Seimo posėdžių salė, archyvinė nuotrauka

Valdančiųjų derybas dėl koalicijos tikimasi baigti iki liepos pradžios

18
(atnaujinta 09:13 2019.06.10)
Pagal memorandumą, koaliciją turėtų sudaryti Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Socialdemokratų darbo partija bei "Tvarka ir teisingumas"

VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Šią savaitę prasidedant valdančiųjų deryboms dėl platesnės koalicijos, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas sako, jog tikimasi pokalbius baigti iki liepos pradžios, rašo LRT.

Tomilinas mano, kad didesnės koalicijos reikia, kad būtų galima įgyvendinti žadėtas reformas, tačiau partnerių pageidavimų nekomentuoja.

Pasak jo, šią savaitę vyks pokalbiai ir konsultacijos, todėl jis mano, kad tai neužtruks labai ilgai, iki liepos pradžios derybos turėtų būti baigtos. 

"Reikia sutvirtinti koaliciją tam, kad mes galėtume sustiprinti ir užbaigti tas būtinas reformas — pensijų augimą, biudžetininkų algų kėlimą, vaiko pinigų klausimą, tam reikalingas toks sisteminis susitarimas, labai aiškūs planai", — sako Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas.

Pagal memorandumą koaliciją turėtų sudaryti Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Socialdemokratų darbo partija bei "Tvarka ir teisingumas".

Įsijungti į derybas penktadienį apsisprendė ir Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga. Ji teigė, kad postai Seime ar Vyriausybėje nebūtų svarbiausia, tačiau būtų siekiama, kad partneriai įsipareigotų didinti vaiko pinigus, žmonių pajamas ir stiprinti socialinį teisingumą.

Socialdemokratų darbo partijos lyderiai tikina, kad, pagal kvotas, jie pretenduoja į tris ministrų portfelius, o visa kita esą yra derybų objektas, kaip ir Seimo pirmininko postas. "Tvarkiečiai" norėtų turėti tris ministerijas.

Valdančiosios koalicijos formavimas

"Valstiečiai", "socialdarbiečiai" ir "tvarkiečiai" nutarė pasirašyti memorandumą dėl valdančiosios koalicijos subūrimo. Į koaliciją taip pat kviečiama Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad teoriškai po derybų dėl naujos valdančiosios daugumos gali pasikeisti visas kabinetas.

LSDDP partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas pareiškė, kad teoriškai užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gali tapti Krašto apsaugos ministerijos vadovu.

Be to, pagal pasirašytą memorandumą Skvernelis išlieka Vyriausybės vadovu, o Seimo pirmininko pareigos atitenka Lietuvos socialdemokratų darbo partijai.

18
Tegai:
Tvarka ir teisingumas, Socialdemokratų darbo partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), koalicija
Dar šia tema
Dauguma balsuos už Lietuvos Seimo valdančiąją koaliciją
Valdantieji "valstiečiai" išreiškė palaikymą Gitanui Nausėdai
Valdančiųjų krizė ir išankstiniai Seimo rinkimai