Raimundas Karoblis, archyvinė nuotrauka

Karoblis pristatė Nausėdai kandidatus į kariuomenės vado postą

35
(atnaujinta 18:51 2019.06.05)
Ministras neatskleidė pavardžių, kurie asmenys galėtų pretenduoti vadovauti Lietuvos kariuomenei, tačiau nepaneigė, kad vienas iš kandidatų gali būti generolas majoras, sausumos pajėgų vadas Valdemaras Rupšys

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pristatęs Gitanui Nausėdai septynius Lietuvos kariuomenės generolus, galinčius pretenduoti į Lietuvos kariuomenės vadus, praneša LRT.  

Naujai išrinkto šalies vadovo susitikimas su Krašto apsaugos ministru ir dabartiniu Lietuvos kariuomenės vadu Vytautu Žuku vyko šiandien.

Ministras neatskleidė pavardžių, kurie asmenys galėtų pretenduoti vadovauti Lietuvos kariuomenei, tačiau nepaneigė, kad vienas iš kandidatų gali būti generolas majoras, sausumos pajėgų vadas Valdemaras Rupšys.

"Tai yra vienas iš kandidatų. Jis yra sausumos pajėgų, tai yra pačių didžiausių pajėgų, vadas, kur ir aprūpinimas yra padidėjęs. Galų gale sausumos pajėgų vieta yra tikrai labai svarbi, įdirbis padarytas, priimant sąjungininkus, tai yra bendradarbiavimas su ta pačia Vokietija, su JAV. Taip, tam tikri pliusai, matyt, yra. Bet bet kuriuo atveju visi kandidatai prezidentui bus pateikti", – komentavo Karoblis.

Anot jo, vienas Nausėdos artimiausių darbų – naujojo Lietuvos kariuomenės vado skyrimas, dabartinio kariuomenės vadovo Žuko kadencija baigiasi liepos 24 dieną.

"Taip susiklostė, kad tas paskyrimas turi būti greitas, – pažymėjo ministras. - Mūsų manymu, neturėtų būti tokios situacijos, kad būtų laikinai einamos pareigos".

Anksčiau Nausėda buvo užsiminęs, jog galbūt norėtų Žuką matyti savo patarėjų komandoje, tačiau pats kariuomenės vadas tvirtino, kad susitikime su Nausėda apie tai nebuvo kalbama.

"Kai sulauksime pasiūlymo, tada tikrai kalbėsime", – žurnalistams sakė Žukas.

Valdančiosios koalicijos formavimas

"Valstiečiai", "socialdarbiečiai" ir "tvarkiečiai" nutarė pasirašyti memorandumą dėl valdančiosios koalicijos subūrimo. Į koaliciją taip pat kviečiama Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad teoriškai po derybų dėl naujos valdančiosios daugumos gali pasikeisti visas kabinetas.

LSDDP partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas pareiškė, kad teoriškai užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gali tapti Krašto apsaugos ministerijos vadovu.

35
Tegai:
kariuomenė, Gitanas Nausėda, Raimundas Karoblis
Temos:
Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (19)