Klaipėdos miesto tarybos deputatas Viačeslavas Titovas

Titovas tiki, kad "Ramanausko byloje" viskas atsistos į savo vietas

72
(atnaujinta 20:47 2019.06.05)
Anksčiau prokuroras Simonas Genys palaikė teismo sprendimą "per lengvu" ir nusprendė jį apskųsti

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Teisėsaugos institucijoms ir Lietuvos teismų sistemai reikia reformų, pareiškė interviu Sputnik Lietuva Klaipėdos miesto tarybos deputatas Viačeslavas Titovas.

Anksčiau Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Simonas Genys nusprendė apskųsti teismo sprendimą deputatui dėl jo pasisakymų apie Lietuvos "miško brolių" vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą. Prokuroras mano, kad teismo sprendimas yra neteisingas ir faktiškai "pateisina" Titovo veiksmus.

"Kai paskelbiami tokie politiniai nuosprendžiai, neargumentuoti, <...> žinoma, visa tai yra niekšybė vienu žodžiu. Aš parašiau apeliaciją, kaip supratau, kartu [vienu metu] su prokuroru. Dabar mūsų apeliaciją nagrinės kita teismo instancija. Tikiuosi, kad kažkur kažkas suveiks, kažkoks  protas, kažkoks teisingumas, kažkoks filtras, ir viską įdės į savo vietą, ir mane pripažins visiškai nekaltu", — pasakė deputatas.

Titovas pabrėžė, kad jis persekiojamas tik dėl to, kad įgarsino 1957 metų sovietinio teismo sprendimą Ramanausko atžvilgiu.

"Bent vienas teisėjas jau paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kad esu kaltas tariamai", — priminė politikas.

Titovo byla

Pernai, liepos pabaigoje, Lietuvoje kilo skandalas dėl Titovo pasisakymų apie tai, kad Lietuvos "partizanas", ​​"miško brolis" Adolfas Ramanauskas-Vanagas susijęs su taikių piliečių ir vaikų nužudymu.

Dėl Titovo pasisakymų yra pradėtas ikiteisminis tyrimas Klaipėdos apygardos prokuratūroje dėl mirusiojo atminimo paniekinimo, o Klaipėdos miesto iniciatyva Titovui buvo pradėta Įgaliojimų netekimo procedūra.

Titovas atsisakė deputato mandato lapkritį tam, kad galėtų dalyvauti rinkimuose. Pasak jo, jis pasiryžo šiam žingsniui, kad miesto tarybos nariai neturėtų teisinio pagrindo apkaltos procesui užbaigti. Šiuo metu Titovui uždrausta išvykti iš Lietuvos. Deputatas pažymėjo, jog jis ir jo rinkėjai nesutinka su tuo, kad jis tariamai pažeidė priesaiką.

Gegužės mėnesį Klaipėdos apygardos teismas paskyrė Titovui 12 tūkstančių eurų baudą. Tuo metu Genys pareikalavo skirti deputatui 1 metų 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams. Kaltinimai Titovui buvo pareikšti pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius: mirusiojo atminimo paniekinimas, nesantaikos kurstymas ir sovietinės agresijos pateisinimas.

Pats Titovas ne kartą kalbėjo apie savo nekaltumą. Paskelbus nuosprendį, jis pareiškė, kad "teisingumas Klaipėdoje pralaimėjo".

Lietuvoje "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950 m. veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
© Sputnik /
"Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais
72
Tegai:
Lietuva, miško broliai, Viačeslavas Titovas
Temos:
Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)
Dar šia tema
Žiniasklaidos "laisvė" — reliatyvi sąvoka
Titovas knygos apie "miško brolių" vadą autorių pavadino "scenaristu"
Titovui dėl pasisakymų apie Adolfą Ramanauską-Vanagą skirta 12 tūkst. eurų bauda
"Teisingumas pralaimėjo": Titovas pakomentavo Lietuvos teismo nuosprendį
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka

Politologas: Baltarusijos nepaveiks tai, kad Europa nepripažins Lukašenkos prezidentu

(atnaujinta 21:36 2020.09.24)
Šalys, pareiškusios nuomonę apie Baltarusijos valdžią, nepersvarstė savo santykių su šia šalimi, sakė politologas Aleksandras Asafovas

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Nė viena iš Europos šalių nenutraukė prekybos santykių su Baltarusija ar kaip nors kitaip jų neperžiūrėjo, interviu Sputnik Lietuva sakė politologas Aleksandras Asafovas.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Ir Lukašenka supranta, ir parlamentarai iš šių šalių, kurie su gana rimta retorika kaltina Lukašenką valdžios užgrobimu, taip pat tai žino. Tai būtinas politinis žaidimas, kuris iš esmės neturės įtakos tų šalių, tarp jų ir pačios Baltarusijos ekonomikai. Kalbant apie Lukašenką, jis išdidžiai neša paskutiniojo Europos diktatoriaus titulą. <...> Dabar jis vėl turi savo įgaliojimus ir elgiasi taip pat, kaip ir anksčiau, todėl jokių pokyčių nei jam asmeniškai, nei šaliai kol kas nebus", — sakė jis.

Trečiadienį įvyko Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos inauguracija. Iš anksto apie tai nebuvo pranešta. Kai kurios Europos šalys ir JAV paskelbė, kad nepripažįsta Lukašenkos šalies vadovu.

Pavyzdžiui, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad jokia ceremonija nepadarys Lukašenkos teisėtu Baltarusijos prezidentu.

Tegai:
prezidento rinkimai, Europa, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Lukašenka pareiškė, kad Minskas neprivalo perspėti Vakarų apie inauguraciją
Šapito su "prezidente Sveta": Lietuvos valdžia išbando save akrobatų vaidmenyje 
Rusijos Valstybės Dūma įvardijo padėtį Baltarusijoje destabilizuojančias šalis
Vilnius

Lietuvoje nuspręsta pašalinti KGB žurnalą Genocido centro interneto svetainės

(atnaujinta 18:42 2020.09.24)
Naujasis organizacijos vadovas pareiškė, kad centro tyrimas "visuomenėje sukėlė neadekvačių, nepamatuotų vertinimų"

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) nusprendė ištrinti KGB archyvinių asmens bylų registracijos žurnalą. Apie tai pranešta per Seimo spaudos konferenciją.

"Apgailestauju, kad ne vienerius metus trukęs centro tyrimas visuomenėje sukėlė neadekvačių, nepamatuotų vertinimų, todėl nauja centro vadovybė nutarė šį tyrimą išimti iš savo svetainės", — sakė LGGRTC vadovas Adas Jakubauskas.

Anot jo, KGB archyvas buvo prieinamas trejus metus, o norintieji turėjo pakankamai laiko susipažinti su jo turiniu.

"Pats KGB dokumentas prieinamas visiems Ypatingajame archyve", — pranešė Jakubauskas.

Pastaraisiais metais Lietuvos valdžia ėmė ieškoti buvusių KGB bendrininkų. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras penkerius metus pagal įstatymą skelbė archyvinius duomenis apie Tarybų Sąjungos specialiųjų tarnybų agentus. Per tą laiką buvo išanalizuota informacija apie 1669 žmones.

Taip pat dėl to yra kilę skandalų. 2018 metais LGGRTC pareiškė, kad 2014 metais miręs Donatas Banionis ir 2016 metais miręs Lietuvos kamerinio orkestro vadovas Saulius Sondeckis sovietmečiu neva buvo užverbuoti KGB. Centras teigė, kad Banionis perduodavo informaciją daugiausia apie Amerikoje gyvenančius lietuvius.

Lietuvių aktoriaus Donato Banionio artimieji šiuos kaltinimus bendradarbiavimu su KGB laiko politiniu užsakymu.

Tegai:
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras (LGGRTC), KGB, Lietuva
Dar šia tema
Kaip Suomijoje, bet ne visai. Lietuviai linki baltarusiams išvengti jų klaidų
Baudžiami ne visi: Tapinui Lietuvoje atleidžiamas net neapykantos kurstymas
Išaiškinta: Seimo narė Aušrinė Armonaitė nėra KGB kadrinio darbuotojo anūkė