Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis

Lietuvos Seimo pirmininkas apkaltino valdančiosios partijos lyderį spaudimu

16
(atnaujinta 23:14 2019.06.11)
Pranckietis pabrėžė, kad, nepaisant Karbauskio reikalavimo, jis neatsistatydins

VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis apkaltino valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" vadovą Ramūną Karbauskį tuo, kad jis daro spaudimą jam ir premjerui Sauliui Skverneliui, praneša LRT.

Prancketis pareiškė, kad, nepaisant Karbauskio reikalavimo, jis neatsistatydins. Pasak jo, yra teisinių procedūrų, kurios turėtų būti naudojamos tokiais atvejais.

"Tai yra specialūs saugos diržai tiems veiksmams ― kad nebūtų vieno žmogaus įnoriai. Kad nuo vieno žmogaus įnorių nepriklausytų valstybės pareigūnai: dar, duok dieve, nesigirdi įtakos prezidentui, bet įtaka premjerui aiški, Seimo pirmininkui — aiški. Vienas žmogus nori viską spręsti. Taip neturi būti ir taip negali būti valstybėje", — pasakė Pranckietis.

Birželio pradžioje "valstiečiai" pasirašė naują koalicijos susitarimą su Lietuvos socialdemokratų darbo partija ir partija "Tvarka ir teisingumas". Pagal dokumentą Skvernelis lieka Vyriausybės vadovu, o Seimo pirmininko pozicija perduodama Lietuvos socialdemokratų darbo partijai.

"Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" penktadienį nusprendė prisijungti prie derybų.

Skvernelis pareiškė, kad teoriškai po derybų dėl naujos valdančiosios daugumos gali pasikeisti viso ministrų kabineto sudėtis. Kartu jis išreiškė norą matyti Vyriausybėje daugiau politikų.

Anksčiau Seimo pirmininkas pažymėjo, kad atsistatydins tik tuo atveju, jei deputatai surengs balsavimą ir išreikš jam nepasitikėjimą. Tam už Pranckiečio pasitraukimą turėtų balsuoti dauguma parlamentarų, tai reiškia, ne mažiau kaip 71.

16
Tegai:
Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis, Lietuva, Seimas, Viktoras Pranckietis
Temos:
Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (19)
Dar šia tema
Karbauskis apie koalicijos formavimą: Pranckiečiui teks trauktis
Seimo pirmininkas įvertino "valstiečių" lyderio ketinimą jį atleisti iš pareigų
Kirkilas save mato ir Seimo vadovo, ir eurokomisaro poste
Maištas "valstiečių" laive