JAV karys

Politologas: JAV nori sustiprinti savo karo pramonės kompleksą, naudodamosi NATO šalimis

35
(atnaujinta 22:49 2019.06.19)
Vašingtonas gąsdins Aljanso valstybes nares Rusija, šios pirks JAV ginklus, dėl to Europos ekonominė ir karinė-politinė priklausomybė nuo Vašingtono didės, mano Amerikos tyrimų specialistas Konstantinas Blochinas

VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. JAV Kongresui pristatytas įstatymo projektas, kuriame siūloma NATO valstybėms narėms suteikti paskolas ginkluotosioms pajėgoms modernizuoti ir sovietiniams ginklams atsisakyti. Dokumente pažymima, kad tokios priemonės skirtos Amerikos pramonės konkurencingumui užsienyje stiprinti.

Numatoma, kad įstatymo projektas taip pat padės sumažinti JAV sąjungininkų priklausomybę nuo Rusijos gynybos pramonės produktų.

Interviu Sputnik radijui Rusijos mokslų akademijos Saugumo problemų tyrimų centro ekspertas, Amerikos tyrimų specialistas, politologas Konstantinas Blochinas pareiškė, kad Jungtinės Valstijos naudoja "Rusijos grėsmę" kaip pretekstą, kad padidintų Aljanso šalių priklausomybę nuo Vašingtono.

"Tikslas yra aiškus — padidinti priklausomybę nuo Jungtinių Valstijų, kad šios šalys pradėtų finansuoti ir stiprinti JAV karo pramonės kompleksą. Nes paskolos bus suteikiamos tam, kad Europos ir NATO šalys galėtų pirkti JAV ginklus. Dėl to padidės Europos ekonominė priklausomybė — juk paskolas reikės sumokėti", — sakė politologas.

35
Tegai:
ginkluotosios pajėgos, ginklų tiekimas, JAV, NATO
Dar šia tema
Seimas sugriežtino ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą
Karinės "dovanos" su staigmena: Lietuva visuomet turi ką "išgrūsti" į Ukrainą
"Siundomo šuniuko" vaidmuo: kodėl JAV interesų atstovai Rusijoje renkasi Lietuvoje
Karo ekspertas: Lietuva virto JAV ir ES karinių šiukšlių surinkėja