Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Zelenskis su Prancūzijos Senato vadovu aptarė susitikimą Normano formatu

30
(atnaujinta 13:09 2019.06.18)
Zelenskis savo pirmojo oficialaus vizito metu pirmadienį Paryžiuje susitiko su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu

VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pirmojo oficialaus vizito metu Paryžiuje susitiko su Prancūzijos Senato pirmininku Žeraru Laršė, aptarė Minsko susitarimų įgyvendinimo pažangą ir galimą susitikimą Normano formatu, antradienį pranešė RIA Novosi su nuoroda į Ukrainos lyderio spaudos tarnybą.

Zelenskis savo pirmojo oficialaus vizito metu pirmadienį Paryžiuje susitiko su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu.

"Susitikimo metu jie taip pat kalbėjo apie Rusijos teritorijoje sulaikytų jūreivių ir politinių kalinių sugrįžimą į Ukrainą. Be to, Vladimiras Zelenskis ir Žeraras Laršė aptarė pažangą įgyvendinant Minsko susitarimus ir artimiausiu metu galimą susitikimą Normano formatu", — sakoma pranešime.

Pasak spaudos tarnybos, Zelenskis ir Larčeris taip pat aptarė investicijas, Donbaso humanitarinę reabilitaciją ir galimybę sukurti "dialogo komisiją", kurioje dalyvautų abiejų šalių parlamentarai, kurie dirbs tarptautiniuose projektuose.

Naujasis Ukrainos prezidentas

Balandžio 30 dieną Ukrainos vyriausioji rinkimų komisija (VRK) oficialiai paskelbė Zelenskį prezidento rinkimų nugalėtoju. Antrajame etape jį palaikė daugiau nei 73 proc. rinkėjų, mažiau nei 25 proc. rinkėjų balsavo už dabartinį prezidentą Petro Porošenko. Šis rezultatas gali būti vadinamas precedento neturinčiu Ukrainos istorijoje: anksčiau nė vienas prezidentas dar nebuvo gavęs tokio piliečių pasitikėjimo.

Ukrainos VRK duomenimis, antrajame ture Zelenskį rėmė daugiau nei 13,5 mln. rinkėjų, Porošenko — daugiau nei 4,5 mln. Zelenskis nugalėjo dabartinį valstybės vadovą visose valstybės srityse, išskyrus Lvovą. Be to, 2,31 proc. biuletenių buvo paskelbti negaliojančiais.

Naujasis prezidentas sieks panaikinti korupciją gynybos srityje, sukurti modernią teritorinės gynybos sistemą, taip pat užtikrinti, kad kariuomenė būtų profesionali ir sustiprintas nuolatinis rezervas.

30
Tegai:
oficialus vizitas, Emanuelis Makronas, Vladimiras Zelenskis, Paryžius, Prancūzija, Ukraina
Dar šia tema
Politologas: Makronas Baltijos šalių prisijungimą prie Šengeno pripažino klaida
Putinas mano, kad Zelenskis yra geras aktorius
Zelenskis atleido 15 gubernatorių