Socialdarbiečių lydėris Gediminas Kirkilas, archyvinė nuotrauka

Nauja koalicijos derybų idėja: visi ministrai bus partiniai

22
(atnaujinta 19:29 2019.06.10)
"Socialdarbiečių" lyderio Gedimino Kirkilo manymu, partijų atstovų sudaryta politinė Vyriausybė yra klasika ir šios linijos reikėtų laikytis visiems būsimiems koalicijos partneriams

VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. "Valstiečiai" ir "socialdarbiečiai" neneigia, kad ministrais dirbantys ar jais tapsiantys žmonės turės būti partijos, kuri tą žmogų deleguoja į postą, nariais, praneša LRT.

"Lietuvos socialdemokratų darbo partijos" lyderis Gediminas Kirkilas teigia, kad ši sąlyga jų ministrams taps būtina, o "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" vadovas Ramūnas Karbauskis tvirtina, kad dėl to partija dar nėra apsisprendusi.

Kirkilas teigė, kad kiekvienas būsimosios koalicijos partneris apie savo deleguotiems ministrams keliamas sąlygas turės savo poziciją, tačiau, kaip teigė pašnekovas, galiausiai bus nuspręsta, kad visi ministrai turės būti partiniai.

"Kiekvieni koalicijos dalyviai turi savo požiūrį, bet aš manau, kad, kai bus sudaroma koalicija, tai bus. Rekomendacijų mes neieškome. Mūsų deleguojami ministrai bus partijos nariai", — akcentavo Kirkilas.

Anot jo, iš partijų atstovų sudaryta politinė Vyriausybė yra klasika ir, Kirkilo manymu, šios linijos reikėtų laikytis visiems būsimiems koalicijos partneriams.

LSDDP deleguotas užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius nėra "socialdarbiečių" partijos narys, tačiau priklauso LSDDP frakcijai Seime. To, pasak Kirkilo, pakanka. Tačiau LSDDP deleguotas teisingumo ministras Elvinas Jankevičius nepriklauso nei "socialdarbiečių" partijai, nei frakcijai Parlamente.

LVŽS vadovas Karbauskis nepaneigė, kad derybų metu kalbama apie sąlygą nepartiniams ministrams stoti į partijas. Tiesa, jis tvirtino, kad tokią diskusiją pradėjo premjeras Saulius Skvernelis.

"Apie tai šnekėjo premjeras — apie politinę atsakomybę. Aš dabar negaliu atsakyti į klausimą, kaip tai atrodytų, kokie būtų sprendimai. Bet iš principo šnekame apie tai, kad politinė atsakomybė turėtų būti gerokai stipresnė. Kaip tai galėtų atsitikti? Partiškumas, aišku, vienas iš kriterijų, kuris tą politinę atsakomybę bet kokiu atveju kelia, bet, ar toks bus reikalavimas, aš negaliu šiandien pasakyti, nes dėl to nėra susitarta", — teigė Karbauskis.

"Valstiečių" lyderis tvirtino manantis, kad kai kurie dabartiniai ir buvę ministrai stokoja politinės atsakomybės, tad šią problemą, Karbauskio teigimu, reikėtų spręsti.

Valdančiosios koalicijos formavimas

"Valstiečiai", "socialdarbiečiai" ir "tvarkiečiai" nutarė pasirašyti memorandumą dėl valdančiosios koalicijos subūrimo. Į koaliciją taip pat kviečiama Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).

Derybos dėl platesnės koalicijos prasidėjo birželio 10 dieną. Tikimasi pokalbius baigti iki liepos pradžios.

Anksčiau ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad teoriškai po derybų dėl naujos valdančiosios daugumos gali pasikeisti visas kabinetas.

Socialdemokratų darbo partijos lyderiai tikina, kad, pagal kvotas, jie pretenduoja į tris ministrų portfelius, o visa kita esą yra derybų objektas, kaip ir Seimo pirmininko postas. "Tvarkiečiai" norėtų turėti tris portfelius.

Šiuo metu Vyriausybės komandoje keturi ministrai yra LVŽS nariai: aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

LVŽS taip pat yra delegavę energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną, finansų ministrą Vilių Šapoką, krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį, kultūros ministrą Mindaugą Kvietkauską, socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, susisiekimo ministrą Roką Masiulį, švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių, vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną.

22
Tegai:
koalicija, Gediminas Kirkilas
Temos:
Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (19)
Dar šia tema
Landsbergis pasipiktino koalicijos ketinimais keisti Seimo pirmininką
"Tvarkiečiai" pristatė savo sąlygas dėl koalicijos
Valdančiųjų derybas dėl koalicijos tikimasi baigti iki liepos pradžios
Nematė, bet pasmerkė: kam Lietuvoje reikalingas skandalas dėl rentos deputatams
Karbauskis apie koalicijos formavimą: Pranckiečiui teks trauktis