NATO pratybos, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM vadovo pavaduotojas: NATO primeta dirbtinę karinę-politinę darbotvarkę

39
(atnaujinta 14:08 2019.06.11)
Pasak Gruško, šiandien Aljansas bando primesti europiečiams neegzistuojančią karinę-politinę darbotvarkę, paremtą išgalvota europiečiams iš Rytų kylančia grėsme, ir tai neturi nieko bendro su tikraisiais Europos saugumo poreikiais

VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. NATO bando primesti europiečiams dirbtinę karinę-politinę darbotvarkę, remdamasi išgalvota grėsme iš Rytų, RIA Novosti cituoja Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojo Aleksandro Gruško žodžius.

"Trumpai tariant, tikriausiai teisingai apie tai kalbėjo ministras (Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas — Sputnik). Verta pažymėti, kad JAV tvirtai laikosi pasaulio atkūrimo pagal Amerikos šablonus principų. Kalbant apie stambiausią karinę organizaciją, sukurtą 1949 metais — NATO, tai šiandien Aljansas bando primesti europiečiams neegzistuojančią karinę-politinę darbotvarkę, paremtą išgalvota europiečiams iš Rytų kylančia grėsme, ir tai neturi nieko bendro su tikraisiais Europos saugumo poreikiais", — sakė Gruško.

Rusijos ir NATO santykiai

NATO nuolat kaltina Rusiją dėl "įtampos" didinimo, o JAV ir Europos politikai skelbia apie "Rusijos grėsmę". Kartu, kaip pažymėjo Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu ir Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Sergejus Lavrovas, būtent Aljansas, pasinaudodamas "galimos Rusijos grėsmės" pretekstu, dislokuoja savo karines pajėgas arčiau Rusijos sienų.

Praėjusiais metais, remiantis Stokholmo tarptautinio taikos tyrimų instituto (SIPRI) skaičiavimais, Rusijos karinės išlaidos sumažėjo 3,5 proc. ir sudarė 61,4 mlrd. dolerių. Pirmą kartą nuo 2006 metų Maskva šiame reitinge nusileido nuo penktosios į šeštąją vietą. Tuo tarpu Vašingtono išlaidos išaugo 4,6 proc. ir sudarė 649 mlrd. dolerių.

Interviu Sputnik radijui politikos analitikas Andrejus Koškinas pažymėjo, kad SIPRI duomenys neatitinka NATO pareiškimų apie "Rusijos grėsmę". Pasak jo, šalys, kurios yra Aljanso narės, naudojasi šiuo pretekstu, norėdamos padidinti karinį biudžetą.

Maskva nuolat pareiškia, kad neketina nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško pažymėjo, kad praėjusių metų NATO valstybių narių gynybos išlaidos viršijo vieną trilijoną dolerių, o tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos gynybos išlaidos.

NATO: plėtros istorija
© Sputnik /
NATO: plėtros istorija
39
Tegai:
grėsmė, Europa
Dar šia tema
"Karo banginiai ir krevetės": NATO kuria naujas pasakas apie Rusiją Baltijos jūroje
Istorikas: Baltijos šalys gali tapti pagrindiniu NATO sustiprinimo regionu
NATO priims naują karinę strategiją dėl "Rusijos branduolinės grėsmės"
Stoltenbergas pareiškė, kad Rusija neįvertino NATO vienybės