Gitanas Nausėda

Nausėda įvertino Grybauskaitės pranešimą: dėkojo vykdomą vidaus ir užsienio politiką

41
(atnaujinta 16:03 2019.06.12)
Gitanas Nausėda dėkojo Daliai Grybauskaitei už indėlį vidaus ir užsienio politikoje, tačiau teigė pasigedęs didesnio dėmesio švietimui ir socialinei atskirčiai

VILNIUS, birželio 12 — Sputnik. Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį surengė spaudos konferenciją, kurios metu įvertino paskutinį prezidentės Dalios Grybauskaitės metinį pranešimą bei atsakė į žiniasklaidos klausimus, praneša LRT.

Nausėda dėkojo Grybauskaitei už indėlį vidaus ir užsienio politikoje bei gyrė tvirtą prezidentės laikyseną užsienio politikos klausimais.

"Prezidentės laikysena, ypač užsienio politikos klausimais, niekada nekėlė abejonių, kad mes neturime aiškios krypties, kad mūsų strategija yra nepagrįsta. Manau, kad per tuos metus susiformavo ir mūsų partnerių labai aiškus supratimas, kad Lietuvos Vakarų ir Rytų politika yra pagrįsta labai aiškiais principais. Tie principai yra įgyvendinami nuosekliai, nors aplinkybės nėra galbūt labai palankios ir norėtųsi ieškoti sprendimo", — sakė Nausėda.

Jis kalbėjo, kad reikia toliau plėtoti tai, ką Grybauskaitė pasiekė užsienio politikoje.

Tiesa, jis teigė prezidentės metiniame pranešime pasigedęs didesnio dėmesio švietimui ir socialinei atskirčiai. Nausėda kalbėjo, kad Lietuvos socialinė situacija ne tik negerėja, bet ir toliau lieka prasta ir prastėjanti, o socialinės atskirties klausimas tampa valstybės integralumo ar socialinės taikos klausimu.

"Jei mes šioje srityje nieko nedarysime, tai mes ne tik prarasime žmones per emigraciją, bet mes tikrai turėsime sudėtingą socialinį klimatą, kurio tikrai nesinorėtų turėti", — sakė Nausėda.

Derybos primena XIX a. vestuves

Išrinktasis prezidentas taip pat kalbėjo apie Vyriausybės formavimą. Anot jo, šioje srityje kol kas ženklių pokyčių neįvyko, nors jis mato valdančiosios koalicijos pastangas susitarti. Tačiau vykstančios derybos dėl koalicijos sulaukė ir Nausėdos kritikos.

"Man tai primena XIX a. vestuves, kai piršliai derina kraičio dydį, derina finansinius ar turtinius dalykus, bet jaunoji ir jaunasis dar tiksliai nežino, ar vienas kitam tinka ir patinka. Tikiuosi, kad per artimiausias savaites išryškės ir vertybinės nuostatos, kurių pagrindu ir reikėtų sudaryti šitą koaliciją", — sakė Nausėda.

 

Apie komandą

Paklaustas apie komandą Nausėda sakė, kad ji formuojama, jau aiškėja, kas vadovaus teisės skyriui.

Jis taip pat sakė, kad netrukus paaiškės ir kas bus ekonomikos ir finansų grupės vyriausiuoju patarėju. Tiesa, ketinama skaidyti, pasak Nausėdos, neproporcingai didelę ekonomikos ir socialinių grupę į dvi dalis.

Be to, jis pasakė, kokie gydytojai rūpinsis jo sveikata. Anot išrinktojo prezidento, jo šeimos gydytoja lieka ta pati, kuri buvo pastaruosius 20 metų, tai yra Centro poliklinikos gydytoja Aušra Apanavičienė.

Nausėdos sveikata taip pat rūpinsis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rektorius Remigijus Žaliūnas bei Santaros klinikų medikas Andrius Klimašauskas.

Naujojo šalies vadovo inauguracija įvyks liepos 12 dieną.

Prezidento inauguracija turi kelis privalomus akcentus: priesaika Seime, kurią priima Konstitucinio Teismo pirmininkas, po to šalies vadovui įteikiamas aukščiausias apdovanojimas — Vytauto didžiojo ordinas. Tada Katedroje aukojamos šv. Mišios.

Naujasis prezidentas neturėtų keisti šios tradicijos. Tačiau kaip iškilmės vyks toliau, jau spręs inauguracijos komisija. Didžiąją dalį inauguracijos lėšų skiria Prezidentūros kanceliarija.

Po Valdo Adamkaus inauguracijos iki šiol yra liko kelios tradicijos — šv. Mišios katedroje, vėliavos nuleidimas ir perdavimas išeinančiam prezidentui.

Birželio pradžioje Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą dėl Nausėdos inauguracinės komisijos sudarymo. Į inauguracinę komisiją įtraukti prezidentės patarėjai, Nausėdos įgaliotiniai, Prezidentūros kanceliarijos, Vadovybės apsaugos departamento, Užsienio reikalų ministerijos, Krašto apsaugos ministerijos bei kitų institucijų atstovai.

41
Tegai:
Dalia Grybauskaitė, Gitanas Nausėda