Vokietijos, Rusijos ir ES vėliavos, archyvinė nuotrauka

Ukrainos ambasadorius Vokietijoje apkaltino Vokietijos politikus "išdavyste"

49
(atnaujinta 12:58 2019.06.18)
Ukrainos ambasadorius teigia, kad Weil'as ir Schwesig yra Kremliaus "bendrininkai", o jų veiksmai "griauna pasitikėjimą Vokietija kaip tarpininke"

VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Ukrainos ambasadorius Vokietijoje Andrejus Melnikas kaltino Vokietijos politikus Stefan'ą Weil'ą ir Manuelą Schwesig "Ukrainos tautos išdavimu" dėl savo prorusiškos pozicijos, teigė diplomatas interviu Vokietijos laikraščiui "Neue Osnabrucker Zeitung".

Weil'as ir Schwesig yra Žemutinės Saksonijos ir Meklenburgo-Vorpommerno federalinių valstybių ministrai. Anksčiau Weil'as kritikavo Europos Sąjungos nustatytas sankcijas Rusijai, pabrėždamas, kad jos nesuteikia jokios politinės naudos.

Savo ruožtu Schwesig ne kartą pasisakė už glaudesnį bendradarbiavimą su Maskva. Pasak jos, stabilumą Europoje ir visame pasaulyje galima pasiekti tik aktyviau bendradarbiaujant tarp Rusijos, Vokietijos ir visos ES.

Tokie pareiškimai rodo "Vokietijos politikų išdavystę", teigia Ukrainos ambasadorius. Pasak jo, Weil'as ir Schwezig yra Kremliaus "bendrininkai", o jų veiksmai "griauna pasitikėjimą Vokietija kaip tarpininke".

Antradienį planuojamas Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio vizitas Berlyne. Pasak specialaus Vokietijos vyriausybės atstovo Ukrainos klausimais Ulrike Demmer, Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Vladimiras Zelenskis aptars dvišalius santykius, Minsko susitarimų įgyvendinimą ir reformas Ukrainoje.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
49
Tegai:
Vokietija, Kremlius, Ukraina
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (247)
Dar šia tema
Ukraina atrado būdą, kaip užkirsti kelią Rusijos delegacijai grįžti į ETPA
Ukraina pareiškė, kad TVF nebereikalauja didinti dujų kainas