prezidentas Zelenskis aptars reformų planus ir viziją, kaip išspręsti situaciją Donbase, taip pat imtis priemonių prieš Rusijos pareigūnus, atsakingus už pasų Donbaso gyventojams išdavimą",—sakė administracija Twitter paskyroje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas balandžio 24 dieną pasirašė dekretą dėl supaprastinto Rusijos pasų gavimo nepripažintų LLR ir DLR gyventojams. Jis sakė, kad Rusija neturi noro sukelti rūpesčių Kijeve, bet situacija, susijusi su piliečių teisėmis Donbase, peržengia visas ribas.

2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. JTO duomenimis, konflikto aukomis jau tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nėra Ukrainos vidaus konflikto dalis ir nėra prisidėjusi prie įvykių Donbase.

16
Tegai:
vizitas, Briuselis, Ukraina, Vladimiras Zelenskis
Dar šia tema
Zelenskis pasveikino naujai išrinktą Lietuvos prezidentą
Buvęs Ukrainos vadovas paaiškino, kodėl Zelenskis grąžino Saakašviliui pilietybę
Nausėda ir Zelenskis — šviesi ateitis ar tuščios viltys?